Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

W jaki sposób najprościej zgrać kasety miniDV?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dreft

Dreft
  • 3 postów

Napisano 20 stycznia 2019 - 00:42

Witam forumowiczów!

Mam przed sobą zadanie zgrania kilkudziesięciu kaset miniDV w jak najprostszy sposób. W tej chwili nie chcę edytować filmów tylko zapisać poszczególne ujęcia w oddzielnych plikach w natywnym formacie zapisu danych na taśmie - aby nie stracić nic na jakości. Próbowałem już to robić z róznym softem, nawet z Premiere Pro. Wszysto jest zbyt skomplikowane.

Może ktoś wypracował metodykę nie skomplikowanej archiwizacji z jakimś prostym - darmowym softem?

Będę wdzięczny za pomoc!

Dref



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 20 stycznia 2019 - 10:20

Zakład w Warszawie, al. Niepodległości przy Rakowieckiej. Jeśli masz blisko to najłatwiejsze.

Z tego co pamietam, jak sam zgrywałem, bo to dawno było, to najłatwiejszy był soft dodany do kamery. Jak nie masz, to może być na stronie producenta.
Ale iMovie tez importował. A przyspieszyć się nie da.

#3 Dreft

Dreft
  • 3 postów

Napisano 21 stycznia 2019 - 12:18

Dzięki Wojtku!

Faktycznie firma rzetelnie kopiuje kasety. Jedyny minus to wydatek kilkuset złotych w sytuacji, gdy komplet sprzętu mam w domu ;-)

Pozo

Dreft



#4 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 21 stycznia 2019 - 14:00

Ja kopiowałem do iMovie z kamery przez FireWire.



#5 Pugilares

Pugilares
  • 83 postów

Napisano 27 września 2019 - 15:58

Potrzebujesz komputer z FireWire. Do zgrywania z kaset DV używałem Vegas i wychodziło to bardzo dobrze. 

Co ci nie działa?



#6 rakso70

rakso70
  • 5 postów

Napisano 07 września 2020 - 19:45

Witam. Podłącze się pod ten temat. Podobnie jak kolega Dreft, mam do zgrania materiał filmowy z kaset mini DV. Mam iMac'a, kamerę dv. Czy ktoś z forumowiczów stosował może z powodzeniem taką przejściówkę?https://ispot.pl/akcesoria/apple-przejsciowka-z-portu-thunderbolt-na-port-firewire-biala,id-59441?Ceneo=&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Rzecz kosztuję parę groszy, zatem wołałbym mieć pewność, że zadziała.



#7 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2020 - 07:05

Miałem dysk na tej przejściówce i było OK


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych