Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana Note 9 na iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vitno

Vitno
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2019 - 09:10

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad zmianą Note 9 na iPhone. Rozważam iPhone X lub Xr, niestety Xs w wersji 64GB obawiam się, że będzie za mały (aczkolwiek pytanie do posiadaczy tego modelu, ile jest pamięci "wolnej" dla użytkownika po wyjęciu z pudełka), a wersja 256GB cenowo jest poza moimi granicami.

 

Jakieś opinie z waszej strony?

 

Będę wdzięczny :)


Vitno 

"Don't be a fool, stay at school!"


#2 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 lipca 2019 - 09:29

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad zmianą Note 9 na iPhone. Rozważam iPhone X lub Xr, niestety Xs w wersji 64GB obawiam się, że będzie za mały (aczkolwiek pytanie do posiadaczy tego modelu, ile jest pamięci "wolnej" dla użytkownika po wyjęciu z pudełka), a wersja 256GB cenowo jest poza moimi granicami.

 

Jakieś opinie z waszej strony?

 

Będę wdzięczny :)

 

dla mnie zdecydowanie X > Xr 

Co do pamięci - w moim przypadku - mam ok 13 tyś zdjęć i filmów, masę aplikacji i dużo muzyki - przy tym wszystkim zajęte ok 21GB z 64 GB bo większość i tak w chmurze :) 

 

Dla mnie nie ma sensu pchać się w większą pamięć, która jest nieporównywalnie droższa od pakietu w icloud :) 


  • Vitno lubi to

iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#3 Vitno

Vitno
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2019 - 11:26

Patrząc na ceny to przy wersji 64GB pomiędzy X a Xs, nie ma jakiejś wielkiej różnicy, kwoty są podobne.


Vitno 

"Don't be a fool, stay at school!"


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 25 lipca 2019 - 11:57

Dla mnie nie ma sensu pchać się w większą pamięć, która jest nieporównywalnie droższa od pakietu w icloud :)

Większa pamięć przydaje się podczas wakacyjnych wyjazdów, jeśli kręcimy filmy.



#5 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 25 lipca 2019 - 15:29

Mi niedawno urodziło się dziecko więc zdjęć i filmów będzie mnóstwo.
Też się zastanawiam czy 64gb starczy.
Ceny za 256 to już przesada.

Zawsze mogę wziąć S10 ale od 5 lat mam Samsunga i trochę mnie znudził.
Dlatego myślę o X/XS tylko ta pamięć.
I ewentualne zgrywanie zdjęć i filmów na PC, bo nie mam kompa Apple, mnie martwi:)

#6 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 25 lipca 2019 - 15:42

Nie ma problemu ze zgrywaniem. Podłączasz do pc i widzi jako normalny dysk twardy. Wgrać nic nie wgrasz w ten sposób ale skopiować z telefonu możesz wszystko (filmy i zdjęcia). Można również przez wifi apką Shareit. Ja tak przynajmniej robię.

Użytkownik Regiss edytował ten post 25 lipca 2019 - 15:43

iPhone 15 Pro


#7 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 25 lipca 2019 - 17:48

A wgrywanie na IPhone przez ITunes czy np. Move to IOS da radę ze zdjęciami/filmami?

#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2019 - 00:41

Przez iTunes zdecydowanie odradzam. One są wtedy osadzone na sztywno, nie da się nic z tym zrobić. Wg. strony wsparcia Move to iOS powinno ogarnąć zdjęcia i wideo. https://support.appl.../pl-pl/HT201196

Ogólnie to w przypadku iOS biblioteka iCloud jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.


  • Vitno lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Vitno

Vitno
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2019 - 07:40

Większa pamięć przydaje się podczas wakacyjnych wyjazdów, jeśli kręcimy filmy.

 

Akurat filmów nie kręcę, ale sporo zdjęć robię. Pakiet iCloud 200GB kosztuje grosze, dlatego tym bardziej przychylam się do wersji 64GB, pytanie tylko ile faktycznie mam tej pamięci i czy na aplikacje wystarczy tak szczerze powiedziawszy, bo jedne ważą mniej, ale inne niestety to "grubasy".


Vitno 

"Don't be a fool, stay at school!"


#10 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 26 lipca 2019 - 08:09

Akurat filmów nie kręcę, ale sporo zdjęć robię. Pakiet iCloud 200GB kosztuje grosze, dlatego tym bardziej przychylam się do wersji 64GB, pytanie tylko ile faktycznie mam tej pamięci i czy na aplikacje wystarczy tak szczerze powiedziawszy, bo jedne ważą mniej, ale inne niestety to "grubasy".

 

pisałem wyżej jak jest u mnie, to już da jakiś obraz:

 

"Co do pamięci - w moim przypadku - mam ok 13 tyś zdjęć i filmów, masę aplikacji i dużo muzyki - przy tym wszystkim zajęte ok 21GB z 64 GB bo większość i tak w chmurze  :) "

 

co do aplikacji - najwięcej z moich obserwacji zajmują gry - ja nie mam ani jednej ale jeśli planujesz instalować dużo gier to mogą się pojawić problemy z pamięcią


  • Vitno lubi to

iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#11 Vitno

Vitno
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2019 - 08:39

pisałem wyżej jak jest u mnie, to już da jakiś obraz:

 

"Co do pamięci - w moim przypadku - mam ok 13 tyś zdjęć i filmów, masę aplikacji i dużo muzyki - przy tym wszystkim zajęte ok 21GB z 64 GB bo większość i tak w chmurze  :) "

 

co do aplikacji - najwięcej z moich obserwacji zajmują gry - ja nie mam ani jednej ale jeśli planujesz instalować dużo gier to mogą się pojawić problemy z pamięcią

 

Gier, to góra 3-4 sztuki, nie więcej. Nie grywam na telefonie :) 


Vitno 

"Don't be a fool, stay at school!"


#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2019 - 09:54

Jak nie filmujesz, to 64 powinno być wystarczające. Szczególnie, jeśli sobie zapewnisz miejsce w iCloud.
  • Vitno lubi to

#13 Vitno

Vitno
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2019 - 20:15

Ok, a dlaczego X>Xr?

Vitno 

"Don't be a fool, stay at school!"


#14 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 lipca 2019 - 20:54

Mniejszy, lżejszy, lepiej leży w dłoni, aparat z zoomem, duuużo lepszy ekran, OLED z dużą rozdzielczością, nie LCD który nawet nie ma 720p. Jedyny plus XR to nowszy procek, co przy dobrze ostatnio zoptymalizowanych wersjach ios jest i tak nie do wyczucia.
  • Vitno lubi to

iPhone 15 Pro


#15 Vitno

Vitno
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2019 - 12:13

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

Będę wybierał pewnie X, no chyba, że trafię dobrą ofertę na Xs w wersji 64GB + iCloud 200GB :)

 

Jeszcze raz, dzięki wielkie :)


  • sevecc lubi to

Vitno 

"Don't be a fool, stay at school!"





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych