Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z wydajnością ADOBE CC 2019 // iMac 2017 18,3 - A1419 retina / 24 GB / Radeon Pro 570 / 1 TB (Fusion)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danielxit

Danielxit
  • 10 postów

Napisano 11 stycznia 2019 - 12:08

Witam, przy wyżej wymienionej specyfikacji, dopadł mnie problem dużych plików na MAcu.
Poprzednio pracowałem na MiniMac 2012 ze stara i7 + 16Gb + SSD i ta konfiguracja śmigała aż miło.
Nowy sprzęt gorzej radzi sobie w większości sytuacji .. duże pliki w Photoshopie potrafią wywoływać pasek postępu przy przesunięciu obiektu, podobnie jak wielo-artboardowe projekty. Na wolniejszym i gorszym sprzęcie tego problemu nie było .. szukam winnego i zastanawiam się nad ruchami .. w czasie mielenia procesy pokazują, że dysk się grzeje, pamięć się grzeje a procesor daje radę .. zdarzają się błędy typy: "zbyt mało pamięci do wykonania zadania" 
 
1 - wymiana SSD od Fusion 32 GB na używkę lub nowy SSD na szynie PCIe - mega prędkość za mega pieniadze
2 - wymiana fizycznego dysku 1Tb fussion na SSD Sata III - postawienie na nim wszystkiego a z 32 PCIe SSD zrobienie scrach discu dla Adobe - średnia prędkość za średnie pieniądze
3 - Ta sama konfiguracja co (2), ale System + Apps stawiany na dysku 32 GB PCIe + scrach disc na dodatkowym SSD 
4 - zwiększenie ilości pamięci RAM .. moim zdaniem to nie to, ale może? 
 
Macie jakieś doświadczenia, lub pomysły?

[CIACH] Pytanie o zakup proszę umieszczać w dziale GIEŁDA.



#2 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 11 stycznia 2019 - 22:34

Moze stary dobry mini late2012 i7 smigal na dopracowanym systemie, a nowy na gownie pod nazwa Mojave.
  • Iro i cooper69 lubią to

#3 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 stycznia 2019 - 13:33

Witam, przy wyżej wymienionej specyfikacji, dopadł mnie problem dużych plików na MAcu.

Poprzednio pracowałem na MiniMac 2012 ze stara i7 + 16Gb + SSD i ta konfiguracja śmigała aż miło.

Nowy sprzęt gorzej radzi sobie w większości sytuacji .. duże pliki w Photoshopie potrafią wywoływać pasek postępu przy przesunięciu obiektu, podobnie jak wielo-artboardowe projekty. Na wolniejszym i gorszym sprzęcie tego problemu nie było .. szukam winnego i zastanawiam się nad ruchami .. w czasie mielenia procesy pokazują, że dysk się grzeje, pamięć się grzeje a procesor daje radę .. zdarzają się błędy typy: "zbyt mało pamięci do wykonania zadania" 

 

1 - wymiana SSD od Fusion 32 GB na używkę lub nowy SSD na szynie PCIe - mega prędkość za mega pieniadze

2 - wymiana fizycznego dysku 1Tb fussion na SSD Sata III - postawienie na nim wszystkiego a z 32 PCIe SSD zrobienie scrach discu dla Adobe - średnia prędkość za średnie pieniądze

3 - Ta sama konfiguracja co (2), ale System + Apps stawiany na dysku 32 GB PCIe + scrach disc na dodatkowym SSD 

4 - zwiększenie ilości pamięci RAM .. moim zdaniem to nie to, ale może? 

 

Macie jakieś doświadczenia, lub pomysły?

A może macie używany dysk PCIe do sprzedania? ;)

 

Cokolwiek zadecydujesz, to i tak będziesz musiał zrobić to za jednym rozklejeniem iMaka.
Sam muszę zmienić w swoim MB AIR SSD na większy. Zostaje mi 256GB, bo 512GB czeka już od jakiegoś czasu. Ale nie mam czasu sklonować. 
Żałuję, że zlikwidowali w laptopach możliwość włożenia SSD na SATA 2.5", bo to by mi w zupełności wystarczyło.

 

Moze stary dobry mini late2012 i7 smigal na dopracowanym systemie, a nowy na gownie pod nazwa Mojave.

MINI 2012 na dzisiejsze czasy, to trochę bezsens. A Mojave może w końcu dopracują.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#4 Danielxit

Danielxit
  • 10 postów

Napisano 13 stycznia 2019 - 18:36

Tak, możliwe, że chodziło o Sierre i Mojave zwyczajnie ssie .. zwłaszcza że jest sporo bugów w czasie pracy,

a w os np znikająca górna belka przy 2 monitorach :(

 

Razem ze zmianami mam zamiar wrócić do niej,

choć teraz widzę, że niektóre dyski pod ssd na pcie przyjmują tylko od hisierry w górę .. kolejne kłody pod nogi. 

 

Na rynku praktycznie nie ma pamięci pod pcie które mnie interesują poniżej ceny rozsądnej,

więc chyba pozostaje wymienić sata III na dobry dysk, co i tak będzie prędkością o połowę większą

niż ten w minimacu, więc ten aspekt problemu jak i system powinienem wyeliminować.

 

I tak na końcu okaże się, ze to kochane Adobe :D



#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 stycznia 2019 - 19:43

Adobe wypina się na Apple, bo rzucają tylko kłody pod nogi firmom produkującym soft i swoim klientom.

 

Bierz duży SSD SATA (koniecznie Samsung) i problemy znikną.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#6 Danielxit

Danielxit
  • 10 postów

Napisano 13 stycznia 2019 - 22:08

Adobe wypina się na Apple, bo rzucają tylko kłody pod nogi firmom produkującym soft i swoim klientom.

 

Bierz duży SSD SATA (koniecznie Samsung) i problemy znikną.

 

Odważna teoria patrząc jak wbijają w specjalnej odsłonie

na Ipada PRO, ale może i tak ;) 



#7 Danielxit

Danielxit
  • 10 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 10:31

Właśnie dostałem wiadomość z Cortlandu, że mogą zmienić fizyczny na SSD ale nie będę widział 2 dysków .. bo nowe zestawienie też będzie pracować jako fusion drive .. już zgłupiałem kompletnie. Czy można samemu rozłączyć w systemie dyski? 



#8 Danielxit

Danielxit
  • 10 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 12:36

Ostateczny wir, to dyski SSD na pcie ale zewnętrzne które po thunderboldzie mogą wejść na ponad 1000/2000 a to znów 2x szybciej, niż ssd wbudowane po SATA 3 :o .. idzie zgłupieć 



#9 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2019 - 15:16

(...) Czy można samemu rozłączyć w systemie dyski? 

 

Tak


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#10 Danielxit

Danielxit
  • 10 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 16:27

Tak

Dzięki :) teraźniejszy pomysł .. SSD zewnętrzny thunderbolt III / rozłączenie Fusion i przeznaczenie SSD 32 Gb Apple pod scrach disc 



#11 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 17:05

Samsung x5? Szybszy niż cokolwiek na SATA, ale nie tani.



#12 Danielxit

Danielxit
  • 10 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 17:23

prędkość 300% weswnętrznego SSD a cena o jakieś 25 % wyższa od zestawu z robocizną do środka ;) szybszy byłby tylko pomysł oryginala na PCIe, ale moduł 512 kosztuje 750 dolarów.

 

x5 zaczynają się od 1100 już w ceneo 


Użytkownik Danielxit edytował ten post 14 stycznia 2019 - 17:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych