Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oświetlenie z Ikea


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubis83

kubis83
  • 12 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 marca 2019 - 11:48

Witam wszystkich serdecznie
Próbuje znaleźć informacje na temat działania systemu z Ikea w HomeKit, rozmawiałem z doradcą w sklepie, który powiedział mi ze sterowanie jest jak najbardziej możliwe ale... nie poszczególną żarówką tylko pilotem, tak wiec do tworzenia oddzielnych stref oświetlenia w różnych pokojach potrzeba tyle pilotów ile stref chcemy stworzyć. Czy to prawda jest ? Chcąc móc osobno włączyć żarówki sufitowe muszę miec tyle pilotów ile osobnych żarówek ?

#2 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 08 marca 2019 - 13:17

Możesz do 1 pilota dodać kilka żarówek. Jeżeli żyrandol składa się z 3,4 czy tam 6 to po dodaniu do 1 pilotów szalała się równocześnie. Opcja jest jak kupisz przystawkę by Tradfri działało w Home Kit to tu możesz w aplikacji każda żarówka osobno sterować mimo iż masz dodane kilka do 1 pilota. Z pilota sterujesz wszystkim dodanym równocześnie.

iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#3 kubis83

kubis83
  • 12 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 marca 2019 - 15:15

Bardzo dziękuje za odpowiedź, czyli wychodzi na to że w sklepie zostałem wprowadzony w błąd. Rozumiem, ze pod pojęciem przystawka, mówimy o bramce tradfri tej za 149 ?

#4 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 09 marca 2019 - 12:41

Bardzo dziękuje za odpowiedź, czyli wychodzi na to że w sklepie zostałem wprowadzony w błąd. Rozumiem, ze pod pojęciem przystawka, mówimy o bramce tradfri tej za 149 ?

tak
Sam mam bramkę i 3 drzwi ledowe do szafki BESTÅ i 1 pilotem zapalam / gaszę wszystkie na raz a w aplikacji homekit mogę sterować każdymi drzwiami osobno

Użytkownik Me_69 edytował ten post 09 marca 2019 - 12:43

iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#5 Misteeron

Misteeron
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maja 2019 - 13:43

Jeżeli masz jeden pilot Ikea (sterownik), to wystarczy, aby z poziomu aplikacji Home, sterować każdą żarówką oddzielnie nawet w różnych pomieszczeniach.

Sprzedawcy w Ikea i na ich infolinii tego nie wiedzą, że sterownik Ikea jest potrzebny, aby je dodawać do aplikacji Trådfri, ale potem w tejże aplikacji tworzysz nowe pomieszczenia

i przenosisz wybrane żarówki do nich, tak aby pilot nie sterował wszystkimi na raz. Rownież w aplikacji Home każda żarówka jest widoczna oddzielnie.


  • ManUfan lubi to

Paweł





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych