Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone + AirPods + motocykl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 kwietnia 2019 - 09:54

Witajcie,

 

Ostatnio nabyłem motocykl i czekam na jego dostarczenie do kraju. Sporo rozmawiam przez tel jeżdząc autem i używam wtedy AirPodsów.

 

1. Czy używa ktoś do rozmowy AirPodsów podczas jazdy motocyklem/skuterem? Chodzi mi o użytkowanie pod kaskiem.

2. Czy swobodnie można uzywać siri za pomocą komend głosowych np odbierać telefon?
3. Czy Airpodsy nie uwierają pod kaskiem? Są stosunkowo niewielkie więc nie powinny.

Czemu tego nie sprawdze sam skoro mam Airpodsy? A no dlatego że czekam na dostawę sprzętu do sklepu z akcesoriami motocyklowymi bo mieli tylko za małe na mnie kaski i pomyślałem że zapytam tutaj bo może ktoś miał podobną sytuację.

 

Interkomy do kasku to dość drogi gips a ich jakość nie powala. Taka zabawka to koszt około 400-600 zł. To zakup którego mógłbym uniknąć jeżeli Airpodsy się sprawdzą

 

Nie mam zamiaru słuchać w nich muzyki podczas jazdy, chce używac ich tylko do rozmowy bo jednak zatrzymywanie się, ściągania kasku, rekawiczek, rozpinanie i wyjmowanie telefonu co chwile jest męczące.

 

Ktoś coś podpowie?

 

Domyślam się że takie słuchawki w uszach to nie jest zbyt mądre rozwiązanie względem bezpieczeństwa przy uderzeniu.



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 18 kwietnia 2019 - 16:11

Nie wiem, czy chciałbym mieć coś w uszach pod kaskiem w trakcie upadku. Odnoszę wrażenie, ze to nie jest zbyt bezpieczne.

#3 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 kwietnia 2019 - 17:09

Beznadziejny pomysł. Samo nakładanie kasku może być problemem bo mogą wylatywać przy tym z uszu. O kwestiach wygody i bezpieczeństwa nawet nie ma co gadać.

iPhone 15 Pro


#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 18 kwietnia 2019 - 21:59

...

 

Interkomy do kasku to dość drogi gips a ich jakość nie powala. Taka zabawka to koszt około 400-600 zł. To zakup którego mógłbym uniknąć jeżeli Airpodsy się sprawdzą

 

Nie mam zamiaru słuchać w nich muzyki podczas jazdy, chce używac ich tylko do rozmowy bo jednak zatrzymywanie się, ściągania kasku, rekawiczek, rozpinanie i wyjmowanie telefonu co chwile jest męczące.

 

Ktoś coś podpowie?

 

Domyślam się że takie słuchawki w uszach to nie jest zbyt mądre rozwiązanie względem bezpieczeństwa przy uderzeniu.

Można odnieść wrażenie, że to będzie Twój pierwszy motocykl.

Jeżeli tak - to najpierw trochę nim pojeździj i sam (mamy nadzieję) dojdziesz do poprawnych wniosków.


Użytkownik bee3 edytował ten post 18 kwietnia 2019 - 22:00

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 19 kwietnia 2019 - 11:38

Oczywiście zdaje sobie sprawę że jest to niebezpieczne rozwiązanie po prostu pytam czy ktoś takie praktyki stosował. Pytanie jest z czystej ciekawości. Takiego rozwiązania nie brałem pod uwagę na poważnie bo zdecydowałem się w Interkom Bluetooth. Jak wiadomo bezpieczeństwo przede wszystkim :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych