Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kulek725

kulek725
  • 22 postów

Napisano 08 stycznia 2019 - 10:35

Witam poszukuje dla rodzica iPada do przeglądania internetu netflixa i czytania książek
Cena do 1000 zł
Na grupce widziałem ze ktoś ma do sprzedania iPada mini z okolic 2013 roku za 300 zł warte jest to uwagi ?
Jeśli znalazło by się coś na gwarancji w tej cenie byłoby by super

Użytkownik kulek725 edytował ten post 08 stycznia 2019 - 10:35


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2019 - 11:07

Na grupce widziałem ze ktoś ma do sprzedania iPada mini z okolic 2013 roku za 300 zł warte jest to uwagi ?

iPad Mini pierwszej generacji jest już całkowicie nieużywalny nawet do takich podstawowych czynności. Aktualizacji iOS powyżej v7 go praktycznie ubiły.



#3 kulek725

kulek725
  • 22 postów

Napisano 08 stycznia 2019 - 14:30

To co polecił byś w tej cenie ? Ktoś proponuje mi na grupie https://m.olx.pl/ofe...99-IDxM7CS.html
W sumie sam wifi mi wystarczy

#4 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2019 - 16:11

Pierwszy air to też już zabytek i działa słabo. Air 2 kupisz za 900-1100 w zależności od stanu. W tych pieniądzach to najlepszy wybór.

iPhone 15 Pro


#5 kulek725

kulek725
  • 22 postów

Napisano 08 stycznia 2019 - 17:35

Pierwszy air to też już zabytek i działa słabo. Air 2 kupisz za 900-1100 w zależności od stanu. W tych pieniądzach to najlepszy wybór.

a może warto dołożyc do https://www.cortland...na-szarosc.html 1499 ze zniżką wychodzi ?



#6 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2019 - 18:20

Jak masz taką możliwość to pewnie. Zawsze to nówka, 2 lata ochrony i nie musisz się niczym martwić.

iPhone 15 Pro


#7 kulek725

kulek725
  • 22 postów

Napisano 08 stycznia 2019 - 18:24

Jak masz taką możliwość to pewnie. Zawsze to nówka, 2 lata ochrony i nie musisz się niczym martwić.

2 lata a nie rok ?



#8 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2019 - 18:30

Rok gwarancji a jak kupisz w cortlandzie(czy ispot, media markt i inni oficjalnii sprzedawcy) to masz drugi rok rękojmi który Apple traktuje na tej samej zasadzie co gwarancję. Normalnie przez 2 lata możesz oddawać do oficjalnego serwisu i zostaniesz obsłużony bez problemu.

Użytkownik Regiss edytował ten post 08 stycznia 2019 - 18:31

iPhone 15 Pro


#9 kulek725

kulek725
  • 22 postów

Napisano 08 stycznia 2019 - 18:56

Rok gwarancji a jak kupisz w cortlandzie(czy ispot, media markt i inni oficjalnii sprzedawcy) to masz drugi rok rękojmi który Apple traktuje na tej samej zasadzie co gwarancję. Normalnie przez 2 lata możesz oddawać do oficjalnego serwisu i zostaniesz obsłużony bez problemu.

Czyli jeśli miesiąc temu kupiłem iPhone XS w orange to mam 2 lata normalnie ?



#10 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2019 - 19:06

Telefony od operatorów są niestety załatwiane na innej zasadzie. Tutaj w drugim roku musisz oddać telefon do operatora na rękojmie i u niego domagać się naprawy. Tu już tak dobrze nie ma. Tylko telefony, tablety itd z oficjalnych sklepów( media markt, ispot. Xkom itd) , czyli wolnej sprzedaży łapią się na tą bezproblemową rękojmie.

iPhone 15 Pro


#11 kulek725

kulek725
  • 22 postów

Napisano 08 stycznia 2019 - 21:17

Telefony od operatorów są niestety załatwiane na innej zasadzie. Tutaj w drugim roku musisz oddać telefon do operatora na rękojmie i u niego domagać się naprawy. Tu już tak dobrze nie ma. Tylko telefony, tablety itd z oficjalnych sklepów( media markt, ispot. Xkom itd) , czyli wolnej sprzedaży łapią się na tą bezproblemową rękojmie.


Rozumiem, a to skurczybyki ;)

#12 luk4sek

luk4sek
  • 283 postów

Napisano 09 stycznia 2019 - 00:35

Rok gwarancji a jak kupisz w cortlandzie(czy ispot, media markt i inni oficjalnii sprzedawcy) to masz drugi rok rękojmi który Apple traktuje na tej samej zasadzie co gwarancję. Normalnie przez 2 lata możesz oddawać do oficjalnego serwisu i zostaniesz obsłużony bez problemu.

 

Nie chce mi się wierzyć, że można iść do serwisu i sprzęt zostanie przyjęty na rękojmię w drugim roku. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Oczywiście można próbować załatwić sprawę przez sklep powołując się na odpowiednie przepisy, ale przebieg sprawy też zależy od sklepu.  



#13 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 stycznia 2019 - 00:39

Ja tak zrobiłem, nie było żadnego problemu. „Magia Apple”;)

Użytkownik Emej edytował ten post 09 stycznia 2019 - 00:40

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#14 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 stycznia 2019 - 07:53

Nie chce mi się wierzyć, że można iść do serwisu i sprzęt zostanie przyjęty na rękojmię w drugim roku. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Oczywiście można próbować załatwić sprawę przez sklep powołując się na odpowiednie przepisy, ale przebieg sprawy też zależy od sklepu.

To uwierz. Tak, dokładnie tak zrobiłem i telefon został bez problemu przyjęty. Zresztą na tym forum potwierdzał to serwis autoryzowany serwis.me w którymś wątku. Dzwoniłem też do Cortland i tak samo to powiedzieli. Sklep nie ma nic do tego. Uderzasz od razu do serwisu. Tylko tak jak pisałem, musisz kupić od oficjalnego sprzedawcy Apple, nie komisu u Mietka.

Użytkownik Regiss edytował ten post 09 stycznia 2019 - 07:55

iPhone 15 Pro


#15 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 stycznia 2019 - 16:57

Na przyszłość: Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa mówiła coś o treści. i ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ Z iOS"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych