Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13" Mid 2012 | Wentylator bardzo wolno działa, nawet pod obciążeniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawid Mszanowski

Dawid Mszanowski
  • 1 postów

Napisano 18 grudnia 2018 - 15:26

Cześć,

W zeszły weekend zaopatrzyłem się w swojego pierwszego MacBook'a Pro. Zorientowałem się, że poprzedni właściciel nie wyczyścił dokładnie danych na dysku. Nie zamierzałem przekopywać całego komputera w poszukiwaniu danych do usunięcia (tym bardziej, że nigdy wcześniej nie miałem bliższej styczności z macOS). Uruchomiłem narzędzie do formatowania dysku i zainstalowałem cały system na nowo. Już przy samej instalacji wentylator zaczął chodzić bardzo głośno (najprawdopodobniej na maksymalnych obrotach) i nie zdziwiło mnie to - to w końcu instalacja OS. Zdziwiło mnie jednak, że po zalogowaniu się wentylator nie ucichł, nawet na chwilę. Po przeszukaniu internetu dowiedziałem się, że nie jestem pierwszy. Sugerując się odpowiedziami użytkowników na innych serwisach, podjąłem ponowną reinstalację systemu. Cały proces poszedł sprawnie, a ja myślałem że uporałem się z problemem. Sytuacja jednak obróciła się o 180 stopni, a ja zostałem przystawiony do muru i zmuszony do trzymania się lekkich aplikacji. Gdy tylko włączę cokolwiek co od komputera wymaga nieco więcej, ten przegrzewa się i w ramach bezpieczeństwa, wyłącza. Każdy program do analizy pracy wiatraków wskazuje 0 obr/min, przy próbie zmiany ustawień nic się nie dzieje. Wiatrak działa, upewniłem się co do tego.

Liczę na pomoc w rozwiązaniu tego dość irytującego problemu. Pozdrawiam! :)
 



#2 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 20 grudnia 2018 - 09:55

Reset smc robiłeś?

#3 Snipper42

Snipper42
  • 251 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 grudnia 2018 - 09:33

Reset SMC powinien pomóc, dodatkowo profilaktycznie-wymieniłbym pastę termiczną! 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych