Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS 10.15 Catalina Public Beta - wątek zbiorczy.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
88 odpowiedzi w tym temacie

#51 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpnia 2019 - 11:02

A tak z ciekawości jeszcze co do tego potwierdzania hasła na zegarku: to działa tylko systemowo, czy jakiś soft też ma to umieć? Wiemy coś? Bo jakby 1Password umiał, to byłby dla mnie killer feature.

 

(Nie mogę sam sprawdzić, mam w robocie soft, który nie działa na Catalinie, a przełączać się między systemami niewygodnie).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#52 Spaider007

Spaider007
  • 6 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 sierpnia 2019 - 14:12

Witam dzisiaj w końcu udało się zainstalować wersje beta. MacBook wyszukał i zainstalował :)



#53 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 sierpnia 2019 - 06:32

W ostatniej becie zniknął mi na Macu folder z Pages. Na iCloud go nie widzę (ale tylko na mac-u). Folder ten istnieje na innych urządzeniach (iphone, iPad), nawet jak zaloguję się przez stronę do iCloud to Pages istnieje. Nie wiem w czym rzecz.... Pomocy, proszę...



#54 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 03 września 2019 - 21:18

@up Nie widzisz tylko poprzez Findera, ale powinien nadal być w swoim miejscu, nawet lokalnie na dysku w Library/Mobile Documents (poszukaj przez Terminal). Jakaś spacja im się niechcący nacisnęła w tej becie w ścieżce dostępu, pewnie połatają w następnej; nie wiem, nie testuję z braku czasu. Sprawdź odnośne wpisy Jaromira Koppa na Twitterze: raz, dwa.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#55 Spaider007

Spaider007
  • 6 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 września 2019 - 06:06

Czy ktoś miał problem z Mailem? Chciałem wysłać wiadomość z załącznikiem „nazwa.bin” i położyło cały program nie idzie go już wogóle odpalić :/ czeka mnie chyba przywracanie systemu ehhhh....

#56 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 września 2019 - 14:29

Czy ktoś miał problem z Mailem? Chciałem wysłać wiadomość z załącznikiem „nazwa.bin” i położyło cały program nie idzie go już wogóle odpalić :/ czeka mnie chyba przywracanie systemu ehhhh....

Ja tych applowych "wynalazków" w ogóle nie używam. Jedynie macOS.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#57 gucio9377pl

gucio9377pl
  • 56 postów

Napisano 07 września 2019 - 13:36

Czy jak chce sobie zrobić czystą instalkę nowego systemu, to lepiej wybrać APFS czy APFS zaszyfrowany? 



#58 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 września 2019 - 13:43

Czy jak chce sobie zrobić czystą instalkę nowego systemu, to lepiej wybrać APFS czy APFS zaszyfrowany? 

 

Zależy jakiego masz maka. Jeśli starszy i słabszy (np. AIR) , to szyfrowanie bardzo ci spowolni działanie.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#59 gucio9377pl

gucio9377pl
  • 56 postów

Napisano 07 września 2019 - 14:00

Pro 13 bez TB, 256 GB, reszta w podstawie. 



#60 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 września 2019 - 15:55

To słabizna. Nie zalecam szyfrowania.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#61 blazej203

blazej203
  • 7 postów

Napisano 09 września 2019 - 14:49

Witam piszę tutaj gdyż podobno mam macos catalina. Posiadam taki problem, a może nie problem. Posiadam macbooka pro 2017 256gb i gdy wchodzę w ten mac/pamięć masowa pokazuje mi macintosh hd-dane i macintosh hd ktoś wie dlaczego tak jest?Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy mac. Dopowiem że instalowałem za pomocą pendrive na nowo system mojave

Załączone pliki



#62 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 września 2019 - 15:34

A pokaż _wszystkie_ woluminy?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#63 blazej203

blazej203
  • 7 postów

Napisano 09 września 2019 - 17:17

o to chodziło?

Załączone pliki


Użytkownik blazej203 edytował ten post 09 września 2019 - 17:22


#64 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 września 2019 - 18:22

o to chodziło?

 

Tak zamieszali. I tak już pewnie zostali. Teoretycznie chcieli oddzielić system od konta użytkownika, wprowadzając wirtualny podział. Ale moim zdaniem to będzie miało swoje konsekwencje i dane będzie dużo trudniej odzyskać po takim zamieszaniu.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#65 blazej203

blazej203
  • 7 postów

Napisano 09 września 2019 - 18:46

Ale da się coś z tym zrobić? Czy już tak musi zostać?Jakis danych ważnych jak na razie nie mam

Użytkownik blazej203 edytował ten post 09 września 2019 - 18:48


#66 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 września 2019 - 19:36

Ale da się coś z tym zrobić? Czy już tak musi zostać?Jakis danych ważnych jak na razie nie mam

Tak ma być. To jedyniesłuszny układ. Innego nie będzie. Chyba, że to odwołają.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#67 blazej203

blazej203
  • 7 postów

Napisano 09 września 2019 - 19:44

Ale kto odwoła bo nie rozumiem. Dzwoniłem go gościa od którego kupiłem MacBooka i powiedział że użył boot camp do instalacji Windowsa i dlatego jest ta partycja wirtualna

#68 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 września 2019 - 20:41

Ale kto odwoła bo nie rozumiem. Dzwoniłem go gościa od którego kupiłem MacBooka i powiedział że użył boot camp do instalacji Windowsa i dlatego jest ta partycja wirtualna

Ja też tak mam na 2 komputerach, gdzie mam Catalinę. Są dwie partycje i tyle.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#69 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2019 - 11:11

No ale subOP upiera się, że to Mojave i dlatego jestem nieco skonfundowany.

Może skoro instalował na czysto, w nowym Mojave też już tak jest?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#70 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 10 września 2019 - 11:51

Pewnie ktoś zainstalował betę Cataliny na dysku wewnętrznym, Catalina podzieliła dysk na dwa woluminy (system i dane), potem dysk nie został prawidłowo wymazany i po powrocie do Mojave cały czas widać te dwa woluminy.

 

Ja bym sprawdził, co na nich jest, bo skoro to Mojave, to pewnie jeden wolumin jest pusty, a na drugim jest cała zawartość. No i usunąłbym ten pusty.


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#71 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2019 - 12:26

Albo jest na nim Catalina ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#72 blazej203

blazej203
  • 7 postów

Napisano 10 września 2019 - 13:20

Pewnie ktoś zainstalował betę Cataliny na dysku wewnętrznym, Catalina podzieliła dysk na dwa woluminy (system i dane), potem dysk nie został prawidłowo wymazany i po powrocie do Mojave cały czas widać te dwa woluminy.

 

Ja bym sprawdził, co na nich jest, bo skoro to Mojave, to pewnie jeden wolumin jest pusty, a na drugim jest cała zawartość. No i usunąłbym ten pusty.

Też tak wczoraj uczyniłem. Ten wirtualny usunąłem. I wszystko jak działa do tej pory.

 

Pewnie ktoś zainstalował betę Cataliny na dysku wewnętrznym, Catalina podzieliła dysk na dwa woluminy (system i dane), potem dysk nie został prawidłowo wymazany i po powrocie do Mojave cały czas widać te dwa woluminy.

 

Ja bym sprawdził, co na nich jest, bo skoro to Mojave, to pewnie jeden wolumin jest pusty, a na drugim jest cała zawartość. No i usunąłbym ten pusty.

Z tego co mówił gość od którego odkupiłem że ten wirtualny pozostał po tym jak użył boot camp do instalacji windowsa. Czy bete instalował nie wiem.

 

Albo jest na nim Catalina ;-)

 

Pobrałem z appstore instalke mojave i zainstalowałem przez pendriva. Więc chyba jest Mojave przynajmniej taką mam nadzieję. 



#73 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 16 września 2019 - 20:00

Kurde, to sprawdź - jabłko w lewym górnym rogu --> Ten Mac...



#74 Zielony_M

Zielony_M
  • 266 postów
  • Skąd0-22

Napisano 23 września 2019 - 17:57

Czy wrzucili w Catalinę możliwość zrobienia screenshot'a całej strony tak jak w iOS13?



#75 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2019 - 18:36

Czy Catalina w obecnej formie nadaje się do instalacji na główny komputer? Czy warto poczekać do oficjalnego wydania? Swoją drogą ciekawe kiedy wyjdzie, nie zdziwię się jak dopiero po (prawdopodobnym) październikowym evencie pod koniec miesiąca... :/

Użytkownik Sebosz edytował ten post 26 września 2019 - 18:36

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych