Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook PRO Retina 15 2015 - przegrzewanie i głośna praca wentylatorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 apple22

apple22
  • 1 postów

Napisano 26 czerwca 2019 - 19:06

Cześć,

 

Zakupiłem niedawno używanego Macbook PRO Retina 2015  A1502. W bardzo dobrym stanie, mało używany, bateria 42cykle. Niestety już po krótkim użytkowaniu zauważyłem, że laptop nagrzewa się w górnej części - średnia temperatura - przy normalnym użytkowaniu np. przeglądaniu kilku zakładek na Safari i odpalonym Spotify, temperatura oscyluje 60-70C.

 

Laptop w konfiguracji I7 2,5 GHZ , 16DDR, 512GB SDD miał posłużyć do amatorskiej obróbki zdjęć w Lightroomie. I tutaj okazało się, że przy samym przeglądaniu zdjęć w lightroom laptop zaczyna się mocno nagrzewać (80-95C), a wiatraki zaczynają pracować z pełnymi obrotami po 6000 obrotów, a szum jaki się wydobywa z maca można porównać do odkurzacza ;/ gdzie rozumiem, zwiększenie obrotów przy edycji flimów w 4k, ale nie przy zwykłym przeglądaniu zdjęć. Przejrzałem wszystkie wątki na forach, czy ktoś miał podobnie, to wszyscy chwalą swojego maca z bezgłośną pracę i przy normalnym użytkowaniu temperatura oscyluje 30-40C. Jedyne porady jakie znalazłem to takie, żeby wymienić pastę, lub w jednym skrajnym przypadku potrzebna była wymiana całej płyty głównej. Z racji tego, że mac jest po gwarancji może to być duży koszt i nie wiem, czy nie odesłać do sprzedającego maca, tylko może być z tym trochę kłopotów bo wziąłem go na kredyt konsumencki. Myślę, żeby oddać do serwisu i dogadać się z poprzednim właścicielem, żeby zwrócił za ewentualny koszt naprawy.

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem w Macbook PRO 2015? Co należy sprawdzić? Zrobić?

Z góry dzięki za odpowiedzi i prady.



#2 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 27 czerwca 2019 - 10:15

jak używany to moze wystarczy przeczyścić, może po prostu zalega gdzieś brud skoro tak łatwo się grzeje a jak to nie wystarczy to wymiana pasty termoprzewodzącej i powinno być po sprawie


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 04 lipca 2019 - 22:23

Cześć,

 

Zakupiłem niedawno używanego Macbook PRO Retina 2015  A1502. W bardzo dobrym stanie, mało używany, bateria 42cykle. Niestety już po krótkim użytkowaniu zauważyłem, że laptop nagrzewa się w górnej części - średnia temperatura - przy normalnym użytkowaniu np. przeglądaniu kilku zakładek na Safari i odpalonym Spotify, temperatura oscyluje 60-70C.

...

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem w Macbook PRO 2015? Co należy sprawdzić? Zrobić?

 

W pierwszej kolejności podejrzana jest bateria. Sprawdź jej kondycję (cykle to nie wszystko: mała ilość cykli baterii w prawie 4 letnim komputerze może oznaczać : a ) wymienioną baterię (jeśli na oryginalną to poprzedni właściciel powinien mieć na to kwit z ASA - jak nie ma to możesz spodziewać się "najgorszego"), b ) używanie komputera prawie wyłącznie na zasilaczu (to też zabija baterię - szybciej niż "normalne" używanie) i pomimo małej ilości cykli bateria może być już "do wymiany" , c ) nieużywanie komputera przez dłuższy okres czasu (tego baterie litowo-jonowe też nie lubią i może również być konieczna wymiana jak w pkt. b )  ).


Użytkownik bee3 edytował ten post 04 lipca 2019 - 22:25

Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych