Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Stary" macbook air z salonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 02 marca 2019 - 18:39

Jakiś czas temu rozważałem kupno pierwszego w życiu komputera Apple - na rozważaniach się skończyło, po drodze zdążyłem w miejsce starawego już Thinkpada x240 kupić Huawei Matebook z Ryzenem - okazał się porażką, na szczęście udało mi się sprzęt zwrócić bez straty, obecnie korzystam z poleasingowego Thinkpad x1 carbon 3 generacji mojej dziewczyny - matryca 2560 x 1440

 

przez chwilę myślałem o powrocie do stacjonarki, ale jednak po analizie stwierdziłem że nie ma to sensu

 

Thinkpada muszę niebawem oddać i znów pojawia się kwestia zakupu nowego sprzętu - jak oglądam w MM wszystkie nowe laptopy na Windowsie (HP, Asus, Acer, Lenovo) to jakość wykonania jest parę poziomów poniżej takiego staruszka jak Macbook Air (srebrny)

 

od razu powiem, że kupno nowej wersji Air z powodów budżetowych nie wchodzi w grę - w starej nie odstrasza mnie ekran (jak już to nie rozdzielczością a tym że jest błyszczący, a ostatnie kilka lat miałem zawsze matowe matryce)

 

czy do pracy biurowej / Internetu / oglądania wieczorem filmów ten sprzęt się nada ? jak wygląda kwestia jego awaryjności ?  na ile lat można liczyć żywotność baterii przy dość intensywnej pracy ? jaki jest koszt jej późniejszej wymiany ? (baterię się wymienia, czy od razu cały komputer ? - nie robię sobie jaj, kompletnie nie znam sprzętu Apple)

 

do pracy przy biurku używam statywu (podróbka Roost) z zewnętrzną klawiaturą i myszką - czy "nieapplowe", podłączane przez USB będą działać ?

 

dziękuję za wyrozumiałość w odpowiedzi na naiwne może nieco pytania

 

 



#2 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 03 marca 2019 - 13:59

Wydaje mi się, że już zakładałeś takie wątki wcześniej... Podejmij wcześniej męską decyzję i zapłać za tego "starego" Aira, bo przecież widać i już w zasadzie się na niego zdecydowałeś... :D


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#3 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 03 marca 2019 - 14:27

Nie da się ukryć, temat powraca jak bumerang :/

 

jedno pytanie: czy opisywane tu i ówdzie problemy z matrycami w mabookach dotykają też "starego" Air ?

 

wiem że to forum to kiepskie miejsce do szukania dziury w całym odnośnie sprzętu Apple: ja oglądając go na wszystkie strony chyba z godzinę w MM wczoraj nie znalazłem niczego co mógłbym uznać za stanowczą wadę (wiadomo: matryca - w Thinkpadzie z którego teraz korzystam obraz jest ostry jak brzytwa); w laptopach z Windowsem, także tych porównywalnych cenowo jakość wykonania bywała naprawdę żenująca

 

jedyna obawa: czy kupując na starcie sprzęt przestarzały technologicznie będę w stanie używać go przez kolejne 3 lata ?  a z drugiej strony: pomijając gry, czy rzeczywiście 4-rdzeniowe procesory, pamięci powyżej 8 GB i karty graficzne są potrzebne by korzystać z Internetu czy office ?

 

 

 

 

Wydaje mi się, że już zakładałeś takie wątki wcześniej... Podejmij wcześniej męską decyzję i zapłać za tego "starego" Aira, bo przecież widać i już w zasadzie się na niego zdecydowałeś... :D



#4 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2019 - 20:49

3 lata spokojnie wystarczy, ma 8GB ramu i niską rozdzielczość ekranu - to dobre połączenie. O problemach z matrycami żadnych nie słyszałem.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#5 ktos-inny

ktos-inny
  • 101 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 marca 2019 - 22:42

zalezy jaka cena, budzet. ja bym starego aira nie tykal. Wlasnie przez ta beznadziejna matryce o kijowej rozdzielczości i jeszcze w dodatku TN(to jest matryca z przed 10 lat...:/), stary procek (stara integra), brak fajnego taczpada z force touch.

 

Albo bym probowal poszukac MBP pro 2015 (wiadomo problem z Gw) albo zbieral do nowego aira/MCB pro 2017 13.



#6 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 04 marca 2019 - 18:31

Nie da się ukryć, temat powraca jak bumerang :/

 

jedno pytanie: czy opisywane tu i ówdzie problemy z matrycami w mabookach dotykają też "starego" Air ?

 

wiem że to forum to kiepskie miejsce do szukania dziury w całym odnośnie sprzętu Apple: ja oglądając go na wszystkie strony chyba z godzinę w MM wczoraj nie znalazłem niczego co mógłbym uznać za stanowczą wadę (wiadomo: matryca - w Thinkpadzie z którego teraz korzystam obraz jest ostry jak brzytwa); w laptopach z Windowsem, także tych porównywalnych cenowo jakość wykonania bywała naprawdę żenująca

 

jedyna obawa: czy kupując na starcie sprzęt przestarzały technologicznie będę w stanie używać go przez kolejne 3 lata ?  a z drugiej strony: pomijając gry, czy rzeczywiście 4-rdzeniowe procesory, pamięci powyżej 8 GB i karty graficzne są potrzebne by korzystać z Internetu czy office ?

 

Kup wreszcie tego Air'a - nie czytaj Internetu... w necie dużo rzeczy się pisze... Jak kupowałam swojego mb12 to mówili, że jest tak słaby iż ciężko na nim kilka zakładek w przeglądarce otworzyć. ja na nim robie wszytko to co zawsze robiłam łącznie z obróbka zdjęć w RAW i jakoś nie mam problemów z wydajnością. To samo z awaryjnością np. matryc - nikt Ci niczego nie zagwarantuje..., ale albo go kupisz i będziesz korzystał, albo jeśli masz się do niego jedynie modlić, by matryca nie padła to kup coś na windzie... i przestań sobie krew psuć bo paranoi dostaniesz. To dobry laptop i starczy ci na kilka lat... przynajmniej w tym zakresie, o którym piszesz. Apple się tak szybko nie starzeje jak lapki na windzie...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#7 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 18 marca 2019 - 08:06

dopytam jeszcze w kontekście problemów z klawiaturą o których się słyszy - w "starym" air jest klawiatura której późniejsze problemy nie dotykały ?

 

czy Waszym zdaniem różnica w wydajności między starą a nową wersją Macbooka Air będzie odczuwalna ? chodzi o typowe zastosowania biurowe / przeglądarkę (obługa sklepu internetowego) / rozrywkę (oglądanie kanałów VOD) 



#8 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 18 marca 2019 - 13:47

Będzie odczuwalna. 

 

Nie, w starym air nie było problemów z klawiaturą. Pamiętaj że to stary komputer, matryca jest... słaba. 


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#9 ejostasz

ejostasz
  • 66 postów

Napisano 18 marca 2019 - 13:54

Moje trzy grosze: Użytkuję Aira już 7 rok. Model mid12. ŻADNYCH problemów przez te wszystkie lata. Używany codziennie po parę godzin. ZERO usterek. ZERO kłopotów z matrycą, klawiaturą, "taczpadem" czy czym tam jeszcze. Jakość w każdym calu. Do tych celów co piszesz - doskonały. Wiadomo wszystkie tu opinie na każdy temat są subiektywne. Ja swoją podbudowuję szczyptą obiektywizmu: czwórka moich znajomych pracujących/bawiących się na Airze ma podobne zdanie. 



#10 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 20 marca 2019 - 12:26

miałem możliwość użytkowania przez 2 dni Acer Swift 3 z procesorem i5 8 gen. (8265) - 8 GB RAM - dysk SSD 256 GB - matryca FHD -Win 10

 

czyli niby parametry zdecydowanie powyżej "starego" Macbooka Air, sprzęt prawie nowy

 

doświadczenia z dwóch dni: od czasu do czasu któreś z 3 złączy USB nie widzi podpiętego do niego sprzętu, ekran losowo nie wzbudza się po hibernacji (klawiatura działa), wyraźny szum chłodzenia przy pracy z prostym dokumentem w Libre Office

 

czy przy pracy z prostymi chyba rzeczami o jakich pisałem mogę liczyć na wyższą jakość pracy "starego" Macbooka Air ? w znaczeniu bez takich wad o jakich wspomniałem ? niedostatki matrycy przeboleję...oczywiście przesiadki na nowy system też się trochę boję ;)

 

 

 

Moje trzy grosze: Użytkuję Aira już 7 rok. Model mid12. ŻADNYCH problemów przez te wszystkie lata. Używany codziennie po parę godzin. ZERO usterek. ZERO kłopotów z matrycą, klawiaturą, "taczpadem" czy czym tam jeszcze. Jakość w każdym calu. Do tych celów co piszesz - doskonały. Wiadomo wszystkie tu opinie na każdy temat są subiektywne. Ja swoją podbudowuję szczyptą obiektywizmu: czwórka moich znajomych pracujących/bawiących się na Airze ma podobne zdanie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych