Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Paralells 13 przy reinstalacji zmienia Win 10 Home na Win10 Home N


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Besta

Besta
  • 1 postów

Napisano 12 marca 2019 - 21:54

Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc z następującym problemem:

Reinstalowałam paralellsa 13 i windowsa 10 home - były zainstalowane na starszym macu, teraz instalowałam je na nowszym - OS High Sierra 10.13.6. Pozornie wszystko poszło ok, ale ostatecznie niemożliwa była aktywacja windowsa, bo twierdził, że jest nieprawidłowy klucz. Na infolinii microsofta usłyszałam, że jest to jakiś błąd paralellsa, bo już kilkakrotnie mieli z tym do czynienia. Zlecili mi zrobienie nowego pliku instalacyjnego (na nowym pendrivie, ściągnięte z ich strony) i zainstalowanie windowsa od nowa. Tak zrobiłam, z tym, że nie chciał przejść normalnej instalacji tylko jakąś niestandardową. I znowu pojawił się problem - niby windows się zainstalował, zaakceptował klucz, ale nie wygląda to normalnie... ma jakąś dziwną rozdzielczość (ekran obcięty po bokach), przy poprzednich instalacjach od razu wyskakiwało mi dzielenie biurka/pulpitu - pliki tam położone były widoczne w obu systemach, spod windowsa miałam też dostęp do dokumentów z części os - teraz są to jakby osobne systemy, jeden nie ma połączenia z drugim. Tym razem nie uzyskałam żadnej pomocy na infolinii microsoftu, stwierdzili, że skoro stawiam system na wirtualnej maszynie to jest to problem paralellsa i generalnie mają to gdzieś, mimo mojego tłumaczenia, że najprawdopodobniej te problemy są spowodowane w jakiś sposób tą dziwną instalacją.. Do tego nie ma w Polsce żadnego wsparcia paralellsa...

Czy ktoś miał podobny problem? Czy może jest jakaś aktualizacja do paralellsa, dzięki której nie robiłby tej zmiany windowsa home na windowsa home N?

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi.

Normalnie pracuje na os, ale muszę korzystać z accessa, który jest niestety tylko w wersji windowsowej i nie mogę ryzykować, że to będzie mi działać jakoś niestabilnie.

Pozdrawiam!

Besta

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych