Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac mini late 2012 problem z upgrade systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2019 - 07:47

Witajcie. Mam problem ze swoim mini.

 

Wersja Late 2012 4 rdzenie 2.3.

W środku dodałem dysk ssd samsung 850 256 GB i wymieniłem kostki pamięcie na 16 GB i wszystko działa. Komputer chodził od lat bez problemu (czasami tylko przy starcie przekreślene kółko i nie chciał ruszyć ale po restarcie ruszał). Wykorzystuję go do sesji zdjęciowych na kablu.

 

System Mavericks i Yosemite bez problemów. Do tej pory pracowałem na Yosemite. Teraz chciałem zainstalować C1Pro 12 a on wymaga wyższej wersji. Chciałem podnieść system wyżej i instalacja przebiega ok. Niestety okazało się, że na wyższym systemie komputer nie chce ruszyć (resetowałem pram). Wyrzuca błędy przy starcie i wygląda na to, że za każdym razem inne. Trudno mi to sfotografować bo szybko znika ale udało mi się zrobić 3 zdjęcia na których coś tam widać. Próbowałem z El Capitan, High Sierra i to samo.

 

Jak wracam do Yosemite z TimeMachine to jest ok i działa.

 

O czym zapominam lub co robię nie tak, że nie startuje?

 

Czy jednak to coś ze sprzętem i nowsze wersje są bardziej wymagające?

 

Załączone pliki



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2019 - 08:29

Pierwsze - zmień pamięci, a jak to nie pomoże podmień dysk (nawet na zwykły talerzowy). Kernel Panic występuje przy problemach z pamięciami lub uszkodzonym dysku. To jedyne co możesz zrobić w warunkach domowych.


  • JacekM3 lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 stycznia 2019 - 13:14

Pierwsze - zmień pamięci, a jak to nie pomoże podmień dysk (nawet na zwykły talerzowy). Kernel Panic występuje przy problemach z pamięciami lub uszkodzonym dysku. To jedyne co możesz zrobić w warunkach domowych.

 

Dzięki za sugestie. Najpierw wymieniłem pamięć na to co miałem w standardzie ale nie pomogło. Teraz miałem chwilę i przeinstalowałem system z ssd na standardowy dysk hd, który był dostarczony z mini i działa. Najnowsza wersja osx wstaje, wydaje się, bez problemów. Pewnie ten kabelek, który sam kupiłem na allegro lub dysk samsunga siadają. Teraz przy włączaniu od zera jest niestety koszmarnie wolno :) ale działa i to najważniejsze.

Jeszcze takie pytanie wcześniej czasami ekran mi znikał i pokazywała się taka kaszka z bitów (czarno-białych) a po ruszeniu maka wracał obraz. Założyłem, że to łącze hdmi albo kabel. Czy taki problem też jest znany? Teraz po instalacji na zwykłym hd tego nie ma ale za mało testowałem i nie wiem czy znowu się nie pojawi.


Użytkownik JacekM3 edytował ten post 29 stycznia 2019 - 14:12


#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 stycznia 2019 - 17:53

Samsungi coraz częściej padają - niestety.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych