Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Jak zbudować homekit w mieszkaniu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 14 kwietnia 2019 - 19:24

Witam serdecznie.
W najbliższym czasie planuje zbudowanie mini inteligentnego domu.
Na start potrzebuje:
- 4 włączniki światła (ewentualnie ściemniacze),
- czujnik ruchu lub kamerka.

W domu mam MacBooki, iPhone itp wiec wydaje mi się że nie powinno być problemu z integracją:)

Jak się do tego zabrać? :)
Trzeba kupić AppleTV?

Możecie polecić jakieś konkretne urządzenia? Chciałbym żeby działało to bezproblemowo i cenowo było rozsądnie :)

Zależy mi na możliwości zdalnego zarządzania powyższymi urządzeniami zarówno z domu jak i z
zewnątrz. Mam w domu 2 nieużywane raspberry.

Bardzo proszę o pomoc :)

#2 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 14 kwietnia 2019 - 19:47

Jeżeli masz pojęcie o programowaniu Linux to będzie z górki wszystko skonfigurować. Jak nie masz pojęcia o programowaniu to długa droga nauki przed tobą. Na szybko to potrzebujesz iPada albo Apple TV jako bramka. Najlepiej robić wszystko na sieci WiFi dlatego ze na blucie to zasięg na jedno piętro max. Cenowo nie będzie rozsądnie wszystko jest jeszcze drogie. Od siebie dodam ze warto zainwestować w dodatkowe bramki z systemem ZigBee. Na malince można wszystko fajnie skonfigurować.

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#3 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 14 kwietnia 2019 - 19:56

Mam jedno piętro, ok 70 metrów. Czyli samo AppleTV lub honepod + włączniki nie wystarcza? :)

#4 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 kwietnia 2019 - 22:41

A czemu nie wystarczą?;) Jeżeli akcesoria będą zgodne z HomeKit i nie trzeba będzie się bawić w homebridge to spokojnie dasz radę.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#5 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 15 kwietnia 2019 - 03:53

Wystarczą tylko z połączeniem przez bluta w odległości 70m od bramki może być różnie. Przykładowo u mnie na ogrodzie przy wejściu żarówka poprzez bluta nie ma połączenia z Apple TV które mam na piętrze. Ale żarówka Koogeek połączona poprzez WiFi działa wyśmienicie. Tak samo jest z czujnikami otwarcia drzwi czy okna. Mam kilka z Elgato, czym dalej od bramki problemy. Czujniki od Koogeka przez WiFi wszystko działa. Trzeba potestować i sprawdzić jak będzie u Ciebie.

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#6 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 15 kwietnia 2019 - 11:03

Wystarczą tylko z połączeniem przez bluta w odległości 70m od bramki może być różnie. Przykładowo u mnie na ogrodzie przy wejściu żarówka poprzez bluta nie ma połączenia z Apple TV które mam na piętrze. Ale żarówka Koogeek połączona poprzez WiFi działa wyśmienicie. Tak samo jest z czujnikami otwarcia drzwi czy okna. Mam kilka z Elgato, czym dalej od bramki problemy. Czujniki od Koogeka przez WiFi wszystko działa. Trzeba potestować i sprawdzić jak będzie u Ciebie.

 

 

Dzięki za odpowiedź. Czyli lepiej szukać czegoś na WiFi. U mnie mieszkanie jest na 1 płaszczyźnie, więc mam nadzieję że nie będzie problemów :)

 

Fibaro, Koogeek, Philips Vue - które z tych rozwiązań jest najstabilniejsze? Nie ma problemów np. po przerwie dostawy prądu?

 

Philips to chyba głównie światła, tak?


Mieliście styczność z może z kontaktami?



#7 Misteeron

Misteeron
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maja 2019 - 10:24

Wszystko tu wymienione, nie jest najtańszym rozwiązaniem. Obecnie na rynku są dostępne gniazdka, przełączniki, wyłączniki Sonoff, w których sprzedawcy zmieniają oprogramowanie na zgodne z Homekit. W ten sposób zautomatyzowałem wszystko, co chciałem w moim domu. Apple TV lub iPad są potrzebne do automatyzacji, scen itd. Dobrze jest mieć któreś z tych urządzeń, bo mamy wówczas wiele możliwości.


  • kristof461 lubi to

Paweł





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych