Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch 4 - EKG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Macallan

Macallan
  • 10 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2019 - 14:42

Czy ktoś może wie na jakim etapie jest uzyskanie zgody przez Apple w Polsce do odblokowania EKG w Apple Watch 4. Czy w ogóle Apple o to wystąpiło? Jesli tak, do kogo? Kto o tym w Polsce decyduje? Zdaje się, że poza USA, w żadnym innym kraju EKG nie jest odblokowane, chyba, że czegoś nie wiem. Przyznam, że EKG to był jeden z głównych powodów, dla których kupiłem ten model watcha. O ile jestem zadowolony z wszystkich pozostałych funkcji czwórki, to jednak zawiedziony jestem brakiem EKG w Polsce.



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2019 - 15:35

Czy ktoś może wie na jakim etapie jest uzyskanie zgody przez Apple w Polsce do odblokowania EKG w Apple Watch 4. Czy w ogóle Apple o to wystąpiło? Jesli tak, do kogo? Kto o tym w Polsce decyduje? Zdaje się, że poza USA, w żadnym innym kraju EKG nie jest odblokowane, chyba, że czegoś nie wiem. Przyznam, że EKG to był jeden z głównych powodów, dla których kupiłem ten model watcha. O ile jestem zadowolony z wszystkich pozostałych funkcji czwórki, to jednak zawiedziony jestem brakiem EKG w Polsce.

Ale Ty liczysz na to, że jak już taka zgoda będzie (o ile w ogóle), to w posiadanym już przez Ciebie egzemplarzu pojawi się funkcjonalność EKG? Raczej się przeliczysz.



#3 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 stycznia 2019 - 17:54

Ale czemu ma się wtedy nie pojawić? ;) Przecież to ograniczenie czysto software'owe.

 

Co do zgody regulatorów, to wszystko zależy, czy Apple jest to w stanie zrobić na poziomie UE. Jeśli tak (a podejrzewam, że tak), to szanse na wprowadzenie w tym roku są. Jeśli nie i w Polsce musi starać się o oddzielną zgodę, o EKG możemy zapomnieć;D


Użytkownik Emej edytował ten post 15 stycznia 2019 - 17:56

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2019 - 18:37

O ile wiem, to na poziomie EU, ale normy europejskie są znacznie bardziej restrykcyjne i AW może ich nie spełniać.

Inna sprawa, ze ja w ogóle nie rozumiem, po co AW musi spełniać jakiekolwiek normy medyczne. Przecież nie musi być traktowany jako certyfikowane urządzenie laboratoryjne, a jedynie jako gadżet wyświetlający użytkownikowi jakieś przybliżenie.

#5 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 stycznia 2019 - 19:26

Prawdopodobnie chodzi o to, że gadżet nie może ci powiedzieć ot tak, że podejrzewa migotanie przedsionków, bo potem podejmujesz na podstawie tego określone decyzje związane ze swoim zdrowie (nawet nie lekarz, bo to jeszcze wyższy poziom zgód). Generalnie właśnie taką sytuacje wykluczyło amerykańskie FDA, dając AW tzw. „clearance” -> czyli że można bezpiecznie używać, ale jeszcze nie odnosiło się do samej swoistości i czułości diagnozowania określonych stanów.

Normy UE w tym aspekcie to ciekawy temat. Np. wystarczy, aby agencja w jednym państwie (np. na Litwie) zatwierdziła dane urządzenie i teoretycznie już na terenie całego UE ma producent uzyskaną zgodę.

Użytkownik Emej edytował ten post 15 stycznia 2019 - 19:28

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2019 - 19:55

Ciekawe, czy na domowe mierzenie tętna albo ciśnienia też potrzebny jest clearance. Najnowsze Garminy mają wbudowany pulsoksymetr. Ciekawe, jak tam wygląda sytuacja.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 15 stycznia 2019 - 19:57


#7 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 16 stycznia 2019 - 17:35

Jest szybszy sposób. Kupić AW ze Stanów.

#8 krystasz

krystasz
  • 2 postów

Napisano 05 maja 2019 - 17:26

Jest szybszy sposób. Kupić AW ze Stanów.

Kupiłem i też kicha!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych