Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Jaki mac do programowania i lekkiej grafiki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Daniel Koziara

Daniel Koziara
  • 1 postów

Napisano 14 sierpnia 2019 - 09:20

Hejka jak w pytaniu :) szukam jakiegoś maca do programowania. Głównie siedziałem na PC z Linuxem i windowsem zainstalowanym obok Linuxa po to żeby odpalić Photoshopa lub Adobe Xd aby wyciągnąć z projektu grafike czcionkę itd... więc jak widać mocnej obróbki grafiki nie będzie :) Co do programowania to na pewno kilka instancji dockera musi udźwignąć dla tych co nie są into programowanie można powiedzieć że to taki virtual box ale mniej obciążający. Większość danych raczej zamierzam trzymać na zewnętrznym dysku twardym podłączonym do chmury więc nie potrzebuje jakoś wielkiego dysku no wiadomo SSD to minimum i jakieś 256/512 pojemności. Głównie pracuje na 2/3 monitorach i jest mi to niezbędne więc fajnie jakby dało się tyle podłączyć. Dla mnie jakość czy rozdzielczość ekranu nie ma znaczenia bo i tak włączam filtry niebieskiego światła a co do rozdzielczości to może być większa od full HD ale nie musi teraz pracuje na full HD i szczerze nie wiem czy potrzebna mi czegoś nowego ale jak się trafi 4k to nie pogardzę :)

Aaaa i budżet widzę że są różnice między iMac mbp czy MAC mini np do tego ostatniego trzeba dokupić peryferia typu klawiatura a do iMac już np nie trzeba ale powiedzmy że chciałbym się zamknąć w 10k chyba że jest to nierealne to przemyśle wszystko raz jeszcze i raczej celuje w nówki a nie używki dobra to chyba tyle :D jakbym o czymś nie wspomniał to pytajcie

P.S tak wiem jak się pracuje na MacOS kupiłem sobie dwa lata temu air tak do testów aby zabrać sobie w podróż czy odpalić na łóżku jakieś filmy z kotami




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych