Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Samsung Galaxy S10+ vs iPhone Xs Max


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 17 marca 2019 - 15:56

Po obejrzeniu Unpackingu byłem pod wrażeniem, jednak po dokładnym zapoznaniu się z designem i specyfikacją techniczną nowego dziecka Samsunga - Galaxy S10+ postanowiłem przekonać się na własnej skórze, co ta "zabawka" potrafi. Zamówiłem więc i opłaciłem preorder na nowego Galaxy S10+ w wersji zielonej.
Chciałbym skonfrontować go z iPhonem Xs Max.

Jutro, góra pojutrze powinien być już u mnie ale już teraz zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na temat porównania tych dwóch flagowców. Zapraszam do dyskusji.

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#2 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 17 marca 2019 - 19:25

Tu wiadomo, trudny wybór, oba topowe, ale w tym roku, do września przynajmniej, jeśli chodzi o ram i trzymanie aplikacji to lepszy jest S10+ https://youtu.be/_UY_xtyuUZA
Ponoć czytnik mimo, że ultradźwiękowy nie jest tak szybko,takie opinie, sprawdź jak będziesz miał. Na mnie aż takiego wow już nie zrobiła ta premiera, zmiana w stosunku do S9+ nie jest duża,podobnie jak u Apple zresztą.

#3 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 20 marca 2019 - 17:46

Już opisuje pierwsze wrażenia:

1) Ekran - miazga tego co można zobaczyć na rynku. Po prostu najlepszy. Wreszcie Samsung nie częstuje nas przejaskrawionymi kolorkami (które oczywiście można ustawić w ustawieniach) a barwami naturalnymi, znanymi od lat w iPhonach.
Ekran rzeczywiście pokrywa niemal cały przedni panel i każdy iPhone wyglada przy nim archaicznie. Co do notcha - nie przeszkadzał mi w iPhonie wogole. Ale patrząc na mała dziurkę w ekranie Samsunga - przepaść. Niektórzy tak mocno krytykują wcięcie u Samsunga. Ale ono jest naprawdę bardzo małe - radzę porównać na żywo. Jest lekko z 4 razy mniejsze niż notch. Jest umiejscowione z boku a interfejs zaprojektowany jest tak, ze wogole to nie przeszkadza.

2) Bateria - póki co nie potrafię dokładnie o niej powiedzieć zbyt wiele. O godzinie 6 rano odłączony od ładowarki. Na pokładzie dwie kart sim, zabawa wiele razy w ciągu dnia różnymi funkcjami - wiadomo, nowość, koledzy w pracy nie odpuszczają. Do tego synchro z iPada poprzez Samsung Switch trochę trwa, okazało się, ze Samsung w tym czasie ladowal mojego iPada Pro 12,9. Pozostało 35% baterii po długiej synchronizacji. Zobaczymy co będzie dalej, jednak wyglada to obiecująco. Bateria w Samsungu jest naprawdę spora.

3) jakość rozmów - ufff, jest idealnie. Wręcz aksamitnie, zarówno przez sama słuchawkę jak i przez portal samochodowy. Rozmówca słyszał mnie idealnie a ja w słuchawce bardzo wyraźnie, jakby był koło mnie. Uważam, ze lepiej niż w iPhonie, ale to pewnie zależne od warunków sieci itd. Nie znam się na tym. Nie mniej jednak głos rozmówcy brzmiał przyjemnie, bez żadnych szumów czy zakłóceń.

4) design, obudowa, ergonomia - Samsung nie tylko okleil swoją folia ekran ale także ramkę urządzenia. To pozytywny akcent. Jedyne co mi zostało to przyklejenie folii na tył. Oryginalna jest dużo węższa i ma dziurę na środku. Folia od Samsunga, pomimo ze cienka jest przyjemnie śliska. Niestety szybko się rysuje. Nie ma co narzekac - folia na prawie cały telefon za darmochę,
Po wzięciu do ręki czujemy, ze to produkt klasy premium. Pomimo tego, ze jest to aluminium, smartfon jest dość ciężki i przyjemnie leży w dłoni. Nie będę wspominał o ergonomii użytkowania, gdyż przy tych gabarytach także iphona trzeba używać w sposób zupełnie inny niż np. mniejsze modele. Ramka jest jednak cieńsza od iphona i czuć ze troszkę wpija się w dłoń. Aparaty wystają zdecydowanie mniej niż w iPhonie. To raczej jakieś 0,5 mm ponad tafle szkła. Mam nadzieje, ze szkło pokrywające aparaty Samsunga będzie choć w tym samym stopniu wytrzymałe jak w iphonie.
Wybralem kolor zielony. Biały i czarny są tak mało wyróżniające z tłumu innych smartfonów. Biały jednak dziwnie się mieni. Nie podobał mi się. Oczywiście to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Zapomniałbym poruszyć tutaj kwestie przycisku power - rzeczywiście, tak jak mówi większość - jest zdecydowanie za mały i wnerwiajaco umieszczony bardzo wysoko urządzenia. Tłumaczenie jest takie, ze to niby z uwagi na mocowanie do uchwytu lub gimbala. Nie przekonuje mnie to, dlatego ze po przeciwnej stronie przycisk Bixby jest zdecydowanie niżej. Mała rzecz ale bardzo wnerwiajaca.

5) Szybkość / wydajnosc - jest szybki. Jest cholernie szybki. Dużo ramu robi robotę. Apki są bardzo długo w tle, w takim stanie w jakim je zamknęliśmy. Rzeczywiście, nie ma lagow, wszystko ładuje się w mngnieniu oka. Czuć, ze jest moc. Iphone dostaje zadyszki niestety. A tutaj? Czujesz, ze masz naprawdę ogromny zapas mocy. Wszystko chodzi tak obłędnie płynnie, ze aż miło. Na tym polu można pogratulować Samsungowi i chylić czoła.

6) User experience - ufff, tutaj tez można chwalić i tylko chwalić. Android 9 i nakładka Samsungowa są tak intuicyjne, ze przesiadka z iOSa jest niemal niezauważalna. Jestem użytkownikiem iOSa nieprzerwanie od 2008 roku. Miałem styczność przez te 11 lat z wieloma flagowcami (moje wrażenia możecie nawet znaleźć tu na forum) z Androidem. Już w Galaxy S8+ system był nad wyraz intuicyjny i mega przypadł mi do gustu. W 10+ to już zupełnie inna bajka. System obsługuje się tak intuicyjnie jak ios. Do tego oferuje 100 razy więcej udogodnień niż ios nie będąc przy tym zaśmiecony jak poprzednie wersje. Kto nie wierzy niech sporobuje a nie krytykuje. Mówię to z perspektywy naprawdę zagorzałego użytkownika iOSa. Oj, Apple ma do odrobienia naprawdę dużo. W Galaxy S10+ możecie zobaczyć majstersztyk tego, jak system może być intuicyjny, prosty, oferując do tego tak wiele. Samsung nawet dopracował do niemal perfekcji przewijanie z inercja. Tak przyjemnie jak w iPhonie. A może i nawet bardziej - bo dzięki dużej ilosci ramu, załadowana grafikami strona www przewija się z dowolna prędkością od razu. Na iPhonie z tym jest różnie - są lagi jak cholera czasami.

7) Touch ID - no i tutaj nie wiem co napisać. Nie ma róży bez kolców. O tyle ile cały smartfon jest naprawdę świetnie pomyślany i zaprojektowany, o tyle Touch ID w ekranie jest (póki co) naprawdę do dupy. Porównując do Touch ID pierwszej generacji w iPhonie - nawet nie ma co porównywać, na plus dla tego pierwszego. Nie wiem czym wszyscy youtuberzy, testujący nowego Galaxy S10 się tak bardzo podniecają. Nie używali chyba najzwyklejszego Touch ID w iPhonie. Nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza, ale ciagle mam problemy z trafieniem, ciagle nie rozpoznaje (choć oba kciuki dodałem po dwa razy). Trzeba to jakby przyciskać itd. Miałem tak w pierwszy dzień, na drugi jakby algorytm się nauczył (nie wiem czy się uczy) a dziś znów w kratkę. Czytnik w ekranie jest naprawdę genialnym rozwiązaniem, pod warunkiem ze będzie skuteczny. Oby to był jakiś temat do poprawy softwareowej, bo inaczej szlag mnie trafi. Jest wolniejszy niż Touch ID. Może tak samo wolny jak Face id. Ale face id po nauczeniu działało bezbłędnie. A tutaj? Jestem wkurzony na maksa. Choć teraz kiedy smartfon sobie leży na stole odblokowanie trwa ułamek sekundy i jest bezbłędne. Nie ogarniam narazie tego.

8) Aparaty - narazie w tym dłubie i testuje. Jest moc. Nie będę pisał jakie robi zdjęcia bo można setki filmików na YT zobaczyć. Powiem tylko, ze jest cholernie szybki i celny. Jest tryb pro bez ściągania odpowiedniej apki, jak to w przypadku iphona. Miłośnicy foto i video nie będą zawiedzeni.

9) Zawartość opakowania - wychodzi na to, ze Samsung nie jest aż taka bardzo pazerny jak Apple i dodaje do zestawu kilka cennych rzeczy. Nie będę wspominał o słuchawkach AKG, które brzmią zdecydowanie lepiej niż te dodawane do IPhonów. Chce wspomnieć o dwóch przejściówkach - jedna z usb-c na micro-usb i druga z usb-c na usb typu a. Apple za takie rzeczy każe sobie płacić po dobre 1,5 stówy, a tutaj nie ma problemu z synchronizacja bo wszystko jest w zestawie.

Ogólne wrażenia na ten moment - bardzo, ale to bardzo pozytywne. Napewno coś jeszcze naskrobie na temat użytkowania tego modelu. Żeby być bardziej obiektywnym, wyłączyłem mojego iphona i włożyłem go do szuflady. Teraz jadę tylko i wyłącznie na Galaktyce. Zobaczymy co się stanie. Użyłem synchronizacji danych z ios, która Samsung moim zdaniem opanował idealnie. Przenosi z iphona czy iPada wszystko co chcesz. Nawet układ apek i tapety zostały wgrane jak w iPhonie. Dostałem propozycje instalacji apek które posiadałem na iPhonie. Ku mojemu zaskoczeniu, sklep Play oferuje wszystkie wartościowe apki także na androida. Są naprawdę tej samej jakości. Kiedyś było wiadomo - apki na iOSa wyglada i działa lepiej. Okazuje się, ze niektóre apki na Andka posiadają dodatkowe usprawnienia, których brak jest na ios. Zaskoczenie.

Zapraszam do dyskusji.
  • iSEe lubi to

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#4 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 20 marca 2019 - 18:21

Wychodzi na to, że u Samsunga jeszcze dodać aktualizacje szybko jak w Pixel i długo jak w iPhone, dać face id z XS, lepszy ten czytnik i byłoby chyba idealnie :-). Nie wiem tylko, gdzie te lagi widzisz w XS max, u mnie działa ok, miałem też chwilę starszy S9+ i iPhone działał płynniej jakby, ale w S10 już jest lepiej w porownaniu do S9,też gdzieś czytałem. W Samsungach flagowych, jak piszesz już o tej jakości rozmów, to moim zdaniem zazwyczaj była lepsza niż w iPhone. Zachwycasz się szybkością s10, a ja znów czytałem i oglądałem recenzje i mówiono, że brakuje jeszcze mu jednak do responsywności OP, Pixel czy nawet flagowego Xiaomi, ale jest już blisko.

#5 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 22 marca 2019 - 07:22

Używam od kilku lat iOS najpierw na 6s a ostatnie 2 lata na iP8. Będąc w galerii handlowej wszedłem do Samsung Brand Store, pobawiłem się Samsungiem a następnie kupiłem. Od razu poszło synchro z iP8(ponad 40 GB danych). Co od razu rzuca się w oczy i mnie zaskakuje pozytywnie:

 

1. Nakładka Samsungowa na prawdę się nie zacina i nie laguje! Byłem pewien, że po tygodniu, dwóch będzie już coś odczuwalne(w tej chwili 80/128 GB zajęte) a tu nic. Kompletnie zero lagów. 

2. Jakość rozmów to przepaść w stosunku do iP. Telefonu używam w tych samych miejscach i w tym samym aucie i różnica jest duża.

3. EKRAN pisany duzymi literami. Coś pięknego. Samsung zawsze kojarzył mi się z mega przejaskrawionymi kolorami, tutaj tego nie zauważam. Rozdzielczość to FHD+. 

4. Bonusy: szybka ładowarka w zestawie, dobre słuchawki AKG przewodowe, po rejestracji w SamsungMembers: wczoraj dojechały Galaxy Buds(bardzo fajne), ubezpieczenie ekranu na 3 miesiące free.

5. Aparat ma dobry focus, dobre zdjęcia

 

Minusy:

1. Czytnik linii w ekranie: no cóż to jest zdecydowanie niedopracowana technologia, w porównaniu do TouchID - nie ma co porównywać. Trzeba popracować i to mocno.

2. Aparat.. zdjęcia b. dobre do czasu aż ich nie powiększysz. Moim zdaniem trochę brakuje Mpx w głównym aparacie, za to przedni super. 

3. Będzie duzy spadek ceny

4. Mniejsze wsparcie w sprawie aktualizacji systemu

 

W drodze karta 256 GB do rozszerzenia pamięci. 

 

Dodatkowo: w tych samych miejscach o wiele stabilniej działa VPN. Używam L2TP z IPsec i iP potrafił się rozłączać po 2-3h gdzie obecnie Samsung trzyma stabilnie połączenie w zasadzie przez całe 8h pracy(te same warunki brzegowe). 

 

Podsumowując:

Jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie kupiłbym drugi raz. 


--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#6 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 22 marca 2019 - 08:11

Mam samsunga Galaxy S9 i mogę śmiało potwierdzić to co piszesz. A S10 jest jeszcze lepszy, ekran, nakładka to pierwsza klasa. Nie wiem tylko czy z baterii będziesz taki zadowolony ale być może. Ja mimo wszystko dokupiłem iPhone XR. Jednak iOS to dla mnie lepsza sprawa o baterii nie wspominając.
Jednak szacun dla Samsunga za rozwój serii Galaxy i One UI. Oni naprawdę robią dobrą robotę.

iPhone 11


#7 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 22 marca 2019 - 08:26

Co do nakładki, to tylko się bawiłem w MM, ale ikonki aplikacji przyprawiały mnie o mdłości.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 22 marca 2019 - 08:29

Bateria chyba średnio będzie, tzn. inaczej: jak wytrzyma od rana do wieczora to akceptuję to(iPek nie wytrzymywał czasami..). 

 

Edit:

 

Jeszcze 2 ważne dla mnie zalety:

- aplikacje są długo trzymane w RAM

- złącze minijack 3,5 mm


Użytkownik chico edytował ten post 22 marca 2019 - 08:51

--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#9 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 marca 2019 - 10:26

Co do nakładki, to tylko się bawiłem w MM, ale ikonki aplikacji przyprawiały mnie o mdłości.


To najmniejszy problem bo w samym sklepie samsunga jest milion tematów ktorymi zmieniasz całkowicie wygląd na dowolny w 5 sekund. Coś co niestety wykracza poza możliwości firmy na A.

iPhone 15 Pro


#10 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 22 marca 2019 - 10:30

Widzisz, mi to nie jest do szczęścia potrzebne, bo podoba mi się to, co ma iP domyślnie. 

Ja potrzebuję telefonu do pracy i komunikacji, a nie do zabawy. Wyrosłem z tego.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#11 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 marca 2019 - 10:34

Tobie nie jest, mi też ale pewnie wiele osób korzysta. I samsung daje możliwość łatwej zmiany. Więc psioczenie na coś co można szybko zmienić?

iPhone 15 Pro


#12 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 22 marca 2019 - 11:01

---proszę o usunięcie komentarza---


Użytkownik chico edytował ten post 22 marca 2019 - 11:02

--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#13 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 22 marca 2019 - 16:44

Moja dalsza czesc przygód:

- zapomniałem właśnie wspomnieć o „gratisach” od Samsunga.

1) ubezpiecznie ekranu na 3 miechy, to taki okrojony Apple Care ale za darmochę. Mi te 3 miesiące wystarcza aby dostatecznie opanować operowanie tym telefonem. Jeśli walnie o ziemie zanim się nauczę- mam ubezpieczenie
2) Galaxy Buds - prezent wart lekko 500 złotych. Nie wiem jak grają najnowsze airpodsy ale uważam ze Budsy biją je w kilku innych kategoriach, np, nakładki dokanałowe - 4 rozmiary, nakładki „małżowinowe” - 4 rodzaje. Dopasowałem tak, ze nawet ostre potrząsanie głowa nie było w stanie wytracić słuchawki z uszu, Apple wypadają bezlitośnie, oczywiście mówię o moich uszach ale znam jeszcze 2 osoby które maja ten sam problem - po prostu AirPodsy im wypadają. Samsung przygotował dla Budsow apke, coś takiego jak Apple dla watacha. Można ściągnąć aktualizacje, spersonalizować kilka ustawień. Np jest prosty equalizer. Obie słuchawki wraz z etui wykonane z mega dobrej jakości materiałów. Czujesz ze to produkt premium. Etui jest indukcyjne (w nowych airpodsach tez ale kosztują 2 razy tyle) - ladowałem już z Galaxy S10+. Super sprawa. Etui ma tez wejście na kabel i diody ładowania. Jakość dźwięku jest dla mnie naprawdę przyjemna - jest podbicie basów. Rozmowy przez słuchawki są bez zarzutu - bez szumów - wczoraj w wietrzny wieczór rozmawialem bezproblemowo na zewnątrz podczas spaceru z psem.

Wychodzi na to, że u Samsunga jeszcze dodać aktualizacje szybko jak w Pixel i długo jak w iPhone, dać face id z XS, lepszy ten czytnik i byłoby chyba idealnie :-). Nie wiem tylko, gdzie te lagi widzisz w XS max, u mnie działa ok, miałem też chwilę starszy S9+ i iPhone działał płynniej jakby, ale w S10 już jest lepiej w porownaniu do S9,też gdzieś czytałem. W Samsungach flagowych, jak piszesz już o tej jakości rozmów, to moim zdaniem zazwyczaj była lepsza niż w iPhone. Zachwycasz się szybkością s10, a ja znów czytałem i oglądałem recenzje i mówiono, że brakuje jeszcze mu jednak do responsywności OP, Pixel czy nawet flagowego Xiaomi, ale jest już blisko.


Oczywiście ze są lagi - spróbuj wejść na stronę www z duża ilością kontentu (nie mam na myśli dużej ilość tekstu żeby nie było) i nawiguj pomiędzy linkami. Cofaj się co jakiś czas na poprzednia stronę i przewijaj. Zobaczysz jakie lagi łapie Iphone. Przy Galaxy nie doświadczyłem czegoś takiego. I nie ma w moim przypadku tutaj nic wspólnego prędkość netu - mam 500 mega. Optymalizacja systemu iOS jest na najwyższym poziomie, jednak braku odpowiedniej ilości ramu nie oszukasz.

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#14 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 22 marca 2019 - 19:38

@radzion nagraj najlepiej ekran, filmik z tymi lagami i wstaw, chciałbym to widzieć. Dla mnie strony www śmigają.

#15 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 marca 2019 - 21:53

Też jestem ciekaw tych lagów w iP XS MAX. Jeszcze ich nie doświadczyłem od kilku tygodni. Obawiam się jednak, że tego nagrania się nie doczekamy  :lol:

 

Poza tym jak z każdym Samsungiem. Na początku zawsze są ohy i ahy, a później wychodzi "szydło" z worka

Sam to przerabiałem za każdym razem przechodząc na Samsunga. Działał jak rakieta do czasu. Taki urok. 


Użytkownik effe edytował ten post 28 marca 2019 - 21:55

iPhone 12 mini 


#16 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 kwietnia 2019 - 14:50

Jestem bardzo zadowolony z Samsunga, się zgadzam z każdą pozytywną opinią ale niestety jest też z konkretną wadą. Telefon ma niespełna miesiąc i w sklepach nadal kosztuje 4399, ja kupiłem go 01.04 z polskiej dystrybucji za 3399 na sprzedaż z myślą że zarobię, a nie mam ani jednej chętnej osoby za 3500. Nie wiem czy ludzie nabrali nagle w abonamentach i sprzedają ale rozrzut w czasie jest masakryczny. Kolejna wada to aktualizacje. Ten telefon dostanie w sierpniu, ten za 3 miesiące, a ten nie dostanie wcale, do tego jeszcze producent musi uaktualnić nakładkę, a do innego operator branding.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 03 kwietnia 2019 - 15:06


#17 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 03 kwietnia 2019 - 15:17

Jestem bardzo zadowolony z Samsunga, się zgadzam z każdą pozytywną opinią ale niestety jeż z konkretną wadą. Telefon ma niespełna miesiąc i w sklepach nadal kosztuje 4399, ja kupiłem go 01.04 z polskiej dystrybucji za 3399 na sprzedaż z myślą ale zarobię, a nie mam ani jednej chętnej osoby za 3500.


To normalne, że za tyle nie pójdzie. Już można za 3200 dostać na Allegro. Zawsze tak było z Samsungami, chodź teraz trochę lepiej cenę trzymają. A zostajesz z iPhone ?

#18 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 kwietnia 2019 - 15:34

To normalne, że za tyle nie pójdzie. Już można za 3200 dostać na Allegro. Zawsze tak było z Samsungami, chodź teraz trochę lepiej cenę trzymają. A zostajesz z iPhone ?

 

Tak zostaje wbrew jakiejkolwiek logice:) Wolę mieć gorszy ekran, kamerkę i wolne ładowanie:) Niestety mendy mają mnie na uwięzi przez cały ekosystem i szkoda mi tego wszystkiego, a kij i kiedyś za parę lat może coś wypuszczą i znów będę dumny. Mimo, że iPhone jest droższy to nie stać mnie na Samsunga by co roku tyle dokładać jak po miesiącu prawie 1/4 wartości poleciała, a zaraz wersja 5g, a później note 10 i lipa. Tak to jak zawsze sprzedam iPhona w PL w sierpniu i za tą kasę kupie sobie nowego z USA bez dokładania złotówki:)

 

Najgorsze jest chyba to, że faktycznie bardziej lubię Appla i jestem dość mocno do firmy przywiązany ale też jestem mocno wkurzony podejściem do klienta. Mimo wszystko człowiek płaci trochę i dostaje po tyłku, a to ładowarka 5W, bezprzewodowe do 7,5. Do wszystkiego adaptery nawet telefonu do macbooka nie podłączysz bez przejściówki. Z resztą już sie nażaliłem w innym poście i chyba nie ma na to wszystko idealnej odpowiedzi ani idealnego urządzenia.

 

XS Max jak i iPhony ogólnie to świetne urządzenia ale niestety już niestety nie najlepsze, a przynajmniej nie w tylu aspektach co wcześniej.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 03 kwietnia 2019 - 15:48


#19 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 08 kwietnia 2019 - 17:39

Też jestem ciekaw tych lagów w iP XS MAX. Jeszcze ich nie doświadczyłem od kilku tygodni. Obawiam się jednak, że tego nagrania się nie doczekamy :lol:

Poza tym jak z każdym Samsungiem. Na początku zawsze są ohy i ahy, a później wychodzi "szydło" z worka
Sam to przerabiałem za każdym razem przechodząc na Samsunga. Działał jak rakieta do czasu. Taki urok.

Effe powtarzasz różne mity nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości. Od 8+ (bo od tego modelu mam większą stycznosc z Samsungiem) zjawisko spowolnienia nie istnieje. Nasluchalea się bajek.
Co masz na myśli szydło z worka? Jakieś konkrety? Żaden smartfon nie jeat idealny. Także S10+. Ale pod wieloma względami bije na głowę Xs maxa. Może coś wrzucę dziś na temat wrażeń po tych kilku tygodniach

Bateria chyba średnio będzie, tzn. inaczej: jak wytrzyma od rana do wieczora to akceptuję to(iPek nie wytrzymywał czasami..).

Bateria daje radę naprawde. Wiele razy mialem 2 pelne dni na jendhm ladowaniu. Z rwguly ok 1,5 dnia lekkim wujem. Dzis katowalem bardzo mocno. Wlacznie z nawigacja przez okolo 2 godziny. Odlaczony o 6 rano. Na twn moment 18:41 mam 46%. Mój iPhone chyba nigdy tyle nie wytrzymał.

Żeby była jasność. Ja także posiadam ekosystem i absolutnie nie rezygnuje z Apple. Po prostu smartfony aktualnej linii mnie rozczarowuja. Może dla kogoś kto przesiada się co dajmy na to 3 model, będzie wow. Dla mnie niestety nie jest. Wieje nuda i brakiem dopracowania. Wkurza mnie to, bo Apple zawsze slynelo z perfekcjonizmu. Niestety od pewnego czasu tak nie jeat. Ja oczywiście jestem pełen optymizmu i czekam na nowy model. Zobaczymy narazie S10ka rozwala wszystkich na łopatki.

Użytkownik radzion edytował ten post 08 kwietnia 2019 - 17:56

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#20 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 kwietnia 2019 - 18:22

Radzion no właśnie to Xsmax trzyma lepiej na baterii, takie wrażenie i porównanie, właśnie mam już tydzień na chacie. Zresztą dla mnie płynniej chodzi XS max, nie myl z szybkością, iPhone ma dłuższe animacje i dlatego wrażenie takiego wolniejszego uruchamiania aplikacji.Tak samo płynniej przełącza się iPhone pomiędzy ekranami niż S10.
Oczywiście, że S10 ekran ma piękny, aparat czołówka, wygląd też super, ale jak dla mnie to wcale tak S10 nie rozwala na łopatki o czym piszesz, jest lepszy w niektórych rzeczach, ale żeby aż tak się zachwycać?? Płynniej działa P30, OP6t, Xiaomi Mi9 od niego, to tylko z opinii tych co porównali z S10, nie moje. Ja tylko bezpośrednio mam z Xsmax porównanie.
Piszesz, że ktoś jak zmienia iPhone co trzy lata to iPhone może być woow, a ja często testowałem Samsunga i nie mam też takiego wow przy S10, to tylko Twe odczucia, bo pewnie też dawno nie miałeś Samsunga. Oczywiście nie twierdzę, że iPhone jest super innowacyjny, bo nie, ale samo nawigiwanie gestami, face id i logowanie nim do aplikacji, banku, potwierdzanie haseł, fajniejsze niż w S10.
  • effe i madhunt3r lubią to

#21 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 kwietnia 2019 - 21:08

Pożyjemy zobaczymy jak ta s10 będzie Ci się po kilku miesiącach podobała :) 

Każdy, kto tu jest dłuższy czas pamięta moje zauroczenia Samsungami. Niestety lub stety zawsze kończyło się powrotem do Apple. Skończyłem tą zabawę na Samsungu S8, który okazał się średni. Oczywiście nie oznacza to, że u Ciebie radzion będzie podobnie. Życzę abyś z Samsunga był zadowolony dłuższy czas. 


iPhone 12 mini 


#22 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 08 kwietnia 2019 - 21:24

To prawda. Gesty są jak najbardziej spoko. Face id także. Ale właśnie brakuje kilku ficzerow które ma Samsung. Wiem że skaner twarzy w Samsungu to zupełnie inna historia. Nie mniej jednak lepiej wyposażona w opcję. Czemu Apple nie doda cholernego suwaka którym możesz zdecydować czy po skanowaniu pyska ma wyświetlić zablokowany ekran czy od razu pulpit? W Szajsungu to jest. Obsługa jedna ręka jest także lepiej rozwiązana. Jeat wiele drobiazgów które ułatwiają życie a których nie znajdziesz w iPhone. Np powrót na górę strony internetowej. Sięgnij sobie w iPhone do górnej belki. W Samsungu wyświetla się malutkie kółeczko na dole ekranu. Takie małe równo A jak poprawia ergonomię. Takich "bzdetow" które ma Android mógłbym wymieniać bardzo wiele. I niech mi nikt nie wciska kitu że nie potrzebna mu personalizacja bo lubi tak jak jest wyciągnięte z pudełka. To właśnie dostajesz w Samsungu po wyjęciu z pudełka. Bez żadnych ustawień. Po prostu system ma o wiele więcej rzeczy poprawiających obsługę, ergonomię itd.z nową nakładką jest tak samo intuicyjny jak iOS. Jeśli zaś chodzi o sprzęt - Jack - nie myślałem że to znów tak polubie. Zaraz spadnie na mnie fala krytyki że to przeżytek itd. Ja jednak uważam że lepiej jest mieć nic nie mieć. Mieć podłączone coś oraz port ładowania bez dodatkowej durnej przejściówki przez które Apple mnie coraz bardziej denerwuje. Lądowanie zwrotne. Nie ma nic lepszego niż naładować sobie słuchawki wprost z telefonu. Albo zabrać do torby jedna ładowarkę i ładować dwa smartfony na raz. I niech nikt nie mówi że to zbędny bajer bo tak nie jest. Prawdziwy dual sim. Korzystałem kilka razy - miałem sytuację awaryjna że moja służbowka padła. Dodatkową pamięć w postaci slotu micro sd. Tak stary odgrzewany argument. Jakże aktualny w sytuacji kiedy Apple każe płacić mi 1000 zlotych więcej za przeskok do większej pamięci. I to nie z 64 na 128 tylko od razu 256. Takie dodatkowe 128 mogę mieć dzięki oryginalnej karcie od Samsunga za 129 zera. Karta ma prędkość wystarczającą do nagrywania 4k.
Jeśli zaś chodzi o aparat - nie będę tutaj dokonywał żadnych porównań bo oba modele mają swoje plusy i minusy. Jednak kamera szerokokątna to strzał w dziesiątkę. Lepiej mieć niż nie mieć prawda?
Oczywiście, iPhone ma swoje smaczki i pewnie do niego niebawem wrócę, jak Apple pokaże coś ciekawego. Celowo przeprowadzam ten swego rodzaju test, żeby się przekonać, i może też niektórych, że Apple w tej chwili musi się naprawdę postarać. Kiedyś iPhone wyprzedzal inne smartfony innowacyjnością i dopracowankem o lata świetlne. Dziś widać wyraźnie że firma rządzą księgowi a nie innowatorzy. Dzięki temu testowi będę bardziej obiektywny w ocenianiu i porównywaniu tych smartfonów. Tylko codzienne użytkowanie pozwoli naprawdę odkryć wszystkie wady i zalety danego produktu. Oglądanie u kolegi czy ZABAWA w media Markt a potem siłowe przepycjanie swoich racji jest co najmniej słabe. A niektórzy niestety tak robią.

Pożyjemy zobaczymy jak ta s10 będzie Ci się po kilku miesiącach podobała :)
Każdy, kto tu jest dłuższy czas pamięta moje zauroczenia Samsungami. Niestety lub stety zawsze kończyło się powrotem do Apple. Skończyłem tą zabawę na Samsungu S8, który okazał się średni. Oczywiście nie oznacza to, że u Ciebie radzion będzie podobnie. Życzę abyś z Samsunga był zadowolony dłuższy czas.

Pożyjemy zobaczymy. Tak jak ciągle powtarzam, pewnie wrócę do Apple ho zawsze tak było. Nie mniej jednak żadnego Androida nie używali mi się tak dobrze jak tego w S10÷. S8 był fajny ale S10 to zupełnie inna liga.

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#23 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 kwietnia 2019 - 21:27

Kiedyś iPhone wyprzedzal inne smartfony innowacyjnością i dopracowankem o lata świetlne.

 

Kiedy? Który model?  :D


iPhone 12 mini 


#24 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 08 kwietnia 2019 - 21:55

Kiedy? Który model? :D

Trudno mi jednoznacznie wskazać od którego modelu. Ale Nie pamiętasz jak w wielu smarfonachbwciaz wgniatalo się ekran a w iPhone był pojemnościowy. Nie pamiętasz jak Apple wprowadziło stalową ramkę z dwiema taflami szkła z przodu i z tylu kiedy w innych smartfonach trzeszczaly chamskie klapki na baterie. Mógłbym tak wymieniać jeszcze długo.

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#25 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 kwietnia 2019 - 22:06

Co do wykonania to się zgodzę, że iPhone zawsze był liderem i dalej jest. 

iPhone X/Xs max to najlepiej wykonany wg mnie telefon na rynku. Dużą robotę robi tu stal i ciężar telefonu. Przy iP X taki S10 to zabawka w dłoni. 

 

Chodzi mi bardziej o parametry. iPhone nigdy nie był tu liderem i nie będzie. iOS i cały ekosystem to 99% sukcesu. Android jest fajny na początku (mając iOS) później 80% tych bajerów nie używałem. Z androidem wytrzymałem max 2 miesiące. 


iPhone 12 mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych