Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pages a pliki DOC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 czerwca 2019 - 14:47

Czołem,

używałem długi czas office na Maca, ale skończyła mi się subskrypcja i od pewnego czasu używam tylko pages (tworzenie dokumentów). Tak to pages bez problemu otwiera pliki doc czy docx (i te, które sam kiedyś tworzyłem, i te które otrzymuję od klientów), niestety czasem jest wielki problem z tymi plikami, które np. zawierają jakieś formularze (formularze sądowe, o interpretację indywidualną itp.). Czy jest jakiś sposób otwarcia takiego dokumentu w pages, żeby nie rozjeżdżało się w cały świat formatowanie?

Nie chcę dla kilku czy kilkunastu dokumentów rocznie kupować pakietu office, gdy właściwie wszystko działa w pages, ale równocześnie wiem, że nikt z rządzących żadnej wersji na maca nie przygotuje...


Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2019 - 15:16

W Pages wiele z tym nie zdziałasz. Wypróbuj darmowy LibreOffice. Nie jest idealny, ale lepiej sobie radzi z dokumentami z MS Office.

#3 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 26 czerwca 2019 - 17:06

Libre Office tez nie da rady. Generalnie formularze pism w postepowaniu cywilnym jak p, op itp da rade obrobic bez Office. Ale formularzy krs nie ma szans.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#4 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 czerwca 2019 - 18:12

Tak właśnie myślałem... no nic, dokonałem zakupu licencji:)


Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych