Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak synchronizacji pęku kluczy w rMbp 13.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 120 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 stycznia 2019 - 07:59

Czołem,

W sumie nie wiem, czy temat nadaje się do problemów z Mojave (problem tylko na macu), czy do problemów z Icloud (brak synchronizacji, ale na innych urządzeniach icloud działa bez problemów), więc w razie uznania, że jednak powinien być w innym dziale, proszę o przeniesienie.

 

Postanowiłem zmienić hasło w Macbooku Pro 13 early 15 Mojave. Zrobiłem to i nagle pół komputera się wysypało. Z safari zniknęły wszystkie rozszerzenia, handoff przestał działać, wysyłanie i odbieranie smsów na macu również. Do tego chyba najbardziej wkurzająca rzecz - cały pęk kluczy na macu się wysypał. Na iphonie w pęku mam wszystkie hasła, na macu żadnego.

Próbowałem procedury opisanej na stronie apple - instrukcja mówi jednak o konieczności kliknięcia w zakładkę ustaw nowe hasło do pęku kluczy, a ta opcja w ogóle nie jest podświetlona - ani na pęku "logowanie", ani na pęku "icloud"

W pewnym momencie wyzerowałem cały pęk kluczy na macu, ustawiłem się nowy, zalogowałem się do iclouda, zaznaczyłem opcję, żeby synchronizował również pęk kluczy, wpisałem hasło, ikonka się aktywowała, ale nadal haseł w pęku na macu nie mam (tak jak i w safari).

Co robię źlę? Czy da się jakoś ręcznie zsynchronizować pęk kluczy? 

W tej chwili mam tak, że mogę wejść na ipadzie czy iphonie w pęk i przeglądać wszystkie hasła, a na macu w pęku nie mam prawie nic (poza jakimś jednym hasłem, które wpisałem ręcznie i wówczas pojawiła się opcja - zapisz w pęku kluczy.

Zauważyłem też, że po utworzeniu nowego hasła na macu, hasło to pojawia się w pęku kluczy również na pozostałych urządzeniach, więc synchronizacja przebiega chyba obecnie prawidłowo, jednak stare hasła się w żaden sposób nie zsynchronizowały.

Wyłączałem też pęk kluczy na wszystkich urządzeniach i włączałem, najpierw na najbardziej aktualnym urządzeniu, potem na innych, na końcu na Macu, i nadal na Macu nie ma starych haseł.


Użytkownik Tomasz Kędra edytował ten post 12 stycznia 2019 - 08:13

Iphone Xs 64GB silver, rMBP 13,3" 2015, iPad 2017, Apple Watch series 3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych