Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MB PRO Mid 2012 - Wysokie temperatury pracy, wentylator nie przyspiesza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fuman

Fuman
  • 31 postów

Napisano 18 czerwca 2019 - 15:42

Cześć,

mam problem, a raczej pytanie. Czy normalne jest, że w MB PRO 13-inch Mid 2012 (i5 2,5ghz, 8gb ram, 256ssd, intel hd 4000 1,5gb) wiatraki chłodzące działają non stop z prędkością ok.2000obr/min? Bez obciążenia procesor ma temp. na poziomi 50c, przy 100% obciążeniu temperatury dochodzą nawet do 92c przy czym wentylator nadal działa ze stałą prędkością. Dodam, że niedawno mac był serwisowany w Cortlandzie (czyszczenie, wymiana pasty). Jako, że niedługo będę go używał w ostrym słońcu zainstalowałem Macs Fan Control, przy czym nie wiem jak optymalnie go skonfigurować i czy jest to bezpieczne.

z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdro :)



#2 Mateusz Nawrot

Mateusz Nawrot
  • 16 postów

Napisano 18 czerwca 2019 - 21:19

Mam dokładnie tego samego macbooka co ty tylko 15 cali i u mnie jest taka sama sytuacja. Przy normalnym obciażenu wiatraki pracują na poziomie 2000obr/min i utrzymuje się temp ok 50c. Też używam Macs Fana, odkąd w sumie mam tego Macbooka i właśnie nie raz ten program mnie uratował od ogromnych temperatur. Przy większym obciążeniu temp dochodzi do 90c i bez Macs Fana laptop dalej utrzymywałby 2000-3000 obr/min więc wtedy po prostu ręcznie ustawiam w programie np. stałe 4000obr/min i dzięki temu temperatura wraca do normy.

A co do konfiguracji to po prostu przy normalnym użytkowaniu ustawiam wszystkie wiatraki na Auto, a jak widzę, że Macbook zaczyna się dławić to ustawiam swoje obroty/min.

Cześć,

mam problem, a raczej pytanie. Czy normalne jest, że w MB PRO 13-inch Mid 2012 (i5 2,5ghz, 8gb ram, 256ssd, intel hd 4000 1,5gb) wiatraki chłodzące działają non stop z prędkością ok.2000obr/min? Bez obciążenia procesor ma temp. na poziomi 50c, przy 100% obciążeniu temperatury dochodzą nawet do 92c przy czym wentylator nadal działa ze stałą prędkością. Dodam, że niedawno mac był serwisowany w Cortlandzie (czyszczenie, wymiana pasty). Jako, że niedługo będę go używał w ostrym słońcu zainstalowałem Macs Fan Control, przy czym nie wiem jak optymalnie go skonfigurować i czy jest to bezpieczne.

z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdro :)



#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 19 czerwca 2019 - 00:22

Cześć,

mam problem, a raczej pytanie. Czy normalne jest, że w MB PRO 13-inch Mid 2012 (i5 2,5ghz, 8gb ram, 256ssd, intel hd 4000 1,5gb) wiatraki chłodzące działają non stop z prędkością ok.2000obr/min? Bez obciążenia procesor ma temp. na poziomi 50c, przy 100% obciążeniu temperatury dochodzą nawet do 92c przy czym wentylator nadal działa ze stałą prędkością. Dodam, że niedawno mac był serwisowany w Cortlandzie (czyszczenie, wymiana pasty). Jako, że niedługo będę go używał w ostrym słońcu zainstalowałem Macs Fan Control, przy czym nie wiem jak optymalnie go skonfigurować i czy jest to bezpieczne.

z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdro :)

Jeżeli wiatraki chodzą i bez obciążenia komputera to masz najprawdopodobniej uszkodzony jakiś czujnik (linię czujników). Fan Control nie rozwiązuje całkiem problemu (bo nie usuwa przyczyny), ani innych skutków np. takich że sprzęt wchodząc w tryb awaryjny również obniża wydajność procesora.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych