Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dysk z macbooka , do maca mini.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz Mateusz

Mateusz Mateusz
  • 12 postów

Napisano 23 czerwca 2019 - 15:44

Cześć

 

Powiedzcie mi proszę, czy dysk ssd który na ten moment mam w biaym macbooku unibody late 2009, będę mógl przeolożyć, bez ponownego instalowania systemu, do maca mini 2010,2011 lub najlepiej 2012? 

Przy okazji, może zapytam, czy warto rozważać jeszcze jakikolwiek mac mini starszy niż 2012? Czy sprzęt z 2011 po dolożeniu ramu(do 8 lub 16gb) i wymiany dysku na ssd, daje w tych czasach radę?



#2 plnt

plnt
  • 58 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 czerwca 2019 - 20:22

Taki dysk, powinien zadziałać bez problemu. Na wszelki wypadek, zanim spróbujesz go wstawić do środka możesz się upewnić podłączając poprzez jakiś mostek lub obudowę pod USB (wymuszając rozruch z niego). Jeśli chodzi o zakup mini z lat 2010-2011, to wszystko zależy od Twoich oczekiwań co do wydajności. Dla jednych to już całkowity złom, a dla innych sprzęt jeszcze na kilka lat. Oczywiście, jeżeli zasoby portfela na to pozwolą, to warto dołożyć do rocznika 2012, choćby dla obsługi nowych wersji systemu.



#3 Mateusz Mateusz

Mateusz Mateusz
  • 12 postów

Napisano 24 czerwca 2019 - 19:30

Nie ukrywam, że trochę uzależniam zakup Mac'a Mini, od możliwości podpięcia starego dysku. Mam bardzo dużo istotnych dla mnie danych, których nie chcialbym przenosić.



#4 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 25 czerwca 2019 - 08:22

Przy nowym sprzęcie i tak będziesz musiał zainstalować system na czysto i przenieść użytkownika przez Asystenta Migracji. To drugie możesz spokojnie zrobić z zewnętrznej obudowy albo zamontować dysk jako drugi w Mini (ja mam dwa dyski w Mini Late 2012)



#5 Mateusz Mateusz

Mateusz Mateusz
  • 12 postów

Napisano 11 lipca 2019 - 12:51

Przy nowym sprzęcie i tak będziesz musiał zainstalować system na czysto i przenieść użytkownika przez Asystenta Migracji. To drugie możesz spokojnie zrobić z zewnętrznej obudowy albo zamontować dysk jako drugi w Mini (ja mam dwa dyski w Mini Late 2012)

 

Okej, czyli jeśli wstawię dysk do maca mini, to jak rozumiem nie wystartuje on na nowym sprzęcie? Trzeba to będzie zrobić w jakiś inny sposób? Na czym polega ten asystent migracji? Czy nie ma żadnego sposobu aby pozostać na starym dysku? Mam tam sporo danych. 



#6 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 11 lipca 2019 - 13:33

Asystent Migracji czyli "Jak przenieść zawartość na nowy komputer Mac"

https://support.appl.../pl-pl/HT204350






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych