Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wybór iMac 27 cali pod programy graficzne Adobe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 agneszka

agneszka
  • 3 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 19:41

Chciałabym zakupić iMaca 27 cali pod pracę na programach graficznych Adobe'iego ( Photoshop, Illustrator, Indesign). Pliki, na których pracuję często są bardzo cięzkie (ok 2Gb) i zależy mi na szybkim zapisie i sprawnej pracy na nich. Czy możecie polecić jakiś konkretny model? Czy np taki sprzęt byłby wystarczający? https://www.x-kom.pl/p/368629-all-in-one-apple-imac-i5-34ghz-8gb-1000fd-mac-os-radeon-pro-570.html



#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 stycznia 2019 - 17:07

Nie bierz fusion drive tylko ssd pod takie duże pliki - ja bym brał pod uwagę nowego mini z i7 ram dołożył sam w np cortlandzie do 32 GB i masz szybki komputer 6 rdzeni, 12 wątków
Fallout ...war, war never changes...

#3 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 stycznia 2019 - 17:35

Tylko SSD i pamięci RAM nigdy za dużo - min 32GB.


Pozdrawiam z 3City


#4 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 15 stycznia 2019 - 21:52

Plusem komputerów iMac są ich ekrany (zawierają bardzo dobre, skalibrowane wyświetlacze, szczególnie od iMac 4K "w górę")

Mac mini, to konieczność nabycia dobrego, kosztownego wyświetlacza - plus jego kalibracja (praca z programami graficznymi wskazuje, że może to być przez użytkowniczkę - wymagane)

Moja propozycja - iMac na który zwróciłaś uwagę (ale po dodaniu RAMu!), plus szybki dysk zewnętrzny (na system i pliki), podłączony przez Thunderbolt 3 z wykorzystaniem 40 Gbps.

Dysk wewnętrzny iMac'a może być przyzwoitym magazynem.

 

Lub zamów iMaca z zamontowanym dyskiem SSD i z minimum (dla programów które masz) 16 GB RAM (RAM można samemu dodawać).


Użytkownik iEjek edytował ten post 15 stycznia 2019 - 21:53


#5 agneszka

agneszka
  • 3 postów

Napisano 15 stycznia 2019 - 22:29

Dzięki za Wasze komentarze. Rzeczywiście SSD jest chyba lepszym wyborem niż fusion drive. Czy uważacie, że 256 SSD jest wystarczającym rozwiązaniem? Ważne są dla mnie koszty.



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 615 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2019 - 22:50

Koszty są zawsze ważne, ale twoje wymagania są dosyć duże. 2 GB pliki to ciężkie bestie. Możesz je trzymać na zewnętrznym dysku i wtedy się jakoś pomiescisz na 256. Ale musisz się pilnować jeśli chodzi o cache itp. No i RAM. Przy takich plikach zapakuj tyle, ile się da.

#7 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 stycznia 2019 - 22:52

ten imac i tak jest wolniejszy od maca mini z i7 - 4 rdzenie w imacu w mini masz 6.

https://browser.geek.../mac-benchmarks

 

2 sprawa - jak masz studenta/nauczyciela to kup ze zniżką edukacyjną (nauczyciele mają większą) i już masz na lepszy dysk lub ram.

 

Co do ekranu to są ładne ale zawodowcy raczej na ich widok leżą pod stołem i turlają się ze śmiechu - porządny monitor graficzny kosztuje tyle co ten imac z tańszych profesjonalnych monitorów to cena zaczyna się od około 2600 zł: https://www.cortland...s_hash=294-4691

polecam odwiedzić jakiś ispot i pooglądać na żywo tego imaca oraz poprosić o zainstalowanie pakietu adobe i zabrać ze sobą pliki nad którymi pracujesz

 

Apple jeszcze imaków nie odświeżyło i nadal mają "stare procesory" jak nie ma pośpiechu to poczekaj na aktualizację w tej samej cenie będziesz miała 6 rdzeniowe procesory a nie 4 i szybsze układy graficzne.


Użytkownik DanielF edytował ten post 15 stycznia 2019 - 22:56

  • cooper69 lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#8 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 stycznia 2019 - 22:58

256 GB SSD wystarczy pod warunkiem trzymania higieny, o której wspomniał Mikołaj Maciejko czyli praca bieżąca na wbudowanym SSD, reszta na dysku zewnętrznym (na początek może być obudowa USB 3.0).

16GB pamięci to absolutne minimum - lepiej na początek weź podstawową konfigurację i dokup 2x8GB żeby mieć na start 24GB. Tylko nie kupuj pierwszych z brzegu najtańszych!


Pozdrawiam z 3City


#9 agneszka

agneszka
  • 3 postów

Napisano 16 stycznia 2019 - 22:48

Dziękuję za podzielenie się cennymi uwagami:) Skłaniam się właśnie do zakupu takiego sprzętu, do którego można w razie potrzeby dokupić pamięć. Pozdrawiam!



#10 jblichiewicz

jblichiewicz
  • 8 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 stycznia 2019 - 11:57

Hello,
ja zainwestowałem w ubiegłym roku w ten model: https://pcoutlet.pl/p/751/43700/imac-27-retina-5k-i5-7500-32gb-256gb-ssd-radeon-pro-570-4gb-macos-sierra-imac-mac.html
 

Sprzęt wykorzystuje do pracy właśnie na pakiecie Adobe CC - illustrator, photoshop, indesign, after effect, premier

Wiadomo nie jest to demon prędkości ale wydajnościowo przy otwartych wszystkich tych aplikacjach, a zdarza się to często, do tej pory ie usłyszałem pracy wentylatora. No może przy grach jak testowałem.. ale kto gra w gry na imacu :D temperatury w normie jest bajka.
Przy spokojniej pracy działa cuda dodatkowo mam podpięty 29" monitor pod niego. Jedyne o czym myślę to nad rozbudową ramu do maxa czyli 64GB ale póki co nie ma przymusu.
Bardzo dobrze sobie radzi z plikami o wielkości 2 GB +.

O pojemność dysku SSD bym się nie martwił bo dyski zewnętrzne na usb 3.1 są tanie i spokojnie się bez przycięć.. jedyne przycięcia aplikacji to podczas zapisu plików  katalogów o wadze 10GB ale to sama aplikacja indesign.. komputer dalej bardzo wydajny.

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych