Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wejście HDMI na iMac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 .ami

.ami
  • 12 postów

Napisano 20 maja 2019 - 12:24

Cześć,

mam pytanie czy jest jakiś adapter z wejściem HDMI, żeby do iMaca podłączyć tuner NC+?

Mój iMac to 12,2 z OS X 10.8.5

Core i5 3,1GHz

4GB RAM

 

 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 20 maja 2019 - 14:17

Tu jest to opiasane: https://support.appl.../en-us/HT204592

 

A nie wystarczy NC+Go?

 

Przejściówek z Display Port na HDMI to jest masa, nie wiem jak w drugą stronę, bo Ty masz sygnał z HDMI a odbiornikiem będzie DP. To moim zdaniem nie działa w obie strony, a ten, kierunek, który jest dla Ciebie ważny nie jest popularny. Znalazłem jedną, bardzo drogą przehjściówkę: https://www.proshop....paign=pricesite


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 20 maja 2019 - 14:25


#3 .ami

.ami
  • 12 postów

Napisano 20 maja 2019 - 14:18

To nie jest to o co mi chodzi. Nie będę łączył dwóch komputerów MAC ze sobą. Sądzę, że potrzebuję jakiś adapter HDMI + program, który wyświetli mi obraz podłączonego adaptera.

Nie mam tam dostępu do internetu. Tylko talerz satelitarny.


Użytkownik .ami edytował ten post 20 maja 2019 - 14:21


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 20 maja 2019 - 14:35

To jest to, o co Ci chodzi - albo Twój iMac wspiera Target Display Mode i z wyjścia HDMI przejdziesz na DP a następnie do Maca, albo nic. W tym przypadku iMac działa jak głupi monitor. Niepotrzebny program.

 

Sygnał HDMI z dekodera jest zabezpieczony HDCP - to mocno utrudnia przechwycenie go. Nawet gdyby nie był zabezpieczony (a jest, przez 6 lat pracowałem przy rozwoju dekoderów dla n i NC+) to sprzęt do przechwycenia sygnału i wprowadzenia go jako danych do komputera to najmarniej 100 euro - ale tylko jak nie ma HDCP - a jak pisałem tu jest (taki sprzęt HDMI capture card) służy przy streamowaniu gier lub wprowadzaniu obrazu z kamer - nie działa z settopboxami ani DVD/DB.



#5 .ami

.ami
  • 12 postów

Napisano 20 maja 2019 - 14:54

Ja nie chcę nagrywać tego sygnału. Po prostu nie mam telewizora i pomyślałem, żeby wykorzystać iMac do oglądania satelity.

Nie wiem, czy dobrze to rozumiem ale mój iMac ma tylko porty Thunderbolt, FireWire 800 i USB-A. Nie ma portu DP.

Poza tym w tym artykule jest napisane, że wymagany jest drugi MAC, tak jakby chodziło tylko o wyświetlanie obrazu z MACa:

System Requirements

You need the following to use Target Display Mode:

  • A Mac notebook or desktop with a Mini DisplayPort or Thunderbolt port.

Jeśli chodzi o HDCP, to mam taki kabel HDMI, którego kiedyś używałem, żebym mógł słuchać radia z dekodera NC+ po wyłączeniu telewizora i może on by się nadał. Ten kabel symulował coś tam...



#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 20 maja 2019 - 16:38

Port TB zawiera DP, ale nie wiem, czy Twój mac ma tryb Target Display Mode (czyli może pracować jako monitor). Co do kabla - nie sądzę, żeby pomógł, ale są rzeczy.... To czy na grywasz, czy nie ma tylko znacznie jeśli iMac działał by w trybie monitora. Jeśli (dzięki magicznemu kablowi  - teoretycznie może on działać) użył byś urządzenia przechwytującego to nie ma znaczenia czy nagrywasz czy tylko oglądasz - wychodzisz z bezpiecznego obszaru HDMI/HDCP - HDCP jak będzie skuteczne, to nie pozwoli oglądać.



#7 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 maja 2019 - 18:23

Kiedyś był kabel kanexa ale kosztował około 300 zł i nowsze imaki nie miały już obsługi wejścia wideo - jak poszukasz na forum na pewno ten wątek odkopiesz.


Fallout ...war, war never changes...

#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 20 maja 2019 - 18:30

HDCP jak będzie skuteczne, to nie pozwoli oglądać.

HDCP zostało złamane 9 lat temu. ;-)

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 20 maja 2019 - 18:31


#9 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 20 maja 2019 - 19:42

HDCP złamano, na starsze wersje HDMI niż 1.4 są nawet stosunkowo proste sposoby, może jestem nie na bieżąco, ale w praktyce HDCP nadal mocno utrudnia przechwycenie sygnału. Przy wspomnianym problemie taniej kupić ekran HD z HDCP do oglądania TV.

Edit : trochę jestem w szoku - kilka lat nie zajmuję się STB i ze zdziwieniem widzę jak dużo sprzętu obchodzącego HDCP jest oferowane w sieci.

Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 20 maja 2019 - 19:50





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych