Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

hurtowe usuwanie ikon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dedar

dedar
  • 4 postów

Napisano 18 kwietnia 2019 - 10:23

Witam, 

mam pytanie czy można z poziomu terminalu hurtowo usunąć customowe ikony

Mój problem polega na tym, że mam problemy z podglądem obrazów. Mam bardzo duże ilości zdjęć w różnych miejscach (foldery, podfoldery itd) i bardzo często muszę wyszukiwać różnych zdjęć i potrzebny jest mi podgląd. Niestety zamiast podglądu mam domyślną ikonę pliku z rozszerzeniem.

Usunięcie com.apple.finder.plist pomogło tylko częściowo. Zauważyłem że w bardzo wielu plikach ikony domyślne są ustawione jako customowe. Po jej usunieciu z menu info plik wyświetla się prawidłowo, ale zaznaczanie każdego pliku i usuwanie ikony prze takiej ilości plików potrwa to wieki.

Dlatego potrzebuję jakiegoś sposobu na hurtowe usuwanie customowych ikonek z poziomu terminala, a może za pomocą Automatora?

 

pozrawiam dede#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 19 kwietnia 2019 - 22:19

Normalnie (oczywiście poza Finderem i ręcznym usuwaniem ikony z file info) do usuwania customowych ikon działa taka komenda (w terminalu):

xattr -d com.apple.ResourceFork /ścieżka/do/pliku

oczywiście hurtowo możesz zastąpić nazwy pików w ścieżce np. czymś takim

xattr -d com.apple.ResourceFork /ścieżka/do/*.jpg

To usunie wszystkie zmienione ikony z plików jpg w danym katalogu. itd - można bardziej zawężać/rozszerzać, modyfikując ścieżkę  - popróbuj


Aha. Jeszcze dodam: żeby potem te pliki z usuniętymi customowymi ikonami miały podgląd pliku jako obrazek - czasem wystarczy troszkę poczekać, aż odpowiedni proces je ponownie utworzy, czasem mają podgląd od razu, a czasem trzeba to wymusić - ja pozbywam się się plików (.isdata) spod /Library/Caches/com.apple.iconservices.store (trzeba pod Finderem w file info zmienić prawa dostępu do katalogu [pełny dostęp dla administratora], żeby się do niego dostać - w niczym to nie przeszkadza, działa OK) i wtedy wystarczy wywalić to co tam jest wewnątrz, restart kompa i troszkę cierpliwości, aż proces iconservicesagent sobie tam porobi na nowo podglądy.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 19 kwietnia 2019 - 22:26

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 dedar

dedar
  • 4 postów

Napisano 23 kwietnia 2019 - 08:58

xattr -d com.apple.ResourceFork /ścieżka/do/pliku

To usunie wszystkie zmienione ikony z plików jpg w danym katalogu. itd - można bardziej zawężać/rozszerzać, modyfikując ścieżkę  - popróbuj

 

Wielkie dzięki,

chociaż u mnie lepiej sprawdza się komenda "xattr -c" + ścieżka,

a pliku 'com.apple.ResourceFork' jakby w ogóle nie było bo dostaję komunikat o jego braku...

jeszcze raz wielkie dzięki 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych