Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* - - - - 1 głosy

Nowy IMac specyfikacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 KasperJunglist

KasperJunglist
  • 19 postów
  • SkądŁódź - Milton / Keynes

Napisano 21 marca 2019 - 20:59

Witam,
Planuje Jutro Kupic Nowego imaca 21.5” 2019 i
W związku z tym mam kilka pytań :
-czy warto za dopłata zmienić procka na i7 4.6gh?
- oryginalnie jest tylko 8Gb- planuje 16 GB - ale czy to wystarczy ?
(Niestety 32GB wychodzi bardzo drogo)
Czy wymiana na 32GB w przyszłości jest bardzo trudna ?
-planuje również zmienić kartę na radon pro vega 20- czy wart ?
-i teraz najważniejsze - czy warto za dopłata zamienić 1TB fusion na 512 ssd ??

W tej kwestii jestem naprawdę zielony -
Komp będzie używała raczej moja kobieta (pisze książki )
A ja czasami chciałbym zagrać w jakaś gierkę np call of duty ww2
Ewentualnie obejrzeć filmik na netflixie

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 21 marca 2019 - 22:26

Myślę, że każdy doradzi zmianę na SSD. Vega 20 jest znacząco mocniejsza, ale do książek i do Netflixa nie trzeba :) tak, wiem, gry...
8GB do Twoich celów starczy, ale w modelu 21,5 upgrade jest raczej zadaniem dla serwisu, choć możliwym, wiec jak Cię stać teraz na 16 to bierz. I5 moim zdaniem do Twoich celów starczy. A co myślą inni?

#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 21 marca 2019 - 22:54

Fusion to wygłupy, szczególnie w wersji 1 TB, gdzie SSD jest tylko 32 GB. IMHO u Ciebie sensowną opcją mógłby być SSD 256 GB i suplementowanie dyskiem zewnętrznym w razie potrzeby. Wyjdzie taniej niż Apple’owe SSD, a z opisu Twoich potrzeb nie wynika, byś potrzebował aż 512 GB.
Zamiast tego weź GPU - teraz może to nie mieć większego znaczenia, ale za 4-5 wersji systemu już tak.
16 GB byłoby wskazane - zakładając, że komp ma posłużyć przynajmniej 4-5 lat.
Lepszy procesor możesz sobie spokojnie odpuścić.
Rozważyłbym również gładzik - chyba, że oboje lubicie kształt Magic Mouse ;)

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 21 marca 2019 - 23:26

8GB do Twoich celów starczy, ale w modelu 21,5 upgrade jest raczej zadaniem dla serwisu, choć możliwym, wiec jak Cię stać teraz na 16 to bierz

Jak już robić upgrade w serwisie to na max-a: 32GB. Różnica w cenie upgrade do 16GB albo do 32GB powinna wynieść nie więcej niż 70-80 GBP.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 KasperJunglist

KasperJunglist
  • 19 postów
  • SkądŁódź - Milton / Keynes

Napisano 22 marca 2019 - 08:34

Dziękuje panowie .
Różnica między procesorem nie jest znacząca i chyba się zdecyduje na najdroższy -
Chciałbym aby Imac posłużył ni jak najdłużej ...(dopłata £180)

Teraz zastanawiam się na Ram’em
Zamiana z 8GB na 16 to wydatek rzędu £180
A na 32GB to już £540

Jeżeli zdecyduje się na 16GB to jak wygląda wymiana RAMu w przyszłości ?
Czy jest to kosztowna sprawa i tylko autoryzowany serwis robi?

Dysk twardy - dopłata za 256GB to £90
A za 512 to już £270

Jestem chyba zdecydowany na 512GB , chyba na początek powinno to wystarczyc,
Z czystej ciekawości spytam - ile zajmuje system operacyjny ?

Dziękuje i pozdrawiam
Zapomniałem dodać tych plików

Załączone pliki



#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 22 marca 2019 - 08:53

Wymiana pamięci (po gwarancji) to robota dla każdego sensownego serwisu. Do pisania, gier i internetu nie potrzeba 32GB. A jak za kilka lat będzie potrzeba, to sobie dodasz.

Ja Ci jednak chcę zakręcić w głowie inaczej - dla mnie monitor 21,5 jest śmiesznie mały. Za te pieniądze, które Ci dadzą i7 i vegę 20 możesz mieć model 27 cali z procesorem i5 9gen do 4,6Ghz, 8GB ramu (bo do 27 cali ram dodawać może użytkownik) i karta 580X, która na prawdę nie jest zła. Dysk oczywiście SSD. Ja bym dla monitora 5k 27 cali oddał wiele. Idź do sklepu i zobacz sam.

To jest problem z grami. Do pisania i internetu KAŻDY współczesny Mac jest super. Do grania to już gorzej.

#7 KasperJunglist

KasperJunglist
  • 19 postów
  • SkądŁódź - Milton / Keynes

Napisano 22 marca 2019 - 09:16

Kurczę,
Może masz racje z tym monitorem- tylko ze nie będzie za duży ?
Boje się ze moja kobieta może nie czuć się komfortowo siedząc przed takim wielkim ekranem ...

Jak wyglądają osiągi radeona 580 w stosunku do pro vegi?

Czemu napisałeś ze mógłby być problem z grani ?
Jeszcze jedno pytanie,
Jak wyglada różnica pomiędzy procesorami i7 w 21.5””
I i5 4.6ghz w 27” ?

Załączone pliki



#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 22 marca 2019 - 09:20

...

Teraz zastanawiam się na Ram’em
Zamiana z 8GB na 16 to wydatek rzędu £180
A na 32GB to już £540

Jeżeli zdecyduje się na 16GB to jak wygląda wymiana RAMu w przyszłości ?
Czy jest to kosztowna sprawa i tylko autoryzowany serwis robi?
 

Moim zdaniem warto zamówić konfigurację z 8GB i oddać do serwisu autoryzowanego (żeby nie stracić gwarancji) na upgrade do 32GB.

Napisz zadzwoń do kilku i zapytaj o konkretne ceny, ale im droższa fabryczna konfiguracja - tym więcej można zaoszczędzić.

https://www.iclarifi...he-new-imac-pro

 

Jeżeli znajdziesz serwis autoryzowany co jest jednocześnie autoryzowanym sprzedawcą to jeszcze możesz negocjować ceny upgrade (jak kupujesz komputer i usługę w jednym miejscu to usługi bywają znacznie tańsze).

 

 

Dysk twardy - dopłata za 256GB to £90
A za 512 to już £270

Jestem chyba zdecydowany na 512GB , chyba na początek powinno to wystarczyc,

Przy okazji upgrade RAM możesz zlecić upgrade dysku (za otworzenie i zamknięcie komputera w serwisie płacisz raz).

Np. zamawiasz iMac-a z fabrycznym SSD 256GB i dorzucasz do tego (w serwisie) SSD SATA np. 512GB za ok. 60GBP

 

 

Ja Ci jednak chcę zakręcić w głowie inaczej - dla mnie monitor 21,5 jest śmiesznie mały. Za te pieniądze, które Ci dadzą i7 i vegę 20 możesz mieć model 27 cali z procesorem i5 9gen do 4,6Ghz, 8GB ramu (bo do 27 cali ram dodawać może użytkownik) i karta 580X, która na prawdę nie jest zła. Dysk oczywiście SSD. Ja bym dla monitora 5k 27 cali oddał wiele. Idź do sklepu i zobacz sam.
 

i to jest również sensowna propozycja


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#9 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 22 marca 2019 - 10:31

Przez problem z grami rozumiem to, że gry wymagają mocy obliczeniowej niepotrzebnej do innych działań domowych. Podstawowa konfiguracja (zSSD) iMaca 4k lub 5k starczy żonie do pracy i filmów a do gier i tak będziesz żałował, że nie masz Windows. Może lepiej oszczędzić na wypasie iMaca i dokupić konsolę?

Ekran 27 mieści więcej treści, okien. Wygodniej się pracuje.

Procesor i5 w 27 calach ma wyższą podstawową częstotliwości bo ma wyższe TDP i zapewne lepsze chłodzenie. Nie ma jednak multithreadingu - oba maja 6 rdzeni ale tylko i7 dwa wątki na rdzeń. Wydajność będzie zależała od zastosowania. W benchmarku passa rok różnica jest 10%.

#10 KasperJunglist

KasperJunglist
  • 19 postów
  • SkądŁódź - Milton / Keynes

Napisano 22 marca 2019 - 12:16

Właśnie wróciłem ze sklepu i wciąż nie mogę podjąć decyzji ;)
27” wydaje mi się chyba zbyt duży ...
Jak wyglada różnica pomiędzy 4K i 5K- czy napewno do zwykłego codziennego użytkowania
Bez żadnych specjalistycznych programów będę potrzebował 27”?

Poza tym
Przy podobnej konfiguracji 27” wychodzi ok £300 więcej

Nowe Imaci w sklepie będzie można obejrzeć od 28marca.

#11 shaper

shaper
  • 171 postów

Napisano 22 marca 2019 - 12:35

Dla kobiety kup najtańszego iMac 21 z retiną. Komputer do takich zastosowań i tak się będzie nudził. Nawet z podstawowym dyskiem hdd. Szkoda przepłacać. Za zaoszczędzone pieniądze z upgradu kup sobie konsole albo dołóż trochę i kupić PC jak dużo grasz. Na co ci lepsza grafika, szybszy dysk i procesor jak chcesz na nim tylko obsługiwać edytor tekstu i przeglądarkę? Jak dla mnie marnotrastwo kasy. Na makach nawet po upgrade gry chodzą słabo. Będzie się grzał tylko.

#12 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 22 marca 2019 - 13:27

Dla kobiety kup najtańszego iMac 21 z retiną. Komputer do takich zastosowań i tak się będzie nudził. Nawet z podstawowym dyskiem hdd. Szkoda przepłacać. Za zaoszczędzone pieniądze z upgradu kup sobie konsole albo dołóż trochę i kupić PC jak dużo grasz. Na co ci lepsza grafika, szybszy dysk i procesor jak chcesz na nim tylko obsługiwać edytor tekstu i przeglądarkę? Jak dla mnie marnotrastwo kasy. Na makach nawet po upgrade gry chodzą słabo. Będzie się grzał tylko.

 

Właśnie to miałem na myśli dwa posty wyżej :)

 

Między monitorami to bardziej rozmiar. Jak się przesiadłem z 24" na 27" to poczułem różnicę - więcej się mieści - np. da dokumenty obok siebie lepiej widać.



#13 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 22 marca 2019 - 15:20

Sam od wielu lat korzystam z MacBooków. W pracy natomiast mam iMaca 5K 2017 i powiem tak... obecnie 27-cali wydaje się być normalne. Myślę, że spokojnie byłbym w stanie pracować na 32 komfortowo. W dodatku iMac duży ma bardzo łatwo upgrade'owalny RAM - wystarczy po prostu otworzyć klapkę i wsadzić kości.

 

Aha, tak jak napisali koledzy nie rób błedu i wybij sobie z głowy Fusion Drive. Chociaż fusion w iMacu 27 jest znacznie lepszy bo tam jest kość SSD 128GB, ale to nadal jest konstrukcja talerzowa i często niestety jest beach ball. Lepiej wyjdziesz jak weźmiesz mniejszy SSD, np 512GB zamiast 1/2 TB a w zamian za jakiś czas kupisz jakieś zewnętrzne dyski SSD i zrobisz sobie z nich RAID 1



#14 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 22 marca 2019 - 15:36

No niezupełnie - Fusion Drive w wersji 1 TB ma 32 GB pamięci SSD niezależnie, czy mówimy o wersji 21,1" czy 27". Fusion Drive 2 lub 3 TB ma 128 GB.

Tak przynajmniej wynika z opisu na Apple.com.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#15 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 23 marca 2019 - 07:17

Tak, racja, sorry za wpadkę. Od 2 TB fusion ma 128GB, niemniej nawet jakby miał 256 to nadal to jest shitowy dysk talerzowy. Dla osób, które chcą zaoszczędzić polecam kupić jakiś dysk zewnętrzny na USB-C SSD, który może jak na SSD będzie wolne, ale i tak kilka razy szybsze niż HDD, a tym sposobem można łatwo zbudować potężny obszar kilku TB w razie potrzeby.



#16 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 23 marca 2019 - 12:13

...polecam kupić jakiś dysk zewnętrzny na USB-C SSD, który może jak na SSD będzie wolne, ale i tak kilka razy szybsze niż HDD...

 

SSD podłączony przez USB3 to około 400-500 MB/s (zapis i odczyt)

Można też podłączyć, zewnętrzny dysk przez Thunderbolt 3 (np. Samsung X5) wtedy zapis realnie ~1700 MB/s, odczyt 2400 MB/s 

Tutaj https://youtu.be/cheHCwKgoG8 "prezentacja" tego dysku, w zastosowaniu jako dysk systemowy dla komputera iMac.



#17 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 23 marca 2019 - 16:20

Ja to wszystko wiem, natomiast tutaj wcześniej ktoś rozważał zakup dysku talerzowego. X5 od Samsunga nie jest realnym konkurentem bo kosztuje - nie wiem ile w PL, ale u mnie $2000 za 2TB - więc sporo. Alternatywą może być 'tanie SSD', które będzie połączone w RAID 1 (nawet jak jakieś padnie to danych nie stracimy). Wyciągnięcie 500MB/s (szybszy dysk miałem nawet w leciwym Late 2013) będzie i tak szybsze z 6x od dysku talerzowego, więc mocno zachęcam do tego, aby nigdy już więcej takiego czegoś sobie nie robić i nie kupować talerzowców.

 

Chyba, że jako totalny wół roboczy gdzieś do rejestracji monitoringu w domu albo trzymania tam po prostu filmów.



#18 KasperJunglist

KasperJunglist
  • 19 postów
  • SkądŁódź - Milton / Keynes

Napisano 28 marca 2019 - 11:23

Dziękuje panowie za pomoc ,

Wybór niestety jest bardzo trudno i niestety kosztowny .

Przyszło mi do głowy jeszcze kilka pytań .

- Przy przy wyborze karty pro vega 20 i konfiguracji z 16 GB RAMu
Nie będzie problemu z odpaleniem call of duty WW2 i podobnych gier?

Nie jestem jakimś wielkim amatorem gier (brak czasu)ale gdy już kupuje kompa
Warto byłoby w coś czasami pograć...

-Czy Imaci posiadają funkcje screen mirroring ?
Chodzi mi o przesyłanie filmów z kompa do mojego Apple TV podpiętego do tv...

- jak wygląda sprawa torrentow i aplikacji Vuze w środowisku apple ?

Dziękuje

#19 KasperJunglist

KasperJunglist
  • 19 postów
  • SkądŁódź - Milton / Keynes

Napisano 28 marca 2019 - 13:38

Acha,
Jeszcze jedno

Czy warto dokupić applecare na 2 lata za £180?

#20 jakub09

jakub09
  • 19 postów

Napisano 28 marca 2019 - 23:45

Z Vuze korzystam do bezpośredniego streamowania filmów na smart tv Samsunga, jeśli chodzi o klienta torrent to korzystam z utorrent. Co prawda na MacBooku Pro, ale chyba nie powinno być różnicy.

Użytkownik jakub09 edytował ten post 28 marca 2019 - 23:45


#21 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 29 marca 2019 - 02:20

Jeśli mieszkasz w UK to masz dostęp do AppleCare+ tym samym odpowiadając na Twoje pytanie, nie tylko warto brać, co w tak śmiesznej cenie (jak dla desktopa) to nawet należy. Trzeba tylko się zastanowić czy dokupować wersję z plusem. Może nie skorzystasz z AC, ale jak coś się stanie to będziesz dziękował. Ja np nie mogłem kupić AppleCare+ i bawiąc się z dzieckiem strąciłem MBP 15 calowego na podłogę. Szczęście w nieszczęściu pokrywa się lekko wygięła i mam 'tylko' light bleed zamiast rozwalonego ekranu. Bez AppleCare+ taka wymiana to krocie. Wiadomo, iMac jako stacjonarny komputer na usterki z Twojej winy raczej nie będzie narażony, ale jeśli jest takie ryzyko bo masz np dzieci, które mogą odwalić jakiś numer to lepiej AppleCare+ wziąć, jeśli nic takiego mu nie grozi to wystarczy zwykłe AppleCare. W nowych iMacach może nadal się kurzyć matryca i na pewno przedłużona gwarancja sie przyda. Nie wiemy jeszcze jak one będą sobie radziły z odprowadzaniem ciepła, bo wiadomo, że wewnątrz to jest nadal stara konstrukcja, a nie taka jak zaprezentowana w iMacu Pro, więc ryzyko z wyższymi temperaturami ergo przegrzewaniem się jest na pewno większe.

 

Co do mirroringu to oczywiście, że jest. Apple TV i możesz wszystko screenować. Ponadto jesteś w stanie podpiąć do nowych iMaców zewnętrzne monitory, więc bez najmniejszego problemu będziesz w stanie sobie nawet dodatkowy ekran wpiąć lub rzucać obraz na duży TV


Użytkownik l.gajewski edytował ten post 29 marca 2019 - 02:20


#22 KasperJunglist

KasperJunglist
  • 19 postów
  • SkądŁódź - Milton / Keynes

Napisano 29 marca 2019 - 09:00

Dziękuje.

Myślałem ze ios to system zamknięty i pobierać można tylko aplikacje i programy dostępne w apstorze.
Ale chyba na macach wygoda to inaczej ???

Czy z pobieraniem gier ze steam’a jest podobnie -
A mianowicie mam opcje pobierania na ios bezpośrednio ze strony ?

I.gajewski
Właśnie sprawdziłem i przy zakupie jest imaca jest dostępna tylko opcja applecare + za £189
I dzięki twojej radzie na pewno z niej skorzystam -
Aczkolwiek dziwne jest to ze czas oczekiwania na komputer to 4-8 dni a usługi applecare 12-14 dni ..

Mam ograniczony budżet w mianowicie ok £2500 i chciałbym aby komputer posłużył mi jak najdłużej
Dlatego nie wiem czy zrezygnować
Z i7 procesora i zaoszczędzić £180 , a także zamienić 512gb ssd na 256gb - zaoszczędzić kolejne £180
Które mogę wydać na 32GB RAM £540

Czy pozostać przy:
3.2ghz i7 +£180
16GB RAM +£180
Radeon Pro Vega +£315
512gb ssd +£270

Co daje razem £2394 Oczywiście mówię o 21.5”

Komputer używany do prostych programów , internetu ,
Oglądanie filmów i czasami gier

Dziękuje

#23 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 29 marca 2019 - 10:19

Programy mogą być z dowolnych źródeł. Sam ustalasz poziom ochrony (tylko sklep, sklep i podpisane i netu i wszystkie) i możesz to w każdych chwili obejść (zgodzić się np, na nie podpisaną aplikację).

Uważam, że do filmów, prostych programów i internetu wystarczy wersja podstawowa, zaś do gier głównie karta graficzna się liczy. 16GB to ubezpieczenie na przyszłość. I powtórzę 21,5 cała to mały ekran (in my humble opinion).

Dysk - wewnętrzny musi być SSD. Filmami i grami można zapchać każdy. Ostatecznie są dyski zewnętrzne. Mi 256 starcza na luzie, ale mam jedną grę i zero filmów.

System to MacOS, nie iOS. Steama nie używałem, ale na Macu jest wspierany, ale działają te gry, które mają wersje MacOS.

Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 29 marca 2019 - 10:23


#24 KasperJunglist

KasperJunglist
  • 19 postów
  • SkądŁódź - Milton / Keynes

Napisano 29 marca 2019 - 13:46

Dzieki Wojtek ,
Jezeli 256gb Tobie wystracza to z ciekawości się spytam -
Ile zajmuje MacOs?

#25 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 29 marca 2019 - 15:59

To ja z kolei powiem tak... jeśli to ma być komputer na lata, to: 

1. Procesor może być podstawowy - nie, nie jestem heretykiem. To co piszesz o podstawowych zadaniach. Zwykle procesor w takich zadaniach nie jest najwęższym gardłem i to nie on wpływa na dyskomfort pracy, więc 6-rdzeniowiec na pewno sobie poradzi przez najbliższe 5 lat minimum

2. Dołożyłbym jednak do dysku 512 GB, wiem, że można rozszerzyć, ale te montowane przez Apple są pieruńsko szybkie. Ponadto, nic tak mocno nie boli jak jednak mały podstawowy dysk. Potem tej przestrzeni zacznie mocno brakować i trzeba będzie kombinować np z przenoszeniem podstawowej partycji na inny dysk, zewnętrzny lub dzielenie aplikacji systemowych typu zdjęcia na dysku B, system na A, muzyka na B itd. Mocno upierdliwe, been there couple years back :) Szybki dysk przyda się też do SWAPowania w przypadku większych plików. Poza tym dyski Apple mają długą żywotność a to jest dodatkowy plus (1000-2000x zapisu, więc na ogół 2x niż popularne dyski na pamięciach MLC)

3. RAM - to jest najważniejszy element zaraz po dysku. Tutaj logika jest taka - im więcej tym lepiej. Zawsze. Stać Cię teraz na 16GB, ok, ale zaplanuj zakup 32GB w ciągu max roku. RAM wymień sam. kości 8GB od Apple sprzedasz - ok nie oszukujmy się nie będzie to stopa zwrotu marzeń, ale zawsze parę funtów zaoszczędzisz. 

4. Zarabiając w funtach ogarnij prawo lokalne i zobacz czy nie możesz towaru kupić w Singapurze. Tutaj mieszkam, więc wiem, że wszystko jest dużo, dużo tańsze w stosunku do EU, a wtyczki mamy UK-owe :)

5. Tak jak kolega wyżej napisał, nie chcesz mieć iMaca 21.5, uwierz nam. Chcesz 27.

 

Aha dodam jeszcze jedną rzecz. Ja osobiście olałbym Vegę. Zostanę zlinczowany, ale taką mam linię argumentacyjną - challenge me - nie montujesz filmów i sam mówisz, że w gry nie grywasz za bardzo, więc Vega jest Ci teraz zbędna. Potrzebujesz kartę graficzną, która doda życia Twojemu komputerowi, tj. uciągnie obraz 5K, pozwoli na płynne odtworzenie contentu multimedialnego w tej rozdzielczości i jak pozwoli Ci zagrać w gry takie jak CoD - nie na max, ale płynnie. 580 jest nadal bardzo dobrą kartą graficzną, która spokojnie wystarczy na 2 lata - mnie by pewnie wystarczyła na dłużej. Jesli jednak z jakiś przyczyn Ci nie wystarczy to możesz sobie kupić kartę eGPU. I teraz najlepsze jest to, że już obecnie za cenę 3000 PLN kupisz i kartę i obudowę, które będą lepsze niż Vega w iMacu. Wydatek ten możesz zatem odroczyć w czasie, maksymalizując tym samym użyteczność sprzętu - obecnie Radeon 580 jest spoko. Za 2 lata wyjdzie VEGA x^2, którą sobie spokojnie po eGPU podepniesz i nawet jak nie osiągnie 100% mocy bo ją będzie blokował port, bo wyjdzie Thunderbolt 4 to będziesz miał uzysk wydajności, który znowu pozwoli Ci na uruchomienie nowych gier. A nuż okaże się, że nadal obecne karty będą dla Ciebie wystarczające, więc kupisz je dużo taniej kiedyś tam. 

 

Jeśli chcesz kupować mądrze bo masz ograniczoną kwotę to nie musisz ponosić teraz podatku od nowości. Po co sobie to robić :)

 

Edit #3  :D

Obecnie pracuję na MBP 2017 i sam myślę o desktopie.

U mnie racjonalny dream setup opiera się na Macu Mini. Zastanów się czy to nie jest jakieś rozwiązanie. Ekran, sporo gorszy - nie oszukujmy się, ale jednak nadal spoko - kupisz za 2599 (już mam przetrenowane monitory). Np LG 27UK850. RAM dołożysz samemu. GPU wsadzić możesz za jakiś czas (przemęczysz się np pół roku bez gier, a w tym czasie uzbierasz na kartę).

 

Robiąc sobie configi pod siebie na macu mini oszczędzałem kilka tys względem iMaca, gdzie oczywiście w zestawie jest spoko ekran i GPU, ale tak czy inaczej u mnie się to kalkulowało bo np w iMacu nie ma T2, który uważam za istotny. Throttling i niewydajne chłodzenie iMaca. Kurząca się matryca plus lekko old fashion design mnie zniechęcają do tego komputera. Z kolei iMac Pro jest koszmarnie drogi, a przy jego zakupie nie opłaca się 8rdzeni tylko >=14. Wtedy koszty lecą do wartości zakupu na firmę, a nie osobę fizyczną :) 

 

Ja z kolei wykorzystuję kompa do designu UI, programowania. GPU zawsze by się przydało i tu mógłbym ubolewać przy mini bez eGPU, ale... grafika wektorowa nie zabija tak sprzętu. Wielu designerów pracuje na MBP13 i dają radę :) Mini ma 4 porty TB co oceniam za największy sukces tego komputera. Jest extremely versatile ten sprzęt. Chyba właśnie się sam utwierdziłem w tym, że mini to jest świetny wybór.


Użytkownik l.gajewski edytował ten post 29 marca 2019 - 16:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych