Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie zakotwiczyć swoje kontakty?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 17 grudnia 2018 - 11:18

Witam,

 

dotknął mnie poważny problem, mianowicie stracilem ponad 500 firmowych kontaktów które miałem na koncie Gmail. Były tam wiele lat a dzisiaj się okazało, że zniknęły. Ostatnio trochę skakałem między telefonami z androidem i iOS ale takich cyrków nie było. Kontakty przepadły jak kamień w wodę.

Macie jakiś pomysł gdzie trzymać kontakty. dodatkowo jak na iPhone miałem domyślne konto Gmail dla kontaktów to ten i tak nowych kontaktów nie zapisywał na tymże koncie tylko nie wiadomo gdzie.

Proszę o podpowiedź i poradę co będzie najpewniejsze i bezpieczne?


iPhone 11


#2 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 grudnia 2018 - 11:23

Ja mam wszystkie na icloud i stamtąd co jakiś czas eksportuje przez stronę www do pliku(chyba dwa albo trzy rodzaje formatu) który sobie trzymam na kompie i pendrive. Bezpieczniej się nie da chyba. Jak miałem galaxy s8 jakiś czas temu, to bez problemu z tego pliku sobie eksportowalem do Androida i Gmaila.

Użytkownik Regiss edytował ten post 17 grudnia 2018 - 11:25

iPhone 15 Pro


#3 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 17 grudnia 2018 - 11:25

iCloud + kopie iTunes na zawnętrznym dysku. Jak nadal potrzebny android to dopinasz do tego Googla. Nie idzie tego popsuć.


Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#4 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 17 grudnia 2018 - 11:40

A jak przenieść to co mi zostało na Gmail do iCloud tak żeby później wyłączyć konto google?


iPhone 11


#5 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 17 grudnia 2018 - 11:53

A wpisz w Googla "jak przenieść kontakty z google do icloud". Nawet filmy Ci wyskoczą :) Ewentualnie "how to move contacts from google to icloud"


Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#6 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 grudnia 2018 - 12:18

Zaznaczasz kontakty i tam masz opcje eksportuj do pliku vcard (format odczytywany przez icloud). W icloud masz importuj z pliku i wskazujesz ten plik.


iPhone 15 Pro


#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 17 grudnia 2018 - 12:42

Nie wydaje mi się, żeby przeniesienie z jednego serwisu do drugiego zmieniło zasadniczo obraz sprawy. Jeżeli często zmieniasz telefony, to prawdopodobnie któreś z tych urządzeń jest odpowiedzialne na zniknięcie tych kontaktów. Trzymam kontakty w Google od chyba kilkunastu lat. Nie przypuszczam, żeby to był problem po ich stronie. Zmiana na iCloud, czy gdziekolwiek indziej nie rozwiązuje problemu. Przed takim przypadkowym skasowaniem może uchronić tylko backup. A ten, na szczęście,  w przypadku gmail, jest banalnie prosty do wykonania.



#8 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 17 grudnia 2018 - 12:59

Dość często zmieniam telefony ale przez kilkanaście lat nie było problemu z Gmail. Nie mam pojęcia co się wydarzyło skoro 117 kontaktów zostało a ponad 500 zniknęło. Już wiele razy kasowałem konto Gmail z telefonu i nigdy mi nie skasowało żadnego kontaktu. Teraz mętlik w głowie, przeniosłem to co mi zostało na iCloud ale co w przypadku gdy będę chciał się przesiąść na Androida?

iPhone 11


#9 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 17 grudnia 2018 - 13:20

No trzymaj tu i tu, tylko rób backup. Zawsze się robi backup wszystkiego.

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#10 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 17 grudnia 2018 - 16:52

Jeszcze mam pytanie. Jak w takim razie dodając kontakt na iPhone sprawić żeby zapisywał się on w icloud oraz ja koncie Gmail?

iPhone 11


#11 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 17 grudnia 2018 - 17:00

Jednocześnie? O ile dobrze wiem, nie ma takiej możliwości…



#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 17 grudnia 2018 - 18:57

Trzymaj tam gdzie trzymałeś, czyli na Gmailu, tylko rób sobie backup raz na jakiś czas. Nawet, jak znajdziesz jakiś sposób na synchronizację, to szybko Ci się to rozjedzie.

#13 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 17 grudnia 2018 - 19:38

Chętnie bym trzymał tylko na Gmail ale po kilkunastu latach kontakty zapadły się jak kamień w wodę. Spróbuję to robić na iCloud a jak już ich sporą cześć odzyskam to zrobię eksport do Gmail. Później będę je co jakiś czas zapisywać na dysku twardym, na wszelki wypadek.

iPhone 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych