Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 2017 nierówne podświetlenie ekranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Pugilares

Pugilares
  • 83 postów

Napisano 19 lipca 2019 - 12:20

Dzień dobry Państwu,

z miesiąc temu sprawiłem sobie mojego pierwszego Maca od czasów, gdy miałem dawno temu służbowego PowerBooka 150 ;-)

To jest MacBook Air 2017. Wszystko jest pięknie, tylko jeden detal mnie irytuje - ekran po prawej stronie jest wyraźnie ciemniejszy i przy okazji żółciejszy, a na dokładkę "nieostry". Jest to szczególnie widoczne i irytujące przy pracy z czarnym tekstem na białym tle, czyli 90% mojego czasu z Macem. Czytając tekst na ekranie od lewej do prawej w każdej linijce oczy na początku lini łapią ostrość na tekście na początku wiersza i w miarę przesuwania się w prawo mój wzrok "głupieje" próbując utrzymać ostrość, której nie da się utrzymać, bo tekst lekko się rozmywa. Przy czytaniu dłuższych tekstów jest bardzo niekomfortowo. Po 10 minutach oczy łzawią. Niestety przegapiłem czas, gdy mogłem oddać ten komputer bez podawania przyczyny. Oglądałem inne Airy 2017 w sklepie i owszem, ekran nie jest w nich perfekcyjnie podświetlony, ale nie widziałem tego efektu rozmywania po prawej. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym i czy da się coś z tym zrobić samodzielnie? Np. docisnąć obudowę ekranu? Serwis mnie wyśmiał i powiedział, żebym sobie kupił Aira z retiną za 6 tys. to będzie lepiej.


Użytkownik Pugilares edytował ten post 19 lipca 2019 - 12:21


#2 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 20 lipca 2019 - 17:06

Który serwis Ci tak powiedział? Bo według mnie taka matryca powinna zostać wymieniona.

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych