Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pralka sterowana iPhonem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 01 maja 2019 - 11:40

Witam, stoję akurat przed zakupem pralki i w sumie czemu nie kupić takiej, którą mogłabym sterować za pomocą iPhone'a :D

Chciałam prosić o rade, czy ktoś zna takowy model, który dobrze się sprawdzi w tej kwestii. Szukałam trochę w sieci, ale jakoś nic sensownego nie znalazłam. Od razu mówię, ze zależy mi tez by pralka była cicha, miała szybkie pranie i nie kosztowała majątku tzn. wolałabym się zmieścić do 2000zł w polotach do 2500zł. Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam :)


Użytkownik a.s edytował ten post 01 maja 2019 - 11:43

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 maja 2019 - 13:17

Szukając pralko-suszarki tylko Samsung rzucił się w oczy jeśli chodzi o sterowanie zdalne. LG daje możliwość ściągnięcia dodatkowych programów i chyba rzeczy serwisowe ale to tyle. Coś jeszcze miały bosch i Siemens ale te tanie nie będą. Chyba nie ma niczego zgodnego z homekit.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 01 maja 2019 - 17:34

Zdalne sterowanie smartfonem mają pralki Hoover. Są w Euro i zmieszczą się w Twoim budżecie. Czy są dobre - nie wiem - jak ostatnio kupowałem pralkę nie mogłem sobie wyobrazić potrzeby takiego sterowania - samo się nie powiesi :).

 

Jednak np. pralki Elektrolux mają (we Włoszech) po podłączeniu do internetu funkcję włączania się przy zmianie taryfy na nocną - dynamiczną - tańsza taryfa pojawia się o nieznanej porze i pralka wtedy zaczyna robotę. Widziałem to na targach, ale nie mam pojęcia, czy już jest w realu.



#4 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 maja 2019 - 19:28

Zależy jak konstrukcja itd. Głównie pewnie bęben. Takie LG jest trochę jak Apple i ciężko się wymienia pewne części więc po gwarancji może być kosztownie. Jednak to wymaga weryfikacji. Warto też pamiętać że część pralek pomimo możliwości sterowania smartphonem nie ma łączności bluetooth czy wifi a jedynie nfc. Tak mają LG. 

Pamiętaj że pralka sama nie włoży i nie wyjmie prania. Sterowanie zdalne jest fajne ale lepiej postawić na niezawodność i oszczędność pralki niż taki bajer. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#5 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 02 maja 2019 - 05:49

Zdalnie (też z poza domu) sterowane pralki z pomocą urządzeń działających na iOS i Androidzie robi też Candy (ceny... od 1800 zł)

http://simplyfiservi...iner-video-wifi


Użytkownik iEjek edytował ten post 02 maja 2019 - 05:55


#6 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 maja 2019 - 08:11

Candy znacznie obniżyła loty i do niedawna miała równie średnie serwisy. Tak notabene o ile się nie mylę Candy jest właścicielem Hoovera. jest to raczej poziom niżej niż inne bardziej znane marki. Tak czy inaczej warto to jeszcze z kimś skonsultować. Oby nie z konsultantem w elektromarkecie

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#7 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 02 maja 2019 - 10:14

dzięki wszytkim za info. W sumie oczywiście wiem, że prania pralka za mnie nie rozwiesi, aczkolwiek nie ukrywam, ze żałuję. W zasadzie tego najbardziej w praniu nie lubię :D funkcje smart traktuję jako gadżet, który oczywiście nie może być kosztem jakości. Myślałam że uda mi się po prostu pogodzić jakość z innowacyjną zabawą - szczególnie fajnie by było gdybym mogła uruchamiać pranie zdalnie. Czasem wracam do domu późno i fajnie by było mięć gotowe pranie. Gdzieś widziałam jednak pralkę z opóźnionym startem, więc może w tym kierunku pójdę, bo faktycznie im więcej czytam na temat smartpralek tym bardziej dochodzę do wniosku, ze jest to jeszcze sfera przyszłości i że w zasadzie jest to trochę mało użyteczne, albo wręcz nieużyteczne. Jeśli więc nawet zdecyduję się na jakąś "pralkę mądralę" to jednak ta ich opcja będzie drugoplanowo brana pod uwagę. Jeszcze raz dzięki za pomoc, pozdrawiam.


Użytkownik a.s edytował ten post 02 maja 2019 - 10:16

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#8 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 maja 2019 - 18:09

dzięki wszytkim za info. W sumie oczywiście wiem, że prania pralka za mnie nie rozwiesi, aczkolwiek nie ukrywam, ze żałuję. W zasadzie tego najbardziej w praniu nie lubię :D funkcje smart traktuję jako gadżet, który oczywiście nie może być kosztem jakości. Myślałam że uda mi się po prostu pogodzić jakość z innowacyjną zabawą - szczególnie fajnie by było gdybym mogła uruchamiać pranie zdalnie. Czasem wracam do domu późno i fajnie by było mięć gotowe pranie. Gdzieś widziałam jednak pralkę z opóźnionym startem, więc może w tym kierunku pójdę, bo faktycznie im więcej czytam na temat smartpralek tym bardziej dochodzę do wniosku, ze jest to jeszcze sfera przyszłości i że w zasadzie jest to trochę mało użyteczne, albo wręcz nieużyteczne. Jeśli więc nawet zdecyduję się na jakąś "pralkę mądralę" to jednak ta ich opcja będzie drugoplanowo brana pod uwagę. Jeszcze raz dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Opóźniony start to dobre rozwiązanie. Niestety smart w tym segmencie AGD jeszcze na dobre się nie zadomowiły


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#9 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 02 maja 2019 - 18:21

Przeciez opoznienie startu to jedna z podstawowych funkcji i nie wymaga niczego "smart".

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 maja 2019 - 18:44

Przeciez opoznienie startu to jedna z podstawowych funkcji i nie wymaga niczego "smart".

To prawda. Obecnie to standardowa funkcja we wszystkich urządzeniach ale w pralkach sprzed kilku lat może jej brakowało


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#11 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 02 maja 2019 - 20:19

W mojej, kupionej w 2006 roku byla. A nie mowie o jakims topowym modelu. Zreszta w pralce z tego nie korzystam po tym jak lozysko padlo i chciala mi spierdzielic z lazienki.
  • kristof461 lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#12 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 maja 2019 - 21:50

Ja mam zwykłą pralkę i chyba jest smart bo nawet nie wsadzam do niej prania ani niczego nie rozwieszam. Wszystko elegancko wyprane, wysuszone a nawet wyprasowane i poukładane w szafach ☺






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych