Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy MacBook Air przestał być nowy po miesiącu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 guumbass

guumbass
  • 168 postów

Napisano 01 sierpnia 2019 - 17:17

Przez pierwszy miesiąc, ani razu nie słyszałem wiatraka. Myślałem, że sobie trochę chodzi, ale cicho. Tydzień temu mac zaczął się się chłodzić godzinę po uruchomieniu i później co jakiś czas. Jestem ogólnie psują i palę kręcone papierosy i pewnie dużo tytoniu mi spadło na klawiaturę i popiołu trochę, ale nie chyba na tyle, żeby zapchać wentylacje? Czy to przez te upały? Ale miesiąc temu była taka sama temperatura u mnie w domu, podobnie było przecież. Martwię się, że go psuje. O co chodzi? Czy tak po prostu powinno być, że się potrzebuje chłodzić co godzinę/pół? Jeszcze miesiąc temu używałem go wiele godzin na raz i ani razu nie potrzebował się załączać wentylator.

 

 

tldr;

Miesięczny macbook air włącza wentylatory raz na godzinę mniej więcej czasem na prawie 10 minut przy chromie i vlc ewentualnie włączonym. Zepsuty? Zapchałem go jakoś?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bo trochę się martwię. Ostatni komputer jaki kupiłem też był jakiś felerny od poczatku i się zastanawiam czy go oddać powinienem do naprawy czy wymiany czy nie wiem, póki mam czas.

 

PS. Trzymam go cały czas podłączonego do gniazdka prawie od dwóch tygodni, bo wyczytałem gdzieś, że tak najlepiej. Odłączam go i sprawdzę, ale tak czy siak fajnie byłoby usłyszeć czyjąś opinie na temat tego dziwnego zachowania.


Użytkownik guumbass edytował ten post 01 sierpnia 2019 - 17:21


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 01 sierpnia 2019 - 21:41

N to, czy kręci mniej czy więcej wiatrakami może mieć wpływ wiele czynników. Zasadniczo to nie ma nic dziwnego tym, szczególnie biorąc pod uwagę krowę, jaką jest Chrome. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 sierpnia 2019 - 15:17

Używałem wielu różnych przeglądarek, ale Chrome i Syfiarii rozpędzały wiatraki mojego AIR do nieakceptowalnych głośności. Z pomocą przyszła Opera. Wątpię, żeby inna przeglądarka potrafiła więcej. Mój maczek jest zimny i cichy.

Zawsze chciałem policzyć ile kart mam otwartych, ale zawsze gdzieś się myliłem. Dziś opera wyświetliła taki oto komunikat:

Załączone pliki

  • Załączony plik  opera.png   50,98 KB   1 Ilość pobrań

Użytkownik Iro edytował ten post 03 sierpnia 2019 - 15:18

  • RomaszT lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych