Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy Mac, jasne oczekiwania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 FELIX

FELIX
  • 36 postów

Napisano 08 marca 2019 - 14:19

Cześć,

Mam trochę sprzętu mobilnego od Apple, jednak nigdy nie miałem Maca ani MacBooka.

Obecnie zastanawiam się nad zakupem Macbooka lub iPada Pro 2018.

Do czego potrzebny mi sprzęt?

Oczywiście standardowo - poprzeglądać internet, obejrzeć jakiś film podczas wyjazdu ale w związku z tym, że coraz częściej odwiedzam różne ciekawe miejsca i używam GoPro, fajnie byłoby zmontować raz na jakiś czas film. 

Z komputera PC korzystam obecnie jedynie do torrentów... Wszystkie inne rzeczy robię na obecnie posiadamy iPadzie, który od komputera odzwyczaił mnie dość mocno.

 

Moje dwa typy:

 

https://mediamarkt.p...arosc-mre82ze-a

 

https://mediamarkt.p...ebrny-mpxr2ze-a

 

lub ewentualnie wspomniany wcześniej iPad Pro 2018.



#2 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 08 marca 2019 - 14:50

MacBook Air najnowszy zdecydowanie wystarczy.



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 08 marca 2019 - 15:05

MacBook Air najnowszy zdecydowanie wystarczy.

Zależy, co to konkretnie za materiał z tego GoPro. Jeżeli 4K, to oba będą za słabe. W ogóle, do obróbki filmów to raczej nie pakowałbym się w SSD 128GB. Niby materiał można trzymać na zewnętrznym dysku, ale przy obróbce powstaje cała masa plików tymczasowych, i może się okazać krucho.



#4 FELIX

FELIX
  • 36 postów

Napisano 08 marca 2019 - 15:13

Zależy, co to konkretnie za materiał z tego GoPro. Jeżeli 4K, to oba będą za słabe. W ogóle, do obróbki filmów to raczej nie pakowałbym się w SSD 128GB. Niby materiał można trzymać na zewnętrznym dysku, ale przy obróbce powstaje cała masa plików tymczasowych, i może się okazać krucho.

Jeśli chodzi o ilość surówki, to rzeczywiście, masz rację, potrafi być tego znacznie więcej niż pojemność SSD, jednak tak czy inaczej będę posiłkować się dyskiem zewnętrznym

 

MacBook Air najnowszy zdecydowanie wystarczy.

Z tym, że różnica w cenie pomiędzy moimi propozycjami jest dość symboliczna



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 08 marca 2019 - 15:19

Jeśli chodzi o ilość surówki, to rzeczywiście, masz rację, potrafi być tego znacznie więcej niż pojemność SSD, jednak tak czy inaczej będę posiłkować się dyskiem zewnętrznym

Chyba niedokładnie przeczytałeś, co napisałem. Źródła możesz sobie trzymać na boku, ale gdzie się ze swoją robotą będzie rozkładał FCPX czy inny program, którego będziesz używał do obróbki, to już tylko częściowo kontrolujesz.



#6 FELIX

FELIX
  • 36 postów

Napisano 08 marca 2019 - 15:23

Chyba niedokładnie przeczytałeś, co napisałem. Źródła możesz sobie trzymać na boku, ale gdzie się ze swoją robotą będzie rozkładał FCPX czy inny program, którego będziesz używał do obróbki, to już tylko częściowo kontrolujesz.

słusznie, choć domyślnie założyłem, że będzie to również dysk zewnętrzny. Dotychczas plik z projektem nie zajmował więcej niż 40 giga, więc spokojnie byłbym w stanie to obrobić. Chciałbym, żeby również była jasność - nie zajmuję się tym zawodowo ani na wysokim poziomie. Nie oczekuję pracy na kombajnie postprodukcyjnym. W zupełności wystarczy mi coś darmowego pokroju iMovie.


Użytkownik FELIX edytował ten post 08 marca 2019 - 15:23


#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 08 marca 2019 - 15:27

Jeśli ograniczysz się do tzw. Full HD, to ten Pro pociągnie. Air to nie wiem, ale pewnie też jakoś da radę. W 4K bym się na takich sprzętach nie pchał. Ale 128 GB to ja mam w telefonie. Od dawna uważam, że pakowanie do komputerów takich pojemności to jest smutny żart z klientów. Nie wszystko da się wynieść na zewnętrzny dysk.



#8 FELIX

FELIX
  • 36 postów

Napisano 08 marca 2019 - 15:28

Jeśli ograniczysz się do tzw. Full HD, to ten Pro pociągnie. Air to nie wiem, ale pewnie też jakoś da radę. W 4K bym się na takich sprzętach nie pchał. Ale 128 GB to ja mam w telefonie. Od dawna uważam, że pakowanie do komputerów takich pojemności to jest smutny żart z klientów. Nie wszystko da się wynieść na zewnętrzny dysk.

fakt, w telefonie mam 256 giga. Apple za większą przestrzeń dyskową woła nieprzyzwoite pieniądze. Stąd też pomyślałem o iPadzie. Mocy obliczeniowej mu wystarczy, moje oczekiwania spełni a montaż jakoś przemęczę (...może).

Obecny komputer na windowsie parametrami zjada te wszystkie maki, co z tego jak chodzi ledwo a montaż czegokolwiek na nim trwa wieczność. O ile się nie zawiesi, wtedy w ogóle nie trwa.


Użytkownik FELIX edytował ten post 08 marca 2019 - 15:31


#9 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 08 marca 2019 - 15:32

Kup z rabatem edu na studenta nauczyciela i 256 wyjdzie w cenie 128
Fallout ...war, war never changes...

#10 FELIX

FELIX
  • 36 postów

Napisano 08 marca 2019 - 16:24

Kup z rabatem edu na studenta nauczyciela i 256 wyjdzie w cenie 128

chyba niekoniecznie



#11 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 08 marca 2019 - 18:25

Ipad ma slabe wersje aplikacji do edycji wideo... w sumie to pisane sa pod jakby wysylke mailem albo smsem... jezeli do edycji materialu wideo to tylko x cut albo imovie ale w wersji na osx. Ja mam pro i jest ok sle przydaloby sie 16gb RAM czasem. A jezdze na deskorolce i krece material sportowy.

Co do pojemnosci dysku to policz sobie : pliki z kamery 20 GB + pliki programu w temp 20 GB + eksport 20 GB i masz juz 60 GB z dysku. A to przy zalozeniu ze nie tworzysz filmow dluzszych niz kilka minutek.

Ale zawsze jak Ci braknie dysku mozesz zmienic ssd (512GB OWC to okolo 1300 zl brutto)

there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#12 FELIX

FELIX
  • 36 postów

Napisano 09 marca 2019 - 11:29

Ipad ma slabe wersje aplikacji do edycji wideo... w sumie to pisane sa pod jakby wysylke mailem albo smsem... jezeli do edycji materialu wideo to tylko x cut albo imovie ale w wersji na osx. Ja mam pro i jest ok sle przydaloby sie 16gb RAM czasem. A jezdze na deskorolce i krece material sportowy.

Co do pojemnosci dysku to policz sobie : pliki z kamery 20 GB + pliki programu w temp 20 GB + eksport 20 GB i masz juz 60 GB z dysku. A to przy zalozeniu ze nie tworzysz filmow dluzszych niz kilka minutek.

Ale zawsze jak Ci braknie dysku mozesz zmienic ssd (512GB OWC to okolo 1300 zl brutto)

 

Polityka cenowa Apple jest beznadziejna jeśli chodzi o pojemności dysków. Za dodatkowe 128gb trzeba zapłacić tyle, co za zewnętrzny SSD 1TB. Nowy iPad Pro jest za to mocarnym sprzętem, który nie wnosi totalnie nic nowego i jego potencjał w dalszym ciągu pozostanie niewykorzystany.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych