Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Powiadomienia z czujnika ruchu


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kkwwm

kkwwm
  • 80 post贸w

Napisano 28 maja 2019 - 10:14

Cze艣膰,

mam sobie w pomieszczeniu "czujnik ruchu" realizowany przez Netatmo Welcome. W ustawieniach tego czujnika w aplikacji Dom mog臋 ustawi膰 czy i kiedy mam otrzymywa膰 powiadomienia o wykryciu ruchu. Problem w tym, 偶e mog臋 ustawi膰 tylko jeden harmonogram/zale偶no艣膰 kiedy powiadomienia przychodz膮 np. "w ci膮gu dnia, gdy nie ma mnie w domu". Czy i jak mo偶na zrobi膰 abym dostawa艂 powiadomienia np. "w ci膮gu dnia, gdy nie ma mnie w domu" oraz "w nocy, niezale偶nie czy jestem w domu czy nie"??

 

I drugie pytanie: czym w praktyce r贸偶ni si臋 "motion sensor" od "occupancy sensor"??

 

pzdr,

K.



#2 kristof461

kristof461
  • 2聽340 post贸w

Napisano 28 maja 2019 - 11:07

Nie odpowiem ci dok艂adnie co i jak bo nie mam tej kamerki. Natomiast musisz pami臋ta膰 偶e integracja urz膮dze艅 z HomeKit czyli aplikacj膮 Dom nie zawsze jest taka jak sobie to wyobrazimy. Niekt贸re urz膮dzenia pomimo 偶e widoczne w HomeKit w og贸le nie mog膮 bra膰 udzia艂u w automatyzacji. Dlatego wydaje mi si臋 偶e tylko kto艣 kto ma t臋 kamer臋 ci pomo偶e albo samo Netatmo. 

Co do drugiego pytania. Same nazwy wskazuj膮 na te r贸偶nice. Jeden czujnik wykrywa jedynie ruch. Drugi wykrywa obecno艣膰 nawet je艣li si臋 nie poruszasz. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 kkwwm

kkwwm
  • 80 post贸w

Napisano 28 maja 2019 - 12:56

Nie odpowiem ci dok艂adnie co i jak bo nie mam tej kamerki. Natomiast musisz pami臋ta膰 偶e integracja urz膮dze艅 z HomeKit czyli aplikacj膮 Dom nie zawsze jest taka jak sobie to wyobrazimy. Niekt贸re urz膮dzenia pomimo 偶e widoczne w HomeKit w og贸le nie mog膮 bra膰 udzia艂u w automatyzacji. Dlatego wydaje mi si臋 偶e tylko kto艣 kto ma t臋 kamer臋 ci pomo偶e albo samo Netatmo. 

Co do drugiego pytania. Same nazwy wskazuj膮 na te r贸偶nice. Jeden czujnik wykrywa jedynie ruch. Drugi wykrywa obecno艣膰 nawet je艣li si臋 nie poruszasz. 

 

Dzi臋kuj臋, ale wydaje mi si臋, 偶e problem nie tkwi w producencie czujnika lecz og贸lnej idei powiadomie艅 z homekit. Mo偶e zadam pytanie inaczej: czy w ustawieniach czujnika ruchu w ekosystemie homekit mo偶na doda膰 dwa r贸偶ne warunki pod jakimi powiadomienie b臋dzie wysy艂ane? Np. wysy艂a powiadomienie w godzinach nocnych niezale偶nie czy jestem w domu czy nie a tak偶e wysy艂a powiadomienie r贸wnie偶 w godzinach dziennych o ile nie ma mnie w domu.

 

Brakuje jakby drugiej mo偶liwo艣ci konfiguracji jak na poni偶szym obrazku:

ios12-iphone-x-home-homekit-status-and-n

 

Je艣li nie mo偶na tego doda膰 wprost to mo偶e jest jakie艣 obej艣cie np. ustawiaj膮c, nie wiem, scen臋, wydarzenie cokolwiek...



#4 kristof461

kristof461
  • 2聽340 post贸w

Napisano 28 maja 2019 - 13:13

Tutaj ju偶 niczego nie wykombinujesz. Mo偶e da si臋 to obej艣膰 w艂a艣nie jak膮艣 automatyzacj膮. Z tym 偶e automatyzacja to jest raczej konkretne dzia艂anie typu w艂膮cz to je艣li w艂膮czy si臋 to itp wi臋c nie s膮dz臋 by mimo wszystko da艂o si臋 zrobi膰 to tak jak chcesz. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#5 Dziky

Dziky
  • 1 post贸w

Napisano 25 wrze艣nia 2019 - 15:57

Cze艣膰, mia艂em dok艂adnie identyczny problem i nie da si臋 tego obej艣膰 w homekit bo nie mo偶na powiadomieniami sterowa膰 np z automatyzacji.

Ale sam zrobi艂em sobie czujnik za kilka z艂otych kt贸ry udaje alarm i nim ju偶 mo偶na sterowa膰 z automatyzacji czyli np w艂膮cza膰 jak wychodzisz a z domu albo o okre艣lonej porze dnia i wtedy dostajesz powiadomienia push. Tutaj potrzebna by艂a tylko charakterystyka system_security a nie zwyk艂y sensor.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych