Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gimbal do iPhone X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 maja 2019 - 18:56

Witam :)

Jaki Gimbal Polecacie do iPhona X 

Proszę o Opinie jak jest Użytkownik z IP X

Nie chciałbym wydać więcej jak 500zł no z małym naddatkiem :)

 

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 04 maja 2019 - 20:49

Żaden dobrze nie zadziała ze względu na stabilizację optyczną w iPhone, która "gryzie się" ze stabilizacją, jaką daje gimbal. Obraz będzie szarpał. Stabilizacji optycznej nie da się wyłączyć, co właściwie przekreśla tego typu urządzenia. Znajdziesz sporo na ten temat, choćby na forum DJI (producenta Osmo Mobile). 



#3 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 maja 2019 - 17:31

Dzięki z info ;)

ps.

Czyli został mi kijek z klamerką ?



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 06 maja 2019 - 19:00

Czyli został mi kijek z klamerką ?

Realnie: tak

Gimbalem dla iPhone tylko pogorszysz jakość stabilizacji, zamiast ją poprawić.



#5 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 maja 2019 - 19:50

Czy do samego Foto był by OK ?

#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 06 maja 2019 - 20:07

Czy do samego Foto był by OK ?

Pewności nie mam, ale nie sądzę, bo stabilizacja optyczna w trakcie robienia foto też przecież działa, więc konflikt pozostaje. Rozumiem, że chodzi Ci o zdjęcia z długą ekspozycją. Trudno mi powiedzieć, jakie będą efekty. Mały kieszonkowy statyw powinien się sprawdzić lepiej i zdecydowanie taniej w takich zastosowaniach.



#7 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 maja 2019 - 20:45

Zrobię eksperyment kupię przez net i jak się nie sprawdzi to oddam do sklepu
Napisze co i jak

#8 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 06 maja 2019 - 21:32

Podepnę się pod temat - a jak sprawa miała by się z IP8 i gimbalem ?


Użytkownik sn4ke edytował ten post 06 maja 2019 - 21:33

iPhone 8, MBA


#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 06 maja 2019 - 21:35

Podepnę się pod temat - a jak sprawa miała by się z IP8 i gimbalem ?

Dokladnie tak samo, z tego samego powodu. W iP8+ można z powodzeniem używać gimbala z teleobiektywem, bo ten nie jest stabilizowany. W X i nowszych, stabilizowane są oba obiektywy.

 

We wszystkich modelach można też używać gimbala z przednim obiektywem, ale to ma dość ograniczone zastosowanie.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 06 maja 2019 - 21:55


#10 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 07 maja 2019 - 05:13

Dodam tylko, ze apkikacja do osmo mobile w wersji na ios ma fatalne recenzje.
Tez sie przymierzalem do zakupu, ale zrezygnowalem.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#11 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 07 maja 2019 - 06:45

Dobrze, że zostałem uświadomiony, bo też byłem w przededniu zakupu jakiegoś gimbala. Zaoszczędziliście mi kasę chłopaki :) Piwko.


iPhone 8, MBA


#12 KRUChY

KRUChY
  • 112 postów

Napisano 28 lipca 2019 - 19:12

Nie czytałem tych for, na których piszą o gryzieniu się stabilizacji, ale zakupiłem niedawno gimbala i uważam, że robienie filmów z ręki to jakaś pomyłka w porównaniu z gimballem. Jest super, płynnie. Panuje się nad ujeciami rewelacyjnie. Na całą stabilizację iPhone a nakłada się stabilizacja aplikacji Filmic Pro i jest elegancko.

Użytkownik KRUChY edytował ten post 28 lipca 2019 - 19:12

iPod Classic 120GB iPhone 3Gs 16MB iMac 27'' i5

#13 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 lipca 2019 - 15:01

Hej,

Sam kupiłem niedawno w promocji Zhiyun Smooth 4. W połączeniu z Filmic Pro jest petarda tylko w aplikacji trzeba iPhonową stabilizację wyłączyć i zostawić sam Gimbal. Dokupiłem cinematic kit i nagrywam w Log V2, później na iPadze Luma Fusion i color grading i jest mega. Najzwyklejszy film z wakacji wygląda jak na konkretnym sprzęcie.



#14 KRUChY

KRUChY
  • 112 postów

Napisano 30 lipca 2019 - 21:10

Hej,

Sam kupiłem niedawno w promocji Zhiyun Smooth 4. W połączeniu z Filmic Pro jest petarda tylko w aplikacji trzeba iPhonową stabilizację wyłączyć i zostawić sam Gimbal. Dokupiłem cinematic kit i nagrywam w Log V2, później na iPadze Luma Fusion i color grading i jest mega. Najzwyklejszy film z wakacji wygląda jak na konkretnym sprzęcie.

Dokładnie tak samo używam, tylko składam na FCPX


iPod Classic 120GB iPhone 3Gs 16MB iMac 27'' i5

#15 daamiann88

daamiann88
  • 27 postów

Napisano 04 sierpnia 2019 - 14:38

Tomzik87 aplikację wyłączasz w programie do obróbki filmu, a nie w aparacie telefonu przy nagrywaniu? dobrze zrozumiałem? Bo w telefonie nie znalazłem nigdzie opcji wyłączenia stabilizacji, o czym wspominał wcześniej Mikołaj Maciejko.  

Tomzik87, KRUChY nada się ten Wasz gimbal na wypady na narty? Bo cena w moim zasięgu, a nie chciałbym wydawać milionów $$$ na coś, czego będę potrzebował raptem pare razy w roku. 


Dobra już wiem, stabilizację wyłączamy w FilmicPro.... swoją drogą, ciekawe czemu Applowska apka na to nie pozwala.



#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2019 - 21:16

Dobra już wiem, stabilizację wyłączamy w FilmicPro.... swoją drogą, ciekawe czemu Applowska apka na to nie pozwala.

Owszem, jest tylko jest jedno "ale". W Filmic Pro da się wyłączyć stabilizację elektroniczną, co faktycznie do pewnego stopnia redukuje to wspomniany przeze mnie problem. Natomiast stabilizacja optyczna, czyli fizyczne poruszanie obiektywem, pozostaje aktywna. API w iOS nie umożliwia jej wyłączenia i o ile wiem, moduł aparatu fizycznie nie ma takiej możliwości.



#17 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 sierpnia 2019 - 09:15

Ten gimbal spokojnie wystarczy. Polecam serdecznie w zestawie z Filmic dla amatora jak i pół zawodowca jak znalazł. Można zdziałać cuda ale potrzeba czasu na naukę.

 

https://www.youtube....h?v=QU4pgWSJbHo


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 05 sierpnia 2019 - 09:16


#18 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 07 sierpnia 2019 - 20:28

No dobra, postanowiłem wypróbować ten chiński wynalazek. Moim zdaniem nie jest najgorzej, ale do trochę ambitniejszych zastosowań nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Trochę szarpie. No i trzeba pamiętać, że to jest cholernie duże i ciężkie. W podróży chyba lepiej sprawdziłby się DJI Osmo Pocket.

Tu macie małą próbkę z tych moich testów. Nagrałem w FullHD 60 fps, ale zwolniłem do 24 fps, żeby łatwiej było ocenić jakość stabilizacji. Sami możecie sobie wyrobić zdanie.

Kawałek nagrania od 50 sekundy jest uszkodzony, chyba w trakcie eksportu coś się wywaliło. Wybaczcie.

https://youtu.be/Wa0XhMzpFnM

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 07 sierpnia 2019 - 20:41


#19 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 sierpnia 2019 - 13:46

Dla mnie jest OK

#20 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 sierpnia 2019 - 18:28

Wrzuciłem jeszcze raz ten filmik, tym razem się poprawnie załadował. Problem musiał być z przetwarzaniem po stronie YT, bo plik źródłowy jest ok.

 

Nowy link:

https://youtu.be/_Kcwdx9SsH4

 

Za jakiś czas jeszcze spróbuję ogarnąć jakąś przeciwwagę i przetestować z Moment Anamorphic Lens. Bez przeciwwagi nawet nie będę próbował, bo i tak jest na styk jeśli chodzi o wyważenie.



#21 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2019 - 14:52

Zbalansowanie tego Zhiyuna, jeśli się chce użyć jakiegoś dodatkowego obiektywu, to już lepszy hardcore. Chyba lepiej w takiej sytuacji sprawdziłby się nowy DJI Osmo Mobile 3.

 

JuVs7HB.jpg

 

JZSBqyN.jpg

 

anjZe3G.jpg



#22 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 22 października 2019 - 19:55

To pewnie dosyć niszowa sprawa, ale jeśli myślicie o używaniu dodatkowych obiektywów na iPhone razem z gimbalem, to bez stabilizacji w post-produkcji wygląda to fatalnie. Z ręki jest dużo lepiej. Stabilizacja w post w znacznym stopniu niweluje te niedoskonałości, a dzięki gimbalowi łatwiej jest zapanować nad kadrem, ale projektanci zdecydowanie mają jeszcze nad czym popracować.

 

Przykładowe nagranie w linku poniżej. Pierwsza połowa to ujęcie bez stabilizacji w FCPX, druga to to samo ujęcie w wersji już ustabilizowanej programowo.

 

https://youtu.be/o-20lbSjmZE


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 22 października 2019 - 19:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych