Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP13 2017 - gorący pod nadgarstkami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fructo

Fructo
  • 57 postów

Napisano 18 lutego 2019 - 11:20

Cześć!

 

Kilka dni temu dostałem służbowego Macbooka Pro 13, wersja 2017 bez TB. Mam do niego podpięty monitor 27" 2560x1440. Nie jest to nowy komputer, prosto z pudełka - służy w firmie od blisko roku. 

 

Nie używam go do wymagających rzeczy - 2 okna przeglądarki z kilkunastoma kartami, mail, word, słowem - praca biurowa. 

 

Zaobserwowałem jednak, że po około godzinie, komputer zaczyna się znacznie nagrzewać pod nadgarstkami, po obu stronach touchpada. Prowadzi to do dyskomfortu - o dziwo, wiatraki nie zaczynają hałasować, jedyne co, to czuję ciepło. Przerzuciłem się z Chrome'a na Safari - troszkę pomogło. Ale wciąż jest za ciepło, by pracowało się wygodnie.

 

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Co i gdzie sprawdzić? 


Macbook Pro 13 2017  iPhone X


#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 lutego 2019 - 12:54

Aluminium zawsze będzie lepiej przewodziło ciepło - zwłaszcza, że 13 ma tylko 1 wentylator. Możesz zainstalować jakiś program do ustawienia wentylatorów. Z tego co pamiętam maki z podłączonym zew. monitorem zawsze bardziej się grzeją.


Fallout ...war, war never changes...

#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lutego 2019 - 15:52

Dziwne byłoby, jakby się nie grzało - ostatecznie trzeba pociągnąć parę dodatkowych milionów pikseli, a Intelgrafika szczytem wydajności nie jest. MacBooki generalnie są tak zaprojektowane, żeby jak najdłużej działać w ciszy. Tak jak DanielF napisał - postaw sobie jakąś aplikację do regulacji obrotów wiatraka.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 Fructo

Fructo
  • 57 postów

Napisano 19 lutego 2019 - 10:12

Dzięki Panowie za rady. Zgodnie z nim zainstalowałem Macs Fan Control, przyśpieszyłem moment uruchomienia wiatraków i jest odczuwalnie chłodniej. :)


Użytkownik Fructo edytował ten post 19 lutego 2019 - 10:13

Macbook Pro 13 2017  iPhone X





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych