Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zamiana MacBook Pro 13' 2017 na MacBook 12' 2017 - czy to ma sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wedeel

wedeel
  • 79 postów

Napisano 09 kwietnia 2019 - 17:27

Cześć!

 

Tak, jak w temacie. Jestem obecnie w posiadaniu MacBooka Pro 13' 2017 TouchBar i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, ale wpadł mi ostatnio w ręce wspomniany MacBook 12'. Będąc pod całkiem sporym wrażeniem jego lekkości i poręczności, zacząłem zastanawiać się nad wymianą obecnie posiadanego komputera.

To, co mi w nim przeszkadza, to zdecydowanie gabaryty - jestem non stop w podróży z plecakiem i ostatnimi czasy zacząłem odczuwać te dodatkowe "gramy" za każdym razem, kiedy zabieram ze sobą Maca. Druga sprawa - nie jestem całkowicie zadowolony z czasu pracy na baterii. Wykonując codzienną pracę poza domem, tj. edycja dokumentów, wysyłanie maili, przeglądanie materiałów multimedialnych (wideo z dysku lub streaming), przeglądanie internetu (mam otwartych średnio 20 kart w Safari), czytanie książek/pdf itd., komputer woła o ładowarkę już po około 4-5 godzinach. 

 

Z uwagi na powyższe, zacząłem zastanawiać się nad sprzedaniem obecnego Maca i kupnie używanego MacBooka 12' 2017 r., ale mam wątpliwości związane z jego wydajnością. Z uwagi na pracę muszę niekiedy edytować krótsze bądź dłuższe filmy ze spektakli/prób/warsztatów (około 5-30 minut, iMovie zupełnie mi wystarcza do tego) a także pracować nad edycją plików muzycznych w GarageBand/Audacity. Mam jednocześnie otwartych około 5 programów (Safari i wspomniane kilkanaście kart, kilka dokumentów Pages, Spotify, iBooks, Mail, WhatsApp). Przekonują mnie jego gabaryty (po wzięciu go do rąk nagle mój 13' mac wydaje się wielki...)

 

Czy ktoś miał podobne doświadczenia z przesiadką z Pro na MacBooka 13 i mógłby podzielić się opinią? :)

 

Pozdrawiam!



#2 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 09 kwietnia 2019 - 17:30

Cześć!

 

Tak, jak w temacie. Jestem obecnie w posiadaniu MacBooka Pro 13' 2017 TouchBar i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, ale wpadł mi ostatnio w ręce wspomniany MacBook 12'. Będąc pod całkiem sporym wrażeniem jego lekkości i poręczności, zacząłem zastanawiać się nad wymianą obecnie posiadanego komputera.

To, co mi w nim przeszkadza, to zdecydowanie gabaryty - jestem non stop w podróży z plecakiem i ostatnimi czasy zacząłem odczuwać te dodatkowe "gramy" za każdym razem, kiedy zabieram ze sobą Maca. Druga sprawa - nie jestem całkowicie zadowolony z czasu pracy na baterii. Wykonując codzienną pracę poza domem, tj. edycja dokumentów, wysyłanie maili, przeglądanie materiałów multimedialnych (wideo z dysku lub streaming), przeglądanie internetu (mam otwartych średnio 20 kart w Safari), czytanie książek/pdf itd., komputer woła o ładowarkę już po około 4-5 godzinach. 

 

Z uwagi na powyższe, zacząłem zastanawiać się nad sprzedaniem obecnego Maca i kupnie używanego MacBooka 12' 2017 r., ale mam wątpliwości związane z jego wydajnością. Z uwagi na pracę muszę niekiedy edytować krótsze bądź dłuższe filmy ze spektakli/prób/warsztatów (około 5-30 minut, iMovie zupełnie mi wystarcza do tego) a także pracować nad edycją plików muzycznych w GarageBand/Audacity. Mam jednocześnie otwartych około 5 programów (Safari i wspomniane kilkanaście kart, kilka dokumentów Pages, Spotify, iBooks, Mail, WhatsApp). Przekonują mnie jego gabaryty (po wzięciu go do rąk nagle mój 13' mac wydaje się wielki...)

 

Czy ktoś miał podobne doświadczenia z przesiadką z Pro na MacBooka 13 i mógłby podzielić się opinią? :)

 

Pozdrawiam!

Jak Ci nie odpowiada moc kalkulatora... 



#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 09 kwietnia 2019 - 17:35

Ja miałem mniej drastyczną przesiadkę (choć z podobnych powodów) z MBP 13 late 2013 na Air Retina (czyli ze słabszego niż Twój na mocniejszy niż MB12) - zyskałem podobnie - ok. 350g i życie na dłuższe życie na baterii.

 

Efekt - słabawo - procesory typu Y wyraźnie się męczy (grzeje, szumi wiatrakiem i nie reaguje bardzo szybko). Fakt - bateria super.

 

Ty przeżyłbyś większy szok zapewne. Do tego używany może mieć zmęczoną baterię.

 

Te 4-5h to mało - może coś żre prąd (sprawdzałeś?) - jakieś dodatki do przeglądarki, programy w tle? Pro powinien pracy z przeglądarką wytrzymywać więcej.



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 629 postów
  • Płeć:

Napisano 09 kwietnia 2019 - 20:46

MB12 to sympatyczny komputerek i czasem zazdroszczę go mojej żonie. Ale, o ile do maili, worda itp. nadaje się genialnie, to już obróbki filmów bym na nim raczej nie robił. Chyba, że naprawdę awaryjnie. Niezbyt wydajny procesor + pasywne chłodzenie predystynują to urządzenie do zadań raczej biurowych.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych