Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tworzenie aplikacji - zewnętrzny developer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Cubaza

Cubaza
  • 2 postów

Napisano 30 lipca 2019 - 10:38

Cześć,

Mam do was pytanie w jaki sposób realizujecie taki scenariusz, albo jak powinien być on zrealizowany poprawnie.

Tworzę aplikację dla róznych klientów(jedna aplikacja z różnymi widokami dla każdego z nich). Do tej pory realizowałem to w ten sposób, że otrzymywałem dostęp do konta developer.apple.com z rolą admina bądź developera. Mogłem sobie tworzyć wszystkie certyfikaty(włącznie z certyfikatem dystrybucyjnym) i potem appstoreconnect tworzyłem aplikację i ją dystrybuowałem do klienta do TestFlight. Obsługa klienta ograniczała się do tego, że wrzucał aplikację do review i potem na produkcję.

No i takie coś spisywało się dobrze do momentu aż klient powiedział, że nie otrzymam dostępu do konta. I teraz pytanie do was. W jaki sposób to powinno być zrealizowane? Co klient musi mi dostarczyć z zarządzania abym mógł mu przekazać niepodpisaną aplikację i klient ją sobie podpisze żeby mógł ją w spokoju wrzucić do siebie.

 

Czy klient musi mi dostarczyć takie rzeczy jak:

- certyfikat developerski

- provisioningProfiles związane z aplikacją

- certyfikaty dystrybucyjne

 

Czy mogę bez problemu stworzyć niepodpisane *.ipa z jakimś bundleId, które klient będzie miał u siebie? Jeśli tak to jak stworzyć *.ipa za pomocą komend ponieważ użycie komendy:

/usr/bin/xcodebuild -scheme MYSCHEME -workspace MYWORKSPACE.xcworkspace   
    -configuration Release clean archive -archivePath "build/APPNAME.xcarchive" 
    CODE_SIGN_IDENTITY="" CODE_SIGNING_REQUIRED=NO CODE_SIGNING_ALLOWED=NO

powoduje stworzenie folderu *.archive, które chciałbym potem wyeksportować do *.ipa też za pomocą linii komend. A jeśli tak chcę zrobić to już niestety muszę podać dane z profilami dystrybucyjnymi i certyfikatem. 

 

Chyba, że robię coś źle dlatego prosiłbym o wytłumaczenie mniej więcej jak to powinno być realizowane bądź odesłanie mnie do jakiegoś poradnika czy czegoś gdzie byłoby to wskazane. 

 

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych