Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Inkscape - jaki zamiennik na Maka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chris87

Chris87
  • 14 postów

Napisano 05 marca 2019 - 10:40

Cześć.

 

Na Inkscape pracuję jakieś 12 lat - niezależnie od systemu. Czy to Linux lub Windows, wszędzie mi towarzyszył. Czysto hobbystycznie stworzyłem nieco rzeczy na wektorach, własne zestawy ikon itp. Nie jestem grafikiem, a typową osobą, która jeśli potrzebuje czegoś na wektorach, odpalała sobie Inkscape.

 

Dwa lata temu przeszedłem na Maka. Nie sądziłem, że rozwój InkScape jest tutaj...w kratkę. Jeśli wersja się pojawi to ok, a jeśli nie...trudno. Doczekałem się wersji 0.92.2, ale z 0.92.3/4 już kłopot. Nie chciałbym polegać na niejasnych zasadach. Oczywiście są wersje na MacPorts, ale powiem uczciwie - nie chcę już terminali, dorzucać dziwnych rzeczy do systemu, szarpać się specjalnie. Nie po to wybrałem Maka, z terminalem i repozytoriami bawiłem się przez 10 lat z Linuksem :)

 

Ubolewam, lecz rozglądam się za alternatywą dla Inkscape. Żal mi, bo opanowałem trochę ten program, lecz plan wydawniczy jest niejasny. Poszukuję alternatywy cross-platform, nie chciałbym przykuć się tylko do macOS. Program nie musi być darmowy - komercyjne też rozważam.#2 DanielF

DanielF
  • 5 463 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 05 marca 2019 - 11:40

A coś od Affinity? masz dla Pc i Mac. https://affinity.ser...en-gb/designer/


Fallout ...war, war never changes...

#3 Merde

Merde
  • 59 postów

Napisano 05 marca 2019 - 12:29

Affinity Designer, ale cross-platform tutaj oznacza Windows/MacOS (nie ma wersji Linuksowej).#4 Chris87

Chris87
  • 14 postów

Napisano 05 marca 2019 - 16:07

Dziękuję za odpowiedzi. Zainteresuję się Affinity - popatrzę na trial, a może dokupię nawet Photo, jako zamiennik Gimpa (choć tutaj problemów wydawniczych nie ma).


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych