Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki sprzet jaki sklep?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kajtek88r

kajtek88r
  • 330 postów

Napisano 08 lipca 2019 - 12:51

Cześć i czołem!

 

Mam ostatnio miszmasz i rozgardiasz w głowie. Postanowiłam poradzić się Was, nie mogąc podjąć decyzji i znaleźć właściwego rozwiązania.

 

Posiadam Macbooka Pro early 2011. W związku z tym, że się przebranżowiłam i potrzebuje mocniejszego sprzętu chcę komputer zmienić. Ten oddaje mamie - problem z głowy. No ale co z nowym?

 

Okazuje się, że w branży sprzęt firmowy jest. Nie mniej do pracy w domu, dodatkowych zleceń, codziennego użytku macbooka potrzebuję. Uznałam, że nówka sztuka nieśmigana nie jest wymagana. Nie ma potrzeby również, abym kupowała 15 cali, skoro będzie to domowo-backupowy sprzęt.

 

Zatem padło na Macbooka Pro 2015-2017. Uznałam ten za najbardziej optymalny.

 

Czy możecie mi doradzić konkretny model jak i co ważniejsze, sklep z używanymi komputerami / poleasingowymi gdzie kupię na(sensowne) raty? 

 

 

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc. Przeglądam strony, sklepy. Allegro(raty 0%) jak i MediaMarkty/Euro/Experty... wszystko niby inne a to samo. No i w przypadku opcji drugiej nie ma używek.. 

 

Pomożecie?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lipca 2019 - 13:41

Zabrakło podstawowej informacji, tj. do czego komputer będzie wykorzystywany. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 kajtek88r

kajtek88r
  • 330 postów

Napisano 08 lipca 2019 - 13:43

Grafika(UX/UI). Programy Adobe, lekki Sketch, InVision, 

 

 

 

Zabrakło podstawowej informacji, tj. do czego komputer będzie wykorzystywany. 

 

 

W miedzy czasie znalazlam taka oferte:

https://amso.pl/prod...igh-Sierra.html

https://amso.pl/prod...igh-Sierra.html


Użytkownik kajtek88r edytował ten post 08 lipca 2019 - 13:44


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lipca 2019 - 13:57

To na pewno minimum 16 GB RAM. Model z Touch Barem - każdy będzie mocniejszy niż bez TB. I jest więcej portów. Przypominam o psującej się klawiaturze. I o tym, że modele z 2018 i nowsze są dużo wydajniejsze ze względu na cztero-, a nie dwurdzeniowe procesory. W modele z 2015 bym się raczej nie pchał - jest nieco gorszy wyświetlacz i dosyć stary procesor (z tego, co pamiętam nie ma nawet sprzętowej obsługi H.265). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Jakub Putyło

Jakub Putyło
  • 5 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 26 września 2019 - 12:51

To na pewno minimum 16 GB RAM. Model z Touch Barem - każdy będzie mocniejszy niż bez TB. I jest więcej portów. Przypominam o psującej się klawiaturze. I o tym, że modele z 2018 i nowsze są dużo wydajniejsze ze względu na cztero-, a nie dwurdzeniowe procesory. W modele z 2015 bym się raczej nie pchał - jest nieco gorszy wyświetlacz i dosyć stary procesor (z tego, co pamiętam nie ma nawet sprzętowej obsługi H.265). 

Przyglądam się modelowi A1502: i7 2x3,1gb/16gb/240ssd - używka 0 cykli ładowania za 4500 zł. Co poleciłbyś zamiast tego?


Przyglądam się modelowi A1502: i7 2x3,1gb/16gb/240ssd - używka 0 cykli ładowania za 4500 zł. Co poleciłbyś zamiast tego?

 

Ewentualnie MacBook Pro 13 2017 i5-7360U 2.3GHz 16GB 512GB (MPXQ2-CTO) za 1000 zł więcej.

W benchmarkach nowa i5 wychodzi mocnejsza niż ta stara i7.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych