Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone X - lagi w powiadomieniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ipozaup

ipozaup
  • 39 postów

Napisano 07 lutego 2019 - 21:11

Witajcie, 

 

od momentu postawienia iOS od nowa przez iTunes, lub ostatniej aktualizacji (12.1.3) mam spore opóźnienia w powiadomieniach - i to nie z winy zacinającego się telefonu, tylko - no właśnie, dlaczego? Chodzi głównie o powiadomienia z "internetu" tj. iMessage, mail (spark) czy komunikaty z Apple Wallet'a i banku (np. o użyciu karty) - zawsze dostawałem je w momencie otrzymania (push), teraz przychodzą po minucie, 2 lub nawet 5. W przypadku iMessage - wysyłam wiadomość z iPhone do innego odbiorcy, i na tablecie mam już informację, że odczytał, co więcej - dostaję odpowiedź zwrotną, którą widzę tylko na ipadzie - na iPhone nawet nie dotarł komunikat zwrotny, że inny użytkownik ową wiadomośc odczytał. Jestem w stanie przeboleć maile, banki, inne powiadomienia, ale iMessage powinno działać wzorowo i jest to poniekąd irytujące, bo rozmowy nie da się prowadzić w czasie rzeczywistym. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

PS. - Tak dzieje się tak na wifi oraz na siedzi 3G/LTE

PS. 2 - Tak, próbowałem robić ponowny restart telefonu i postawić go z iCloud (zamiast z iTunes)



#2 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 07 lutego 2019 - 21:32

Witajcie, 

 

od momentu postawienia iOS od nowa przez iTunes, lub ostatniej aktualizacji (12.1.3) mam spore opóźnienia w powiadomieniach - i to nie z winy zacinającego się telefonu, tylko - no właśnie, dlaczego? Chodzi głównie o powiadomienia z "internetu" tj. iMessage, mail (spark) czy komunikaty z Apple Wallet'a i banku (np. o użyciu karty) - zawsze dostawałem je w momencie otrzymania (push), teraz przychodzą po minucie, 2 lub nawet 5. W przypadku iMessage - wysyłam wiadomość z iPhone do innego odbiorcy, i na tablecie mam już informację, że odczytał, co więcej - dostaję odpowiedź zwrotną, którą widzę tylko na ipadzie - na iPhone nawet nie dotarł komunikat zwrotny, że inny użytkownik ową wiadomośc odczytał. Jestem w stanie przeboleć maile, banki, inne powiadomienia, ale iMessage powinno działać wzorowo i jest to poniekąd irytujące, bo rozmowy nie da się prowadzić w czasie rzeczywistym. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

PS. - Tak dzieje się tak na wifi oraz na siedzi 3G/LTE

PS. 2 - Tak, próbowałem robić ponowny restart telefonu i postawić go z iCloud (zamiast z iTunes)

A jak przykładasz telefon do płacenia to pojawia Ci się "ptaszek, że zapłacone i znika karta? Czy karta dalej widnieje i nie widzisz, że przeszła płatność. Pytam się bo u mnie jest właśnie taka sytuacja. Oczywiście nie mam przy tym powiadomień push z Wallet. Więc nie wiem kiedy ta płatność przeszła. 


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 07 lutego 2019 - 21:44


#3 rasdwaczy

rasdwaczy
  • 24 postów

Napisano 07 lutego 2019 - 22:09

Mam praktycznie identyczny problem na mojej ósemce. Powiadomienia (push) z banku przychodzą z dużym opóźnieniem, reinstal aplikacji chwilowo pomagał, ale potem wszystko wracało do normy. Maile potrafiły przychodzić od razu, a czasem po kilkunastu minutach, tak samo smsy, kolega wysłał 3 smsy pod rząd, 2 doszły od razu, a 3 po ok. 5 minutach. I nie mam pojęcia co z tym zrobić, bo problem pojawił się dużo wcześniej niż przed aktualizacją 12.1.3. System po zakupie telefonu był stawiany przez icloud.



#4 ipozaup

ipozaup
  • 39 postów

Napisano 08 lutego 2019 - 09:17

@krzysztofsds 

płatności przechodzą natychmiastowo, ale powiadomienie o dokonanej transakcji dochodzi po czasie, podobnie mail i imessage, wysyłka natychmiastowa, powiadomienie o odebraniu/odpowiedzi po czasie.

Btw. wyczyściłem iPhone'a, postawiłem na nowo z icloud, bez efektu. Ponadto zaktualizowałem to 12.1.4 - również bez poprawy.



#5 rasdwaczy

rasdwaczy
  • 24 postów

Napisano 05 kwietnia 2019 - 11:15

Odświeże troszkę temat, może ktoś się spotkał z problemem i wie jak go rozwiązać. Przykład sprzed chwili. Zauważyłem że powiadomienia push z aplikacji banku (mbanku) o przelewach przychodzących dochodzą z około 40 minutowym opóźnieniem. Nie ma tego problemu dla powiadomieniach o transakcjach kartą czy innych, ale przelewy przychodzące lagują. Składałem 2 razy reklamacje w banku, twierdzą że to nie ich wina i nie mają podobnych zgłoszeń na ten temat. Aplikację reinstalowałem kilka razy i chwilę po reinstalacji problem znika, ale potem powraca. iOS też jest najnowszy, a to się działo już kilka wersji wstecz. Może autor tematy naprawił problem i może coś powiedzieć na ten temat? ;d



#6 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 05 kwietnia 2019 - 11:37

Ja zauważyłem, że aplikacja mBanku tak ma w niektórych sytuacjach. Przykładowo gdy dostaję przelew blikiem z innego banku powiadomienia niema wcale, gdy z mbanku blikiem powiadomienie jest po kilku minutach. Zwykłe przelewy tak samo, przy wewnętrznym powiadomienie jest od razu, przy przelewie z innego banku po kilku albo nawet kilkunastu minutach. 

 

Więc generalnie dla mnie to wina aplikacji i nic z tym nie zrobimy. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#7 rasdwaczy

rasdwaczy
  • 24 postów

Napisano 05 kwietnia 2019 - 11:55

faktycznie, wewnętrzny przyszedł od razu. te zewnętrzne mają opóźnienie :(

dziękuję.



#8 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 05 kwietnia 2019 - 14:33

Wczoraj jak chciałem zrobić przelew przez stronę internetową z mBanku to w ogóle mi nie przychodziło powiadomienie żebym potwierdził przelew, próbowałem trzy razy i żadne powiadomienie nie przyszło.


Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych