Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Machine nie może dokończyć tworzenia backupu na dysku


Najlepsza odpowiedź tomtom_su , 04 stycznia 2019 - 12:51

Zireael dziękuje za podsunięcie pomysłu z formatowaniem dysku.

Zrobiłem format na FAT i wskazałem dysk w Time Machine wtedy system spytał tak jak napisałaś po zatwierdzeniu przeformatował dysk od nowa i wszystko działa.

Może komuś się przyda taka informacja że dysk ma być sformatowany jako Mac OS Extended (wielkość liter istotna, kronikowany) ja zaś uparcie formatowałem go na Mac OS Extended (kronikowany) mała różnica ale jak widać bardzo istotna.

@Kowadełko wsparcie Apple podaje że kopie dysków APFS mogą być wykonywane na dyskach sformatowanych zarówno jako APSF jak i HFS+

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Można zamknąć.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 03 stycznia 2019 - 12:41

Próbuje zrobić backup iMaca 21"(2017, 4k, SSD 512, High Sierra) na dysk zewnętrzny (próbowałem na dwa różne) i i mniej więcej w połowie wyskakuje mi taki komunikat: "Time Machine nie może dokończyć tworzenia backupu na dysku..." Pierwszy dysk to WD My Passport 500 GB więc pomyślałem że problemem jest taka sama pojemność jak dysku w komputerze ale po podłączeniu Seagate-a 750 GB jest tak samo więc zakładam że problem leży gdzie indziej. Oba dyski były świeżo sformatowane na HFS+, jedna partycja.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2019-01-02 kopia.jpg   164,08 KB   0 Ilość pobrań



#2 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 03 stycznia 2019 - 14:45

Byc moze gryza sie systemy plikow APFS z HFS+. Sformatuj zewn. w APFS.

#3 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 03 stycznia 2019 - 15:58

Miałem ten sam problem:

https://myapple.pl/f...enia-backupu/



#4 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 03 stycznia 2019 - 22:25

Ostatnio sobie jeden dysk przeznaczyłam właśnie na Time Machine i z tego, co pamiętam, system pytał, czy chcę sformatować dysk (plus gadka, że wszystkie dane zostaną usunięte) i że jest to konieczne do stworzenia Time Machine... Tomtom_su, nie miałeś takiego komunikatu?


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#5 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 04 stycznia 2019 - 00:08

Ostatnio sobie jeden dysk przeznaczyłam właśnie na Time Machine i z tego, co pamiętam, system pytał, czy chcę sformatować dysk (plus gadka, że wszystkie dane zostaną usunięte) i że jest to konieczne do stworzenia Time Machine... Tomtom_su, nie miałeś takiego komunikatu?

Nie nie miałem. Chciałem zrobić na dysku na którym robiłem poprzednio ale myślałem że może to wina pojemności dysku zewnętrznego która jest taka sama jak tego w komputerze. Próbowałem na większym i też ten sam komunikat. Kopiowanie przerywa zawsze w tym samym miejscu, w połowie backupu.



#6 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 04 stycznia 2019 - 12:51   Najlepsza odpowiedź

Zireael dziękuje za podsunięcie pomysłu z formatowaniem dysku.

Zrobiłem format na FAT i wskazałem dysk w Time Machine wtedy system spytał tak jak napisałaś po zatwierdzeniu przeformatował dysk od nowa i wszystko działa.

Może komuś się przyda taka informacja że dysk ma być sformatowany jako Mac OS Extended (wielkość liter istotna, kronikowany) ja zaś uparcie formatowałem go na Mac OS Extended (kronikowany) mała różnica ale jak widać bardzo istotna.

@Kowadełko wsparcie Apple podaje że kopie dysków APFS mogą być wykonywane na dyskach sformatowanych zarówno jako APSF jak i HFS+

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Można zamknąć.


Użytkownik tomtom_su edytował ten post 04 stycznia 2019 - 12:52


#7 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 stycznia 2019 - 16:07

Może komuś się przyda taka informacja że dysk ma być sformatowany jako Mac OS Extended (wielkość liter istotna, kronikowany) ja zaś uparcie formatowałem go na Mac OS Extended (kronikowany) mała różnica ale jak widać bardzo istotna.

 

Szczerze mówiąc, zaskakująca to dla mnie informacja, ponieważ od wielu lat dyski do backupów formatowałem właśnie jako tylko Journaled bez case sensitive i robiłem na nich kopie zapasowe z wewnętrznych tak kiedyś HDD (HFS+), jak teraz SSD (APFS) bez najmniejszej awarii. No ale to mniej ważne w obliczu faktu, że u Ciebie wreszcie „just works”.

 

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Można zamknąć.

 

No to voilà!


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych