Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stary sprzęt z piwnicy - brak hasła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Makuś

Makuś
  • 4 postów

Napisano 30 stycznia 2019 - 17:31

Hej. Czytajcie Moi Mili. Znalazłem taki o to stary sprzęt w piwnicy. Niestety na próżno było mi szukać do niego klawiatury oraz myszki. W każdym razie znalazłem jakąś inną od pc ale na usb, a myszka też się znajdzie. Problem polega na tym, że jest tam ustawione hasło, którego nie znam. Ojciec kiedyś tego kompa wziął czy dostał od kolegi, z którym już nawet nie ma kontaktu... A ponieważ jestem windowsowy za Chiny nie wiem jak w macu ominąć/zresetować hasło/zrobić format ?(jest coś takiego na macu?xD). Chciałem go dać dziadkowi do nauki z internetem ale natrafiłem na ścianę... Da się coś z tym zrobić ? Czy to już zablokowany śmietnik ?Załączony plik  IMG_20190130_170057.jpg   159,39 KB   0 Ilość pobrań

#2 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 30 stycznia 2019 - 22:35

Od dołu na stopce jest naklejka ze specyfikacją sprzętu. Podaj dane, bo narazie to wróżenie z fusów.

#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2019 - 08:47

Napisz o jakie dokładnie hasło chodzi. Domyślam się, że o hasło do systemu czyli komputer się uruchamia, ładuje się system i trzeba się zalogować do konta użytkownika. Jeśli tak, to można przeinstalować system od nowa lub zresetować to hasło.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 Makuś

Makuś
  • 4 postów

Napisano 31 stycznia 2019 - 14:22

Kowadełko

Specyfikacja sprzętu (ze stopki) to:

17"/1.83GHZ/512MB/160GB/COMBO/AP

 

SERWIS.ME

Rzeczywiście chodzi o hasło użytkownika do systemu tak jak napisałeś.



#5 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 31 stycznia 2019 - 15:47

Kowadełko

Specyfikacja sprzętu (ze stopki) to:

17"/1.83GHZ/512MB/160GB/COMBO/AP

 

SERWIS.ME

Rzeczywiście chodzi o hasło użytkownika do systemu tak jak napisałeś.

 

Sproboj tego https://www.youtube....h?v=Qwc7__sceWA

Wpisz taka fraze w YT

How to reset your Mac's Administator Password! (Without a CD)



#6 Makuś

Makuś
  • 4 postów

Napisano 01 lutego 2019 - 13:40

Sprawa wygląda następująco: wspomagając się tym filmikiem choć nic nie szło tak jak w filmiku... Jakoś fartem udało mi się stworzyć nowe konto.
Dalsza sprawa wygląda tak, że kont jest kilka z czego jedno jest administratorem i z mojego(nowego) poziomu nie do wszystkiego mam dostęp.

Chciałbym w takim razie zrestartować totalnie system. Naczytałem się i naoglądałem jak i również próbowałem restartować hasła innych użytkowników(nie wyszło)..

Podstawa czyli command + R przy włączaniu kompa(w moim przypadku okno + R) nie działa - 0 jakiejkolwiek reakcji. Próbowałem z 20 razy czy to stale naciskając 200 razy czy po prostu raz jak było w instrukcjach.

System to Mac Os X Tiger 10.4...

Jak to zrobić ? Jakieś rady/pomysły ?



#7 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 01 lutego 2019 - 23:19

Comand+R na Tygrysie nie dziala.

#8 Makuś

Makuś
  • 4 postów

Napisano 03 lutego 2019 - 16:23

Zauważyłem.. To co nikt nie wie jak system od nowa postawić na tym OSie ?



#9 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 lutego 2019 - 10:14

W tym komputerze nie zadziała CMD+R, to nie te czasy. 

Musisz mieć odpowiednią płytę instalacyjną systemu i z niej uruchomić instalator. Wtedy można albo sformatować dysk i zainstalować system na nowo albo zresetować hasła do kont w istniejącym systemie.

Problemy jednak będą następujące: musisz zdobyć płytę, musi być konkretnie do tego modelu albo uniwersalna, sprzedawana w wersji pudełkowej. Potem oczywiście okaże się, że napęd w komputerze nie działa, a te komputery nie bootują z USB, wiec trzeba zamontować sprawny napęd, albo mieć napęd zewnętrzny na fire wire.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#10 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 04 lutego 2019 - 10:47

Jest jeszcze jedna opcja, drugi komputer z systemem z tej epoki, polaczyc przewodem Firewire i przerzucic system, np. programem CarbonCopyCloner.

Z drugiej strony czemu chcesz stawiac system od nowa. Skoro udalo Ci sie zalogowac na nowe konto, to wystarczy w preferencjach systemowych nadac temu kontu uprawnienia admina, ze starego konta te uprawnienia sciagnac i usunac to konto.



#11 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 lutego 2019 - 11:07

Ale uprawnienia admina można nadać tylko kiedy jest się zalogowanym na koncie z uprawnieniami admina.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#12 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 04 lutego 2019 - 11:09

Ale uprawnienia admina można nadać tylko kiedy jest się zalogowanym na koncie z uprawnieniami admina.

Ew. usuwając plik .AppleSetupDone w trybie Single-User. Było wielokrotnie wspominane na forum.



#13 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 04 lutego 2019 - 11:12

Być może już ma te uprawnienia. Makuś wrzuć screenshot z preferencje systemow-->Konta.

Po za tym znalazłem coś takiego w archiwum allegro, zadzwoń, bo może gościu jeszcze posiada płytę z Leopardem:

Mam na sprzedaż użyta raz oryginalna płytę z systemem Mac OS X leopard 10.5. Potrzebna jest do instalacji na starszych makach które nie dostały wsparcia nowego systemu. Podróbki i przegrywane płyty nie pozwalają zainstalować nam systemu. Sam ten temat przerabiałem. Pozostaje kupić oryginalny system z płyty. 

Płyta jest sprawna 100%. Jest ona do wszystkich komputerów mak. Nie jest dedykowana np do maca mini. Po prostu do wszystkich modeli. 

Mile widziany odbiór osobisty w Pile. Kontakt: 600837975






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych