Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenia AW 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 matti94

matti94
  • 95 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 19:18

Witam 

przymierzam się do zakupu apple watcha 4 interesuje mnie tez jak to jest z ubezieczeniem, znalazlem w idream ubezpieczenie na 2 lata za 230 zl, chciałbym wiedziec jak to działa czy liczba napraw jest ograniczona i w jaki sposob ile razy może zegarek sie "zepsuc"?

 

czy przy uszkodzeniu zegarka jest on naprawiany czy po prostu wymieniany na nowy bo slyszalem ze napraw apple watchów podobno sie nie robi 

 

Ktoś cos wie na ten temat? Ktoś ma takie ubezpieczenie? Jesli macie lub wiecie o jakims innym o podobnej cenie ktora chroni mechaniczne uszkodzenia prosze o info



#2 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 lutego 2019 - 19:44

Jak kupisz w idream to i tak masz 2 lata ochrony Apple które działają jak gwarancja. Liczba napraw nieograniczona, zazwyczaj wymienia się na nowy lub refub. Dodatkowe ubezpieczenie to tylko bym brał na rozbicie z własnej winy. Masz warunki ubezpieczenia na stronie ubezpieczyciela zapewne to poczytaj.

iPhone 15 Pro


#3 matti94

matti94
  • 95 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 19:49

no wlasnie chodzi mi o zepsucie z winy swojej lub czyjejs np na silce czy na rowerze zalicze glebe czy cos i ekran sie zbije, czytalem warunki  z tego co zrozumialem teoretycznie jak zbije sie wyswietlacz podjega jedna naprawa ale to jakies bez sensu jest



#4 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 20:48

kupiłem w idream aw4 nike z ubezpieczeniem w tu europa. I po 3 miesiacach miałem małą przygode po której szyba była cała zbita. średnio wierzyłem w te ubezpieczenia i nastawiałem sie na wydatek, ale.. zadzwoniłem na infolinie, wszystko spoko, kurier przyjechał i po 4 dniach.. kurier wraca z nowym zegarkiem :D polecam, zreszta w iDream spoko ludzie


no wlasnie chodzi mi o zepsucie z winy swojej lub czyjejs np na silce czy na rowerze zalicze glebe czy cos i ekran sie zbije, czytalem warunki  z tego co zrozumialem teoretycznie jak zbije sie wyswietlacz podjega jedna naprawa ale to jakies bez sensu jest

nie możesz powiedzieć, że sam to zrobiłeś. Musi być udział osoby trzeciej niespokrewnionej i zgłaszasz możliwie jak najszybciej


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#5 matti94

matti94
  • 95 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 20:51

a nie wiesz jak bedzie wygladala nastepna sytuacja? jak znowu sie zbije? bo w regulaminie z tego co czytalem to ubezpieczenie podlega jednorazowej wymianie ale mogę sie mylic



#6 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 20:56

Jeśli zegarek był zakupiony w media markt, to może być ubezpieczony np poprzez PZU iSpot, czy idream, albo gdziekolwiek indziej oprócz miejsca zakupu?

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#7 matti94

matti94
  • 95 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 20:57

ubezpieczenie z tego co czytam musi byc wykupiione odrazu z zegarkiem nie mozna ubezpieczyc go po zakupie ,w rtv czytam ze jedna naprawa na 12 miesiecy jechli to uszkodzenie mechaniczne oczywiscie wiec nie zdziwie sie jak idream ma tylko 1 incydent



#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 16 lutego 2019 - 00:37

Przy szkodzie wartość ubezpieczenia wymienionego sprzętu jest pomniejszana o wartość szkody.

Przy szkodzie całkowitej (wymiana zegarka) zmniejszenie wartości ubezpieczenia wynosi 100%.

Lepiej przy okazji ubezpieczenia domu/mieszkania wykupić opcję ubezpieczenia obejmującą przypadkowe uszkodzenia takich ruchomości jak np. telefon, komputer, zegarek.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#9 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 16 lutego 2019 - 09:34

ubezpieczenie z tego co czytam musi byc wykupiione odrazu z zegarkiem nie mozna ubezpieczyc go po zakupie ,w rtv czytam ze jedna naprawa na 12 miesiecy jechli to uszkodzenie mechaniczne oczywiscie wiec nie zdziwie sie jak idream ma tylko 1 incydent

 

Przy szkodzie wartość ubezpieczenia wymienionego sprzętu jest pomniejszana o wartość szkody.

Przy szkodzie całkowitej (wymiana zegarka) zmniejszenie wartości ubezpieczenia wynosi 100%.

Lepiej przy okazji ubezpieczenia domu/mieszkania wykupić opcję ubezpieczenia obejmującą przypadkowe uszkodzenia takich ruchomości jak np. telefon, komputer, zegarek.

 

aż z ciekawości wezme umowe i poczytam, ale wydaje mi sie, że naprawy są przez okres dwóch lat. Chociaż.. mogłoby być to średnio opłacalne. Czytałem całość przed kontaktem z infolinia żeby nie powiedzieć coś nie tak i mam nadzieje nie bede musiał ponownie korzystać chociaż sprawnie poszło na maxa :)


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#10 matti94

matti94
  • 95 postów

Napisano 16 lutego 2019 - 10:25

napisz jak cos doczytasz ;)



#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 16 lutego 2019 - 22:56

§ 6 Ochrona ubezpieczeniowa w stosunku do objętego ochroną ubezpieczeniową urządzenia kończy się:
1. z upływem ostatniego dnia okresu odpowiedzialności,
2. z dniem całkowitego zniszczenia lub utraty ubezpieczonego urządzenia, lub jego zajęcia w toku postępowania egzekucyjnego,
3. z dniem realizacji przez ubezpieczyciela świadczenia ubezpieczeniowego zgodnie z § 3 ust. 4,
4. z dniem rozwiązania umowy ubezpieczenia zgodnie z § 7 ust. 3,
5. z dniem odstąpienia od umowy ubezpieczenia zgodnie z § 7 ust. 1,
6. z dniem wymiany ubezpieczonego urządzenia na nowe urządzenie w ramach gwarancji producenta lub rękojmi sprzedawcy bez powiadomienia o tym fakcie ubezpieczyciela zgodnie z § 3 ust. 5,
7. z dniem utraty gwarancji producenta przed okresem jej wygaśnięcia – w zakresie awarii,
8. z dniem odstąpienia przez ubezpieczającego od umowy zakupu ubezpieczonego urządzenia,
9. z dniem wyczerpania sumy ubezpieczenia – w zakresie ryzyka, którego dotyczy wyczerpana suma ubezpieczenia, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi pierwsze.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 matti94

matti94
  • 95 postów

Napisano 17 lutego 2019 - 00:21

czyli rozumiem ze jesli wymienia na nowy a zapewne wymienia w przypadku zbicia szybki bo raczej watchów nie naprawiają tojest to jednorazowa wymiana nieważne czy masz ubezpieczenia na rok czy na 3 lata



#13 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 18 lutego 2019 - 23:06

aha czyli wszystko jasne :) bo pytali sie jaka kwota ubezpieczenia była, więc jedna wymiana a raczej zegarków nie naprawiaja


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych