Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone X zblokowany przez operatora, teraz się nie włącza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 16 maja 2019 - 20:44

Hejka, wpakowałem się na minę, kupiłem telefon od osoby trzeciej na znanym nam wszystkim portalu, po 2 miesiącach nie łapie sieci - abonament nie spłacany. Telefon był użytkowany jako iPod w domu i właściwie to tyle. Miał problemy, że się wyłączał samoistnie, ale nic z tym nie robiłem, bo miałem masę różnych iPhonów, większość miała jakieś swoje problemy, natomiast iSpot odsyłał mnie z kwitkiem twierdząc, że wszystko sprawne, stąd nie traciłem czasu i nie dawałem tego do naprawy. Pewnego dnia strasznie zaczął się grzać i wyłączył się całkowicie.

Pod ładowarką grzeje się w okolicach płyty głównej, ale nie startuje. Oddałem go do iSpot i po 21 dniach kalendarzowych, dostałem wiadomość, że mogę odebrać telefon. Przed tym było info, że telefon jest w Warszawie na diagnostyce: uszkodzona płyta główna. Wysłanie telefonu do Apple. Następnie Apple stwierdziło, że telefon był poddany nieautoryzowanym modyfikacją i go nie naprawią. 
Czy mogę liczyć na Wasze opinie/pomoc/doświadczenia w tym temacie.
Bardzo proszę o pomoc.
 



#2 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 16 maja 2019 - 20:58

Na jaką pomoc liczysz ? Jedyna opcja to płatna wymiana urządzenia w Apple ale raczej nie opłaca się dawać 2600 za iPoda to trochę drogo.

Druga sprawa to reklamacja z powodu wady prawnej oraz ukrytej. Pierwsza sprawa ze grzebany a druga ze sprzedala ci go osoba nie bedaca jego wlascicielem. Tak wiec pismo z numerem konta i czekaj na przelew.

#3 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 16 maja 2019 - 21:10

Telefon nie był grzebany, jest w 100prc nieotwierany, jedyny problem to blokada sieci operatora. Konsultant na infolinii powiedział mi, że blokada operatora, a zepsuty telefon to co innego, tzn pomimo, że jest zblokowany na pewno usterkę mi naprawią. 



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 17 maja 2019 - 08:26

Na prawdę chcesz zostać z kradzionym fantem, a nie ścigać sprzedawcę?

#5 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 17 maja 2019 - 08:30

Pomijając fakt że telefon jest zablokowany to jeśli serwis stwierdził nieautoryzowane modyfikacje to raczej nie licz na darmową naprawę.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 maja 2019 - 02:46

Telefon nie był grzebany, jest w 100prc nieotwierany,... 

Skąd ta pewność. jeżeli nie jesteś pierwszym właścicielem ?

 

...Pewnego dnia strasznie zaczął się grzać i wyłączył się całkowicie.

Pod ładowarką grzeje się w okolicach płyty głównej, ale nie startuje. ...
 

Kabel do ładowania też pochodził z tego samego portalu ?

 

 

Na jaką pomoc liczysz ? Jedyna opcja to płatna wymiana urządzenia w Apple ale raczej nie opłaca się dawać 2600 za iPoda to trochę drogo.
 

Jak stwierdzono "nieautoryzowane modyfikacje" (czyli świadome działanie osób trzecich) to przypuszczam, że nie da się go już wymienić w ASA za 2600zł.


  • leokaster lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 20 maja 2019 - 23:27

A więc tak Panowie cwaniaczki i wszechwiedzący mądralińscy, fajnie, że jesteście uszczypliwi, natomiast okazało się, że telefon jest spłacany, a brak zasięgu to kwestia usterki telefonu- pierwsza usterka, która wystąpiła. Co do opinii serwisu, że była nieautoryzowana ingerencja, miałem rację, telefon był nieotwierany, przez co dostaję nowy sprzęt - oficjalna decyzja apple.
Więcej pokory, mniej cwaniactwa Wam życzę. ;)
Czy umyśle czy nie umyślnie asa wymienia na nowy ip za te 2600, kwestia żeby miał wszystkie podzespoły w środku.

#8 hiloyt

hiloyt
  • 76 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 21 maja 2019 - 08:06

Zapoznaj się ze znaczeniem słowa "cwaniak", bo to Ty nim tutaj jesteś jeśli ktoś przeczyta tylko pierwszy wpis (choć oczywiście trzymam kciuki za to, że jednak ostatni post jest prawdziwą historyjką i skończyło się dobrze) ;).

 

A co do wymiany ASA - nie zawsze tak jest. Zablokowanych fonów też nie wymieniają, między innymi.


  • makemymind lubi to

MacBook Pro 16” (2019) // iPhone 11 Pro Max // Apple Watch Series 6 SS // AirPods Pro


#9 iLuk45z

iLuk45z
  • 595 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 21 maja 2019 - 14:25

Coś mi tu nie gra...

Oddałem go do iSpot i po 21 dniach kalendarzowych, dostałem wiadomość, że mogę odebrać telefon. Przed tym było info, że telefon jest w Warszawie na diagnostyce: uszkodzona płyta główna. Wysłanie telefonu do Apple. Następnie Apple stwierdziło, że telefon był poddany nieautoryzowanym modyfikacją i go nie naprawią.

A teraz się okazuje, że wymienią ci na nowy, to albo Apple jest nie ogarnięte albo serwis do którego iSpot wysłał telefon. Bo jest to dla mnie dziwne, że najpierw po diagnostyce jest info, że jest nie autoryzowana modyfikacja, a później, że nie... wszystko jest ok wymieniamy na nowy.... aby Apple zmieniło decyzję że wymienią telefon za darmo czasem trzeba trochę się postarać, lub iść na skróty i zapłacić 2600zł wtedy wymienią bez zająknięcia.

 

A co do samych cwaniaków od których tutaj wyzywałeś innych użytkowników to chciałbym ci przypomnieć, że to ty w pierwszym poście podałeś taką informację. Dlatego też inni zaczęli pisać wnioski na podstawie tego co ty sam napisałeś... Najpierw było trzeba zweryfikować informację, czy telefon nie jest spłacany czy też jest a potem pisać na forum.

 

kupiłem telefon od osoby trzeciej na znanym nam wszystkim portalu, po 2 miesiącach nie łapie sieci - abonament nie spłacany.

 

 

Koniec końców fajnie, że będziesz miał w pełni działający telefon.


Użytkownik iLuk45z edytował ten post 21 maja 2019 - 14:27

iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple  iPads --> iPad Mini 4 WiFi Space Grey -> iPad Air 32GB Silver WiFi+LTE -> iPad 7th Gen 32GB WiFi+LTE -> iPad 9th 64GB WiFi Sapce Grey


#10 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 maja 2019 - 19:53

Wrzuć proszę zdjęcia pierwszej decyzji iSpot i nowej decyzji Apple, że jednak wymienią;) Jestem ich bardzo ciekaw;)


  • iLuk45z lubi to

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych