Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gwarancja na wymienianą matrycę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 moonadam

moonadam
  • 20 postów

Napisano 28 marca 2019 - 22:27

Dzień dobry,

 

Jakieś 6 miesięcy temu oddałem do naprawy macbooka pro (2017) na którym na matrycy wytarła się od klawiatury powłoka ochronna. Macbook oddany był do naprawy na 2 miesiące przed końcem gwarancji. Po 6 miesiącach od naprawy na matrycy pojawił się martwy piksel (który nie jest jakoś szczególnie uciążliwy podczas pracy ale wolałbym żeby go nie było). Pytanie czy gwarancja na nową matrycę skończyła się razem z gwarancją na macbooka (po 2 miesiącach od jej wymiany) czy też jeżeli jakaś część jest wymieniana to gwarancja na tą część jest liczona od nowa?

 

 

 

 

 

 



#2 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 29 marca 2019 - 09:14

Dzień dobry,

 

Jakieś 6 miesięcy temu oddałem do naprawy macbooka pro (2017) na którym na matrycy wytarła się od klawiatury powłoka ochronna. Macbook oddany był do naprawy na 2 miesiące przed końcem gwarancji. Po 6 miesiącach od naprawy na matrycy pojawił się martwy piksel (który nie jest jakoś szczególnie uciążliwy podczas pracy ale wolałbym żeby go nie było). Pytanie czy gwarancja na nową matrycę skończyła się razem z gwarancją na macbooka (po 2 miesiącach od jej wymiany) czy też jeżeli jakaś część jest wymieniana to gwarancja na tą część jest liczona od nowa?

A nie lepiej zadzownić i si spytać? Mi po wymianie matrycy i klawiatury powiedzili rok. 



#3 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 29 marca 2019 - 10:27

tak, powinieneś dostac jeszcze jakąś dodatkową gwarancję na samą wymianę


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 kwietnia 2019 - 00:11

... jeżeli jakaś część jest wymieniana to gwarancja na tą część jest liczona od nowa?

To zależy np. od kraju pochodzenia MacBook-a


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 01 kwietnia 2019 - 18:40

Pytanie czy gwarancja na nową matrycę skończyła się razem z gwarancją na macbooka (po 2 miesiącach od jej wymiany) czy też jeżeli jakaś część jest wymieniana to gwarancja na tą część jest liczona od nowa?

Zobacz, czy przypadkiem nie masz tej informacji na protokole naprawy. Jak w moim telefonie był wymieniany wyświetlacz to miałam napisane, ile wynosi gwarancja na wymienioną część.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#6 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 02 kwietnia 2019 - 13:18

Zobacz, czy przypadkiem nie masz tej informacji na protokole naprawy. Jak w moim telefonie był wymieniany wyświetlacz to miałam napisane, ile wynosi gwarancja na wymienioną część.

 

Przecież te informację są w warunkach gwarancji dostępnych na WWW apple. 

 

 

Jeżeli w wykonaniu obowiązków wynikających z rocznej gwarancji Apple, Apple dostarczy użytkownikowi wolny od wad produkt w zamian za produkt wadliwy lub przeprowadzi istotną naprawę produktu objętego niniejszą gwarancją, bieg okresu gwarancji rozpoczyna się na nowo od momentu dostarczenia produktu wolnego od wad lub zwrotu użytkownikowi produktu naprawionego. Jeżeli Apple wymieni część produktu, wówczas powyższe postanowienie będzie stosowało się odpowiednio do części, która została wymieniona. W przypadku napraw, które nie były istotne, okres gwarancji ulega wydłużeniu o czas, w którym użytkownik nie mógł korzystać z produktu ze względu na wystąpienie wady.

 
 
Oczywiście jeśli urządzenie jest z innej dystrybucji niż polska to szukasz w warunkach gwarancji dla tego kraju. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych