Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac ze Stanów - zasilanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystianbg

krystianbg
  • 13 postów
  • SkądBrzeg // Toronto

Napisano 17 marca 2019 - 19:01

Witam, mam okazję "przemycić" iMac'a ze Stanów, moje pytanie odnosi się zasilania. Wiadome mi jest że w Stanach gniazdka mają 120V a w Polsce 240V. Szukam i nie mogę znaleźć nigdzie info czy serie wypuszczane na rynek amerykański muszą mieć zasilanie max 120V (czyli używanie go w Polsce jedynie z transformatorem) czy może mają one coś w rodzaju wbudowanego zasilacza na wzór MacBook'ów który przyjmie każdy prąd, wymagana jest tylko zmiana kabla z odpowiednią do gniazdka wtyczką. Niestety nie znam nikogo kto miałby "amerykańckiego" iMac'a, a informacje od takich osób byłby teraz dla mnie bezcenne. Nawet to, jak jest to napisane na pudełkowej etykiecie.

 

Jeżeli jest ktoś mi w stanie pomóc - dziękuje :)

 

krystianbg



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 17 marca 2019 - 19:34

Według danych technicznych na https://www.apple.com/imac/specs/ nie ma to znaczenia. Zakres pracy od 100 do 240 V.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 17 marca 2019 - 20:42

Witam, mam okazję "przemycić" iMac'a ze Stanów, moje pytanie odnosi się zasilania. Wiadome mi jest że w Stanach gniazdka mają 120V a w Polsce 240V. Szukam i nie mogę znaleźć nigdzie info czy serie wypuszczane na rynek amerykański muszą mieć zasilanie max 120V (czyli używanie go w Polsce jedynie z transformatorem) czy może mają one coś w rodzaju wbudowanego zasilacza na wzór MacBook'ów który przyjmie każdy prąd, wymagana jest tylko zmiana kabla z odpowiednią do gniazdka wtyczką. Niestety nie znam nikogo kto miałby "amerykańckiego" iMac'a, a informacje od takich osób byłby teraz dla mnie bezcenne. Nawet to, jak jest to napisane na pudełkowej etykiecie.

 

Jeżeli jest ktoś mi w stanie pomóc - dziękuje :)

 

krystianbg

Odpowiedzi udzielił przedmówca, ale dla sprostowania Twojej tezy: napięcie w sieci w Polsce ma znamionową wartość 230V~ (nie 240V).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#4 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 18 marca 2019 - 19:57

@bee3 jestes w bledzie, znamionowe napiecie, jakis czas temu zostalo podniesione do 240V, a to czy masz takie w gniazdku to juz inna para kaloszy. Ze wzgledu na infrastrukture(czesto nie najnowsza) przy nominalnym 220V zdazalo sie, ze odbiorca koncowy mial 200V u siebie w domu, o ile stare telewizory mialy to gdzies, to najnowsza elektronika jest na to czula, dlatego obecnie nominalnie jest 240V(blisko transformatorow i innych zrodel), aby koncowy odbiorca w razie spadkow mial te 220V.



#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 18 marca 2019 - 22:14

@bee3 jestes w bledzie, znamionowe napiecie, jakis czas temu zostalo podniesione do 240V, a to czy masz takie w gniazdku to juz inna para kaloszy. Ze wzgledu na infrastrukture(czesto nie najnowsza) przy nominalnym 220V zdazalo sie, ze odbiorca koncowy mial 200V u siebie w domu, o ile stare telewizory mialy to gdzies, to najnowsza elektronika jest na to czula, dlatego obecnie nominalnie jest 240V(blisko transformatorow i innych zrodel), aby koncowy odbiorca w razie spadkow mial te 220V.

Chętnie na ten temat podyskutuję, tylko w trosce o innych czytelników proszę zanim zaczniesz: zapoznaj się przynajmniej z obowiązującą Polską Normą: PN-IEC 60038 .


  • Gregory lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 19 marca 2019 - 10:00

krystianbg, dnia 17 Marz 2019 - 19:01, napisał:

Witam, mam okazję "przemycić" iMac'a ze Stanów, ...

z tego co wiem to na tym forum nie pomagamy piratom, przemytnikom czy innym złodziejom... :angry:


iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#7 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 marca 2019 - 17:31

z tego co wiem to na tym forum nie pomagamy piratom, przemytnikom czy innym złodziejom... :angry:

 

 

Polecam maść na ból dupy.



#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 19 marca 2019 - 21:10

z tego co wiem to na tym forum nie pomagamy piratom, przemytnikom czy innym złodziejom... :angry:

 

Przemytnikom - nie pomagamy, ale jeżeli przyjmiemy że cudzysłów w wypowiedzi kolegi:

 

... mam okazję "przemycić" iMac'a ze Stanów, ...

 

- został użyty zgodnie z regułami języka polskiego tzn. np. w celu wyodrębnienia wyrazu użytego ironicznie, to "przemytnikom" (w cudzysłowie) chyba możemy ... ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#9 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 marca 2019 - 12:13

Hej, będzie działać. Zwykła przejściówka i tyle. Też kiedyś wróciłem i zamiast podręcznej targałem iMaca 21"






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych