Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6s - usterka głośnika rozmów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 marek_z

marek_z
  • 1 postów

Napisano 06 maja 2019 - 18:47

Witam, 

 

Około tydzień temu oddałem w iSpocie iPhona 6s z uszkodzonym głośnikiem rozmów. Usterka polega na tym, że z głośnika słychać bardzo cichy dźwięk nawet przy maksymalnym ustawieniu głośności. Prowadzenie rozmów w głośnym otoczeniu jest praktycznie niemożliwe.

Dziś dostałem z serwisu iSpot mail o następującej treści

 

 

Szanowny Kliencie,
dziękujemy za skorzystanie z usług Serwisu iSpot. Koszt wymiany ekranu w Twoim telefonie wynosi 749.00 zł brutto. Prosimy o wiadomość zwrotną z Twoją decyzją. 

Po zatwierdzeniu kosztów, urządzenie zostanie wysłane do Centrum Serwisowego Apple, które przeprowadzi diagnostykę oraz ostatecznie zakwalifikuje telefon do wymiany ekranu. Jeśli zrezygnujesz z naprawy, telefon zostanie odesłany do salonu iSpot, w którym zarejestrowałeś zlecenie lub pod Twój adres korespondencyjny (w przypadku zleceń WWW). Przypominamy, że koszt diagnostyki wynosi 99 zł. 

Pozdrawiamy,
Serwis iSpot

 

Czy ktoś kiedyś naprawiał taką samą usterkę w serwisie iSpot? Mam wrażenie że chcą tylko wyłudzić pieniądze, a nie naprawić telefon.



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 maja 2019 - 22:49

Około tydzień temu oddałem w iSpocie iPhona 6s z uszkodzonym głośnikiem rozmów. Usterka polega na tym, że z głośnika słychać bardzo cichy dźwięk nawet przy maksymalnym ustawieniu głośności. Prowadzenie rozmów w głośnym otoczeniu jest praktycznie niemożliwe.

 

Cichy (ale działający) głośnik najczęściej wymaga tylko czyszczenia, a nie wymiany.
https://support.appl.../pl-pl/HT207123 .
Można rozwiązać problem samodzielnie poświęcając ok. pół godziny (w serwisie (także autoryzowanym) taka usługa jest najczęściej płatna i kosztuje 20-50zł. w zależności od serwisu i zakresu usługi). 


Czy ktoś kiedyś naprawiał taką samą usterkę w serwisie iSpot? 

Na tym forum trudno będzie znaleźć taką osobę.

Ci którzy znali forum przed wybraniem serwisu - nie oddadzą nic do iSpot, a Ci którzy najpierw oddali do iSpot, a potem trafili na forum - raczej starają się jak najszybciej o tym zapomnieć.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 maja 2019 - 08:52

W grudniu miałem podobny problem z głośnikiem w moim iPhone 8. Telefon był na gwarancji lecz miał uszczerbione(uszkodzona szybę od wyświetlacza) nie miałem pojęcia czy przejdzie to przez gwarancje i postanowiłem wysłać telefon do serwisu serwis.me w Krakowie. Niestety dostałem odmowę naprawy (możliwość płatnej wymiany przedniego panelu wraz z głośnikiem za coś około 800zl) wada była tak mała ze nie zgodziłem się na wymianę.
Miłym zaskoczeniem było to iż Pan serwisant powiedział ze przeczyści głośnik nabiale się da i wyślę telefon spowrotem.
Zapłaciłem za kuriera w obie strony 40zl a telefon działał jak nowy.
Spróbuj zapytać o czyszczenie w swoim telefonie.
A co do iSpot nie polecam.

#4 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 07 maja 2019 - 09:17

Tak, chyba pamiętam ten przypadek. Jeśli ekran ma jakiekolwiek uszkodzenia to Apple nie pozwala na jego wymianę w ramach gwarancji ale skoro telefon już do nas został wysłany i przyczyną problemu było tylko zabrudzenie głośnika to wyczyściliśmy za darmo aby Panu pomóc. Tym bardziej, że i tak musimy telefon otworzyć i potem skleić do sprawdzenia, więc głupotą by było zostawić brudny głośnik i odsyłać niesprawny telefon.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#5 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maja 2019 - 09:41

Tak, chyba pamiętam ten przypadek. Jeśli ekran ma jakiekolwiek uszkodzenia to Apple nie pozwala na jego wymianę w ramach gwarancji ale skoro telefon już do nas został wysłany i przyczyną problemu było tylko zabrudzenie głośnika to wyczyściliśmy za darmo aby Panu pomóc. Tym bardziej, że i tak musimy telefon otworzyć i potem skleić do sprawdzenia, więc głupotą by było zostawić brudny głośnik i odsyłać niesprawny telefon.

Serwis.Me zbieracie tu całkiem pochlebne opinie :) cieszy fakt, że mamy normalne serwisy :)

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#6 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 07 maja 2019 - 12:35

Tak, chyba pamiętam ten przypadek. Jeśli ekran ma jakiekolwiek uszkodzenia to Apple nie pozwala na jego wymianę w ramach gwarancji ale skoro telefon już do nas został wysłany i przyczyną problemu było tylko zabrudzenie głośnika to wyczyściliśmy za darmo aby Panu pomóc. Tym bardziej, że i tak musimy telefon otworzyć i potem skleić do sprawdzenia, więc głupotą by było zostawić brudny głośnik i odsyłać niesprawny telefon.

 

A czy Apple pozwala na wymianę rzeczy typu własnie głośnik kamera jakaś tasiemka czy przycisk czy jakakolwiek usterka z tych rzeczy = wymianie panelu. 



#7 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 07 maja 2019 - 13:48

To zależy od modelu. Na przykład w 6S można wymienić sam głośnik rozmów, występuje on jako oddzielna część, a w nowszych modelach od 7 w górę już nie ma możliwości wymiany samego głośnika z uwagi na wodoszczelność. Dlatego jak jest problem z głośnikiem to wymienia się cały ekran. A jak ekran jest pęknięty to trzeba wycenić na płatną jego wymianę.

Taśm, przycisków itd w ogóle w żadnym iPhonie się nie wymienia.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych