Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z baterią iPad Pro 12.9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 marca 2019 - 16:53

Hej,

 

Mam u siebie ciekawy przypadek. Posiadam iPada Pro 12.9 z 2015 r. Kupiony w 2016. Ostatnio wróciłem do niego by go sprzedać bo leżał nie używany. Zauważyłem, że bateria leci w oczach. W 15 min nawet 20%. Sprawdziłem w cononut i wyszło 400 cykli i kondycja baterii 48,6%. Masakra, zadzwoniłem na infolinie Appla i po zdalnej diangostyce wyszło, że bateria fail i do wymiany. Kłóciłem się z kolesiem dobrą godzinę by w takim razie coś z tym zrobili bo według strony, Apple w bateriach gwarantuje że przy 1000 cykli nie spadnie wydajność poniżej 80%, a u mnie zonk - sam przyznał, że jest faktycznie coś nie tak i prawdopodobnie to ustarka fabryczna. Mimo wszystko odesłał mnie do autoryzowanego serwisu by wymienić baterie - bo można, a serwis, że nie można bo tylko mogą sprzęt wymienić za dopłatą 3k - gdzie mój jest wart max 2,5.

Brak gwarancji, brak rękojmi, wada fabryczna ukryta i nie mogę z tym nic zrobić chyba, że samemu naprawić. 

 

 



#2 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 marca 2019 - 17:07

3 lata od zakupu, brak gwarancji, brak rękojmi, brak akcji serwisowej na ten model. Nie wiem jakiej tu pomocy szukasz ale już ją sam znalazłeś - naprawa na własną rękę lub w jakimś nieautoryzowanym serwisie.

iPhone 15 Pro


#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 marca 2019 - 18:53

 Mimo wszystko odesłał mnie do autoryzowanego serwisu by wymienić baterie - bo można, a serwis, że nie można bo tylko mogą sprzęt wymienić za dopłatą 3k - gdzie mój jest wart max 2,5.

 

Który serwis chce Cię naciągnąć na takie koszty ?

Przecież w ASA na całym świecie wymiana iPada z powodu zużytej/uszkodzonej baterii kosztuje równowartość ok 99USD / 99EUR (plus ew. lokalne podatki).

W Polsce kiedyś wymieniałem iPada ze zużytą baterią za nieco ponad 500zł. brutto.


... naprawa na własną rękę lub w jakimś nieautoryzowanym serwisie.

O ceny usług należy pytać w kilku serwisach. Są serwisy, które w zasadzie ograniczają się do napraw gwarancyjnych bo ceny napraw pogwarancyjnych mają czasami znacznie wyższe niż średnia krajowa.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#4 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 marca 2019 - 08:48

Apple gwarantuje sprawność baterii o jakiej piszesz ale w okresie gwarancji, a nie "dożywotnio". Podejrzewam, że bateria uległa uszkodzeniu, bo iPad leżał nieużywany, a to może się do tego przyczynić. Ale nie ma co się wdawać w szczegóły.

W każdym razie przykro to pisać ale trafiłeś na wyjątkowo niekompetentny serwis autoryzowany, bo to fakt, że Apple nie przewiduje wymiany baterii ale jeśli jest ona zużyta, a urządzenie poza tym sprawne to istnieje możliwość wymiany całego iPada w tak zwanej cenie wymiany baterii. W przypadku iPada Pro jest to u nas koszt około 600-650 złotych. Jeśli podasz numer seryjny to wycenię Ci taką wymianę dokładnie.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#5 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 marca 2019 - 16:53

Do was oczywiście w pierwszej kolejności bym poleciał, już mi pomogliście wcześniej. Teraz jednak podziękuję. Mimo różnych komentarzy czy moja wina czy nie to nie zostawiłem tego. Z racji, że pracownik infolini sam powiedział, że jest to wada produkcyjna sam się wkopał i mój sprzęt zostanie wymieniony. Mimo braku rękojmi i gwarancji. Czasami warto powalczyć.

 

 

 

Apple gwarantuje sprawność baterii o jakiej piszesz ale w okresie gwarancji, a nie "dożywotnio". Podejrzewam, że bateria uległa uszkodzeniu, bo iPad leżał nieużywany, a to może się do tego przyczynić. Ale nie ma co się wdawać w szczegóły.

W każdym razie przykro to pisać ale trafiłeś na wyjątkowo niekompetentny serwis autoryzowany, bo to fakt, że Apple nie przewiduje wymiany baterii ale jeśli jest ona zużyta, a urządzenie poza tym sprawne to istnieje możliwość wymiany całego iPada w tak zwanej cenie wymiany baterii. W przypadku iPada Pro jest to u nas koszt około 600-650 złotych. Jeśli podasz numer seryjny to wycenię Ci taką wymianę dokładnie.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 21 marca 2019 - 16:54

  • makemymind lubi to

#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 21 marca 2019 - 23:32

 Z racji, że pracownik infolini sam powiedział, że jest to wada produkcyjna sam się wkopał i mój sprzęt zostanie wymieniony. Mimo braku rękojmi i gwarancji. Czasami warto powalczyć.

Poza gwarancją i rękojmią są jeszcze programy naprawcze Apple (te trwają zwykle 3-4 lata), a nie wszystkie są publikowane na stronie wsparcia i nie wszystkie (te niepublikowane) są dostępne w każdym serwisie. Jak Twój iPad nie ma jeszcze 3 lat to być może właśnie się na taki program załapał.


Użytkownik bee3 edytował ten post 21 marca 2019 - 23:34

Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych