Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy monitor iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 będzie dobrym rozwiązaniem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Malanow

Malanow
  • 15 postów
  • SkądGóra, PL

Napisano 28 stycznia 2019 - 05:10

Cześć!
 
Planuję kupić monitor w celu korzystania z Macbook Pro 13" (mid 2010, ale to muszę jeszcze sprawdzić, bo w tym momencie piszę z innego komputera, w każdym razie staruszek). Komputer służy do niezbyt ambitnego korzystania z internetu, pracy z arkuszami kalkulacyjnymi oraz amatorskiej obróbki fotografii (Lightroom i Photoshop). Mój wybór padł na monitor, którego model podałem już w temacie postu, czyli iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 27''. Środki finansowe jakie chcę przeznaczyć na zakup sprzętu to 1500 zł, chciałbym też zrobić zakup "przyszłościowy" to znaczy planuję, w końcu, zmienić komputer na nowszy model Macbooka. 
 
Zależy mi przede wszystkim na dużym polu roboczym, oraz komforcie oczu. Obecnie, okazjonalnie, przy edycji zdjęć (ale podkreślam, zajmuję się tym amatorsko i profesjonalistą w tym temacie nie będę) korzystam z telewizora z rozdzielczością FullHD. O ile miejsca na ekranie jest pod dostatkiem, o tyle dla oczu jest to mordęga. Co sądzicie o monitorze iiyama'y? Czy będzie on dobrym wyborem dla wyżej wymienionych zadań? I jak przy przy rozdzielczości 2540x1440 będzie zachowywał się Macbook? Specyfikacja przewiduje maksymalną rozdzielczość 2560x1600 na zewnętrznym ekranie, więc powinno być wszystko w porządku ale chciałbym przeczytać opinie bardziej doświadczonych użytkowników. Bym zapomniałem, komputer pracuje pod kontrolą systemu High Sierra. 
 
 

Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych