Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy MacBook. MacBook Pro 2017 vs MacBook Air 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kubishon

Kubishon
  • 2 postów

Napisano 29 stycznia 2019 - 12:28

Niedawno sprzedałem laptopa MSI (najgorszy zakup w moim życiu), i zacząłem rozglądać się za nowym laptopem. Mój wybór padł na MacBook Pro 13 2017 bez TB, oraz MacBook Air 2018, obydwa laptopy najbiedniejszej wersji z dyskiem 128GB. Różnica w cenie jest nie wielka obydwa laptopy od autoryzowanego sprzedawcy kosztują odpowiednio: Pro 5500 zł, nowy Air 5250. Laptop ma mi służyć do poklepania trochę kodu podczas podróży, Matlaba, przeglądania internetu, Netflixa, niezbyt zaawansowanej obróbki w Photoshopie, oraz od czasu do czasu sklejenia prostego filmiku. To sa wymagania na dzisiaj za rok mogą one wzrosnąć, a MacBooka planuje używać ze 3 lata. Normalnie bym się nie zastanawiał i wziął Pro, ale tyle naczytałem się na temat tej nieszczęsnej klawiatury, że kurz zabija klawisze, i w serwisie wymieniają je bezpłatnie ale znowu na wadliwą konstrukcje bez tych silikonowych osłonek. A z kolei nowy Air może i da radę z wymaganiami na dzisiaj ale później może już nie dawać rady. I mam pytanie do posiadaczy Pro 2017, jak często psują się te klawisze, i ilu z was musiało się udać z tego powodu do serwisu musiało oddać go z tego powodu do serwisu czy może  zdarza się że klawiatura będzie działać bez zarzutu przez np rok?

Z góry dzięki za odpowiedzi 



#2 winmac

winmac
  • 105 postów

Napisano 11 lutego 2019 - 19:54

Nie bierz 128 ani Air. Oglądałem niedawno w sklepach demo laptopy (wgrane pewnie jakieś sztuczne maile i pliki multimedia) i w sprzęcie z 128GB było raptem 64GB wolne. Do kodowania na 100% musisz mieć minimum 256GB. Wersję Pro 2017 kupisz na allegro za ok. 6000 i nawet z PCC to się opłaca w porównaniu z ceną detaliczną. Jak masz sprzęt na gwarancji to nawet jak padnie klawiatura to Apple i tak to wymieni: https://www.apple.co...nd-macbook-pro/. No i do zakpu dolicz koszt tych cholernych przejścówek i hubów do wszystkiego.



#3 ktos-inny

ktos-inny
  • 101 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 lutego 2019 - 03:29

w normalnym maku na czystym systemie jest 98GB. Mi tyle wystarcza. natomiast do powaznej pracy to moze byc malo


Użytkownik ktos-inny edytował ten post 24 lutego 2019 - 03:29


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 24 lutego 2019 - 08:01

Ja mam od kilku dni Aira. Prawdą są opinie, że to komputer do lekkich zadań. Office, przeglądarka - super. Śmiga. Jak coś go ma obciążyć na dłużej (renderowane, kompilacja, obliczenia, gra 3d) to się poci, grzeje i zwalnia. Dla mnie jest super. Ale jeśli praca wymaga zadań na których wykonanie się czeka, to zdecydowanie pro. Nawet mój poprzedni MacBook Pro z 2013, który sprzedaję, wydaje się lepszy - słowo klucz - chłodzenie.

#5 Kubishon

Kubishon
  • 2 postów

Napisano 25 lutego 2019 - 21:50

Dzieki za odpowiedzi ale troche po fakcie bo kilka dni temu kupilem wlasnie Pro na przecenie w media markt za 4950 zl, i wtedy wybor miedzy Air a Pro juz nie byl ciezki. Jak dla mnie 128 GB jest wystarczajace, po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych programow zostalo mi z 55 GB miejsca, reszte przechowuje w chmurze, lepsze rozwiazanie niz dokladanie 1k do, o 128 GB wiekszego dysku.



#6 tesciu9

tesciu9
  • 4 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 11:59

I jak, wciąż jest ok?

Mam okazję kupić nowego Macbooka Pro 2017 13' z 8 GB RAMu i 128 GB dyskiem. Zastosowania podobne do Twoich. Wiem, specyfikacja nie powala ale za to cena już tak.

 

Dzieki za odpowiedzi ale troche po fakcie bo kilka dni temu kupilem wlasnie Pro na przecenie w media markt za 4950 zl, i wtedy wybor miedzy Air a Pro juz nie byl ciezki. Jak dla mnie 128 GB jest wystarczajace, po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych programow zostalo mi z 55 GB miejsca, reszte przechowuje w chmurze, lepsze rozwiazanie niz dokladanie 1k do, o 128 GB wiekszego dysku.


Okazję, bo za 3700zł :)

 

I jak, wciąż jest ok?

Mam okazję kupić nowego Macbooka Pro 2017 13' z 8 GB RAMu i 128 GB dyskiem. Zastosowania podobne do Twoich. Wiem, specyfikacja nie powala ale za to cena już tak.

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych