Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czas oczekiwania u resellerów vs apple.com - czy warto kupować u pośrednika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 24 kwietnia 2019 - 12:16

Cześć,

 

Ostatnio zamawiałem konfigurację iMaca rozbudowaną o dysk SSD w Cortland, z odbiorem w sklepie stacjonarnym - nie pytajcie dlaczego, po prostu musiałem zamówić z odbiorem osobistym, a Cortland mam po drodze.

 

Przed złożeniem zamówienia sprawdzałem na apple.com/pl jaki byłby czas oczekiwania na taki komputer zamawiany bezpośrednio na stronie apple.com. Dla zamówienia z końca marca data dostawy identycznego komputera szacowana była na 8-14 kwietnia 2019.

 

Będąc pewnym, że podobny termin realizacji będzie przez Cortland (bo czemu miałby być inny?) zamówiłem u nich - no i czekam do dziś.

Po wielokrotnym dobijaniu się o podanie daty realizacji dziś dostaję informację: 29.04 komputer będzie w Polsce, 3 dni później w sklepie do odbioru (02 maja 2019). Biorąc pod uwagę majówkę może to być nawet 06 maja.

 

Nie chcę wieszać psów na Cortland pochopnie, i tu moje pytanie, bo może to normalne, że jest jakaś inna "kolejka" dla resellerów, inne terminy itp?

 

Może jakiś przedstawiciel resellerów Apple'a może się wypowiedzieć w tej sprawie? Będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam!



#2 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 kwietnia 2019 - 07:52

To „normalne” zniechęcanie japcoka do resellerów.

Użytkownik cooper69 edytował ten post 25 kwietnia 2019 - 07:52

Pozdrawiam z 3City


#3 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 25 kwietnia 2019 - 10:43

To „normalne” zniechęcanie japcoka do resellerów.

 

Może, właśnie dlatego dobrze byłoby gdyby ktoś, kto jest resellerem się wypowiedział



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 25 kwietnia 2019 - 22:17

Cześć,

 

Ostatnio zamawiałem konfigurację iMaca rozbudowaną o dysk SSD w Cortland, z odbiorem w sklepie stacjonarnym - nie pytajcie dlaczego, po prostu musiałem zamówić z odbiorem osobistym, a Cortland mam po drodze.

 

Przed złożeniem zamówienia sprawdzałem na apple.com/pl jaki byłby czas oczekiwania na taki komputer zamawiany bezpośrednio na stronie apple.com. Dla zamówienia z końca marca data dostawy identycznego komputera szacowana była na 8-14 kwietnia 2019.

 

Będąc pewnym, że podobny termin realizacji będzie przez Cortland (bo czemu miałby być inny?) ...

... bo każdy reseller to osobny (niezależny) podmiot z własną polityką magazynu i cen.
Dodatkowo ogólna praktyka jest taka (oczywiście zdarzają się wyjątki potwierdzające regułę), że im większa sieć sklepów (nie tylko w Apple) tym czas oczekiwania na towar który trzeba sprowadzić na zamówienie jest dłuższy.
 

 

...zamówiłem u nich - no i czekam do dziś.

 

Nie dostałeś przy składaniu zamówienia żadnej informacji o (choćby szacunkowym) czasie oczekiwania ?

 

 

...

Nie chcę wieszać psów na Cortland pochopnie, i tu moje pytanie, bo może to normalne, że jest jakaś inna "kolejka" dla resellerów, inne terminy itp?

..

W Apple masz zakupy bez pośredników i wysyłkę ekspresową. U resellera autoryzowanego dochodzi pośrednik w postaci dystrybutora i przesyłki ekonomiczne - trzeba liczyć się z kilkudniowym wydłużeniem czasu oczekiwania ale w zamian masz niższą cenę niż w AOS. W innych sklepach (nieautoryzowanych) pośredników jest więcej niż 1.

 

...

Może jakiś przedstawiciel resellerów Apple'a może się wypowiedzieć w tej sprawie? 

 

Nie liczyłbym na to. Żaden autoryzowany reseller Apple nie napisze "oficjalnie" nic negatywnego o Apple.

Otrzymałbyś informacje albo anonimowe (być może prawdziwe, ale bez możliwości weryfikacji ich prawdziwości) albo "oficjalne" niekoniecznie w pełni prawdziwe.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 stasziek

stasziek
  • 108 postów

Napisano 26 kwietnia 2019 - 06:50

Ja zamawiałem w srode komputer w Cortlandzie (imac 27, i9, ssd 512, radeon 580x). Dowiedzialem sie, ze kilka komputerow maja juz zarezerwowanych i musze czekac na dostawe (ok 2-3 tyg). Wczoraj okazalo sie, ze jednak jest komputer i czekaja na wplate i wysylaja.


Użytkownik stasziek edytował ten post 26 kwietnia 2019 - 06:54

Komputer: Macbook Pro 2.4, 4GB, 250HD

#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 26 kwietnia 2019 - 07:56

Ja zamawiałem w srode komputer w Cortlandzie (imac 27, i9, ssd 512, radeon 580x). Dowiedzialem sie, ze kilka komputerow maja juz zarezerwowanych i musze czekac na dostawe (ok 2-3 tyg). Wczoraj okazalo sie, ze jednak jest komputer i czekaja na wplate i wysylaja.

Jak ktoś czekał o kilka tygodni dłużej niż się spodziewał np. jak autor wątku to być może zdążył kupić gdzie indziej i zrezygnował - stąd zapewne pojawiła się "nadwyżka".


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 stasziek

stasziek
  • 108 postów

Napisano 26 kwietnia 2019 - 09:02

Jest taka mozliwosc :)


Komputer: Macbook Pro 2.4, 4GB, 250HD

#8 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 kwietnia 2019 - 09:04

Ja zamawiałem w srode komputer w Cortlandzie (imac 27, i9, ssd 512, radeon 580x). Dowiedzialem sie, ze kilka komputerow maja juz zarezerwowanych i musze czekac na dostawe (ok 2-3 tyg). Wczoraj okazalo sie, ze jednak jest komputer i czekaja na wplate i wysylaja.

 

Jeśli to mój, to się wkurzę :)


 

 

Nie dostałeś przy składaniu zamówienia żadnej informacji o (choćby szacunkowym) czasie oczekiwania ?

 

 

 

Standardowe: 3-5 tygodni (i będzie raczej 5 niż 3) - i  ok, nie mam o to pretensji - tylko, że 1. sklepy jak wiemy zawsze podają raczej więcej niż mniej opierając się na ogólnych zasadach, bo dla nich lepiej podać więcej i miło klienta zaskoczyć, 2. dziwi mnie kontrast w czasach dostawy opisany w moim pierwszym poście wątku. A do tego jako stasziek pisze, że dostanie swój "customizowany" dokładnie jak mój komputer od ręki to mnie strzela. Jak to mówią Amerykanie: something is no yes....... :)

 

Pozdrawiam!


Użytkownik gitarzysta edytował ten post 26 kwietnia 2019 - 09:41


#9 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 26 kwietnia 2019 - 21:26

Jeśli to mój, to się wkurzę :)


 

Standardowe: 3-5 tygodni (i będzie raczej 5 niż 3) - i  ok, nie mam o to pretensji - tylko, że 1. sklepy jak wiemy zawsze podają raczej więcej niż mniej opierając się na ogólnych zasadach, bo dla nich lepiej podać więcej i miło klienta zaskoczyć, 2. dziwi mnie kontrast w czasach dostawy opisany w moim pierwszym poście wątku. A do tego jako stasziek pisze, że dostanie swój "customizowany" dokładnie jak mój komputer od ręki to mnie strzela. Jak to mówią Amerykanie: something is no yes....... :)

 

Pozdrawiam!

 

https://tiny.pl/trfkg


Użytkownik bee3 edytował ten post 26 kwietnia 2019 - 21:28

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#10 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 27 kwietnia 2019 - 07:31

Dokładnie tak :D
Co raczej reklamy Cortlandowi nie robi....

Użytkownik gitarzysta edytował ten post 27 kwietnia 2019 - 07:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych