Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Macbook White A1181 2008 - Problem z postawieniem OSX


Najlepsza odpowiedź tommy73 , 15 sierpnia 2019 - 14:20

Z pendrive może długo startować, poczekaj z 15 min, aż się załaduje. z wciśniętym ALT+c, naciskasz power.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 08 sierpnia 2019 - 20:18

Witam.proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy post i jeszcze się tutaj nie odnajduję.postaram sie opisać mój problem, kupiłem za małe pieniadze macbooka ktory jest opisany tylko jako w881418zop1 problem pojawil sie jak chcialem od nowa zainstalować system. Po wcisnienciu cmd plus r nic się nie dzieje. Probowalem roznych kombinacji ale system tylko normlnie startuje. Dodam ze mam pełno programow i plików po poprzednim właścicielu a chciałbym to wszystko usunąć.Prosilbym bardzo o pomoc

#2 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 09 sierpnia 2019 - 13:56

kupilem dzis dwie płyty od snowleopard ale nie umiem ich zainstalowac. uzywam zemnetrznego czytnika płyt jesli to ma cos do rzeczy 



#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 09 sierpnia 2019 - 15:19

CMD+R nie zadziała w tym modelu. Musisz mieć system na płytach albo odpowiedni nowszy na pendrivie instalacyjnym.

Jesli masz płyty ze Snow Leopardem to podłącz napęd, włącz komputer i trzymaj od razu przycisk ALT, włóż płytę do napędu i jak pojawi się menu wyboru źródła, z którego ma się uruchomić to będzie ikona płyty.

Tylko żeby zainstalować system to musisz mieć płyty dokładnie od tego modelu komputera w kolorze szarym lub uniwersalną retail w kolorze białym. Jeśli masz płytę od innego komputera to nie zainstalujesz z niej systemu.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 09 sierpnia 2019 - 17:48

CMD+R nie zadziała w tym modelu. Musisz mieć system na płytach albo odpowiedni nowszy na pendrivie instalacyjnym.

Jesli masz płyty ze Snow Leopardem to podłącz napęd, włącz komputer i trzymaj od razu przycisk ALT, włóż płytę do napędu i jak pojawi się menu wyboru źródła, z którego ma się uruchomić to będzie ikona płyty.

Tylko żeby zainstalować system to musisz mieć płyty dokładnie od tego modelu komputera w kolorze szarym lub uniwersalną retail w kolorze białym. Jeśli masz płytę od innego komputera to nie zainstalujesz z niej systemu.

mam szara płyte ale opisana jako macbook pro .macos version 10.6.7.  a czy mam jakas inna możliwość uratować ten komputer?? to moj pierwszy mac . Kupiłem go tanio bo chciałem sprawdzic czy dam sobie rade na macos bo do tej pory tylko windows. Na tym macu chyba ktos wszytko po usuwał  bo nawet ,,ustawienia ,, nie działaja jak i wszystkie narzedzia. jedyne co działa to safari


Dodam ze mam dostęp do szybkiego internetu i laptopa z windows 7 i windows 10 jesli sie do czegos przyda.

#5 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 09 sierpnia 2019 - 21:48

NIE MOŻE byś szara, szare są DEDYKOWANE pod konkretny model komputera. Muszą być kolorowe. I 10.6.7 to najwyższy model jaki możesz zainstalować.



#6 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 09 sierpnia 2019 - 22:53

NIE MOŻE byś szara, szare są DEDYKOWANE pod konkretny model komputera. Muszą być kolorowe. I 10.6.7 to najwyższy model jaki możesz zainstalować.

A mógłbyś mi lopatologicznie jak chlop krowie na rowie krok po kroku wytłumaczyć jak to wszystko ogarnac?
Probowalem pobierac system z appstore ale appstore mi nie dziala,jakies pliki usunięte.aktualnie system dziala jak jakas wydmuszka.jest możliwość wspomożenia sie innym lapkiem z windowsem?chetnie sie odwdzięczę jak to bedzie tylko możliwe.
Znalazlem takiego pendrive i rodzi mi sie pytanie czy jesli go kupie to powinno to ruszyć? Link z ebaya niemieckiego poniewaz tutaj mieszkam a z polski nikt nie chce wysylac.
https://rover.ebay.c...tm/312670013432

#7 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 10 sierpnia 2019 - 08:34

Taka musi być- jest uniwersalna:

https://a.allegroimg...ow-Leopard-10-6

 

ze zdjęcia ebayowego wynika, że może być

 

zajrzyj jeszcze tu:

https://www.apple.co...06-snow-leopard



#8 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 10 sierpnia 2019 - 09:19

Taka musi być- jest uniwersalna:
https://a.allegroimg...ow-Leopard-10-6

ze zdjęcia ebayowego wynika, że może być

zajrzyj jeszcze tu:
https://www.apple.com/pl/shop/product/MC573PL/A/mac-os-x-106-snow-leopard[/url]

sprobuje zamówić tą z ebaya na poczatek. Nie przeszkadza to ze na pendrive jest Mac OS X Snow Leopard 10.6.3? Na macku mam 10.6.8

#9 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 10 sierpnia 2019 - 13:21

Rozmawiałem z servisem Appla i gosciem ktory sprzedaje te pendrive na ebayu.polecili mi inastalacje tego
https://rover.ebay.c...tm/312670013432
Ponieważ mac jest z poczatku 2008 roku. Teraz pozostalo mi czekać az dotrze przestlka. Jesli moglibyscie sprawdzić i potwierdzic czy nie zrobilem bledu kupując to.

#10 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 10 sierpnia 2019 - 19:43

On Ci się podniesie później do najwyższej wersji, tj. 10.6.8, po aktualizacji. Instalka, którą tu podpiąłeś z ebaya powinna działać. Pamiętaj, że instalację rozpoczynasz z ALT.



#11 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 10 sierpnia 2019 - 21:31

Dzieki wielkie. Jest cos co powinieniem wiedziec o instalacji? Potrzebne jakies klucze jak to przy windowsie?

#12 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 10 sierpnia 2019 - 22:03

Licencja jest na sprzęt. Ewentualnie logowanie do iClouda, ale nie wymagane. Sklep Apple pojawił się dopiero w 10.7



#13 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 10 sierpnia 2019 - 22:36

A appstore? Mozna będzie z tamtad aplikacje pobierac? Ten mac wystarczy do przeglądania neta ? Czasem jakis film. Z youtuba czy cda no i iTunes do ipoda?
Zauwazylem ze mam uwalony czytnik płyt, glosniki chyba tez bo strasznie charcza i bateria sie nie laduje ,zastanawia mnie czy to przez zamiennik zasilacza czy raczej bateria umarla. Da rade jakos to sprawdzic. Nowa bateria 50euro wiec nie chce wyrzucac kasy w bloto

#14 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 11 sierpnia 2019 - 11:55

Do neta się nada. Z Appstorem nie dam gwarancji (sprzęt jest stary- aktualne programy nie dadzą się zainstalować), aplikacji będziesz musiał szukać w Internecie. Bateria na 100% umarła, ale można ją zregenerować na przykład we Wrocławiu w Margo i będzie lepsza niż kupiona na ebayu. Wymień dysk na ssd, to trochę przyspieszy. Jakiegoś cruicala lub samsunga.



#15 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 11 sierpnia 2019 - 12:38

Na super szybkosci mi nie zalezy. Wazne zeby dalo sie go podpiąć pod tv(przejaciowke minidvi-hdmi juz zamowilem ) i zeby filmy chodzily w miarę plynnie.z obsluga itunes mam nadzieje ze sobie poradzi bo to chyba malo wymagajacy program.nobi czasem jakis program zeby muzyke zdobyc

#16 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 11 sierpnia 2019 - 15:15

Oni naprawiaja wysylkowo? Droga taka impreza?

#17 J.Sherridan

J.Sherridan
  • 101 postów

Napisano 12 sierpnia 2019 - 07:30

Oni naprawiaja wysylkowo? Droga taka impreza?

Swego czasu do PowerBooka G4 płaciłem ok.200zł, ale tam były baterie, które wewnątrz zawierały ogniwa wykorzystywane do różnego rodzaju elektronarzędzi lutowane biegunami, nie wiem jak jest w przypadku Twojego lapka. Najlepiej napisz do nich https://www.margo.wroc.pl/regeneracja



#18 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 12 sierpnia 2019 - 11:31

Udalo mi sie dodzwonić i niestety wychodzi duzo drozej niz kupno zamiennika.w mej głowie zrodzilo sie pytanie czy przez uszkodzenie bateri glownej nie trzyma mi daty?

#19 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 12 sierpnia 2019 - 22:56

Tak, bateria na płycie głównej nie trzyma, bo nie ma dodatkowego zasialnia z zewnętrznej baterii. Co do regeneracji, to margo dają gwarancję na baterię. I jest ona wysokiej klasy.



#20 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 13 sierpnia 2019 - 10:36

Tak, bateria na płycie głównej nie trzyma, bo nie ma dodatkowego zasialnia z zewnętrznej baterii. Co do regeneracji, to margo dają gwarancję na baterię. I jest ona wysokiej klasy.


Masz moze jakis namiar na te baterie na płycie glownej? Gdzie ją namierzyc? Jest to standardowa 2032 czy jakos tak?
Pomoze jesli wymienie narazie sama baterie na plycie glownej?

#21 J.Sherridan

J.Sherridan
  • 101 postów

Napisano 13 sierpnia 2019 - 10:55

Podłaczysz niskiej jakości zamiennik i może paść Ci płyta główna.



#22 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 13 sierpnia 2019 - 11:05

To co zrobic? Nie wymieniac? Albo skad wziasc dobry zamiennik?

#23 J.Sherridan

J.Sherridan
  • 101 postów

Napisano 13 sierpnia 2019 - 15:28

Masz gwarancje z Margo to bierz u nich, wiem, ze jej wartosc przekracza wartosc bialasa, ale cos za cos.

#24 Marreek11

Marreek11
  • 29 postów
  • SkądGütersloh

Napisano 13 sierpnia 2019 - 17:36

Masz gwarancje z Margo to bierz u nich, wiem, ze jej wartosc przekracza wartosc bialasa, ale cos za cos.


Czy my rozmawiamy o tym samym? Ja na poczatek chce wymienic baterie podrrzymujaca zegarek i pytam gdzie ja znaleźć i jaka wsadzic

#25 J.Sherridan

J.Sherridan
  • 101 postów

Napisano 13 sierpnia 2019 - 18:57

Szukaj na www.ifixit.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych