Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 27" - czy nadal problematyczne? Warto kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 06 grudnia 2018 - 12:59

Przymierzam się do zakupu, ale trochę się kiedyś tutaj naczytałem o tych komputerach i ich problemach z kurzem na matrycy, z plamami na matrycy, komuś chyba ekran wypadał nawet itp...

Czy obecnie produkowane iMaki dają juz radę czy to loteria? (pytam o te zwykłe iMaki, a nie o wersję PRO)

 

W 2012 do MBP dokupiłem AppleCare i nie było potrzebne - komp śmiga do teraz. Czy do iMaka mogę to sobie odpuścić, czy z racji zwiększonego ryzyka lepiej jednak AC dokupić?



#2 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 06 grudnia 2018 - 20:24

Dokupić, jak nie kurz to problemy z chłodzeniem coś namieszają. Chyba nie ma serii imaca, która nie miała by mniejszych lub większych problemów.

#3 gaim

gaim
  • 44 postów

Napisano 06 grudnia 2018 - 20:25

Przymierzam się do zakupu, ale trochę się kiedyś tutaj naczytałem o tych komputerach i ich problemach z kurzem na matrycy, z plamami na matrycy, komuś chyba ekran wypadał nawet itp...

Czy obecnie produkowane iMaki dają juz radę czy to loteria? (pytam o te zwykłe iMaki, a nie o wersję PRO)

 

W 2012 do MBP dokupiłem AppleCare i nie było potrzebne - komp śmiga do teraz. Czy do iMaka mogę to sobie odpuścić, czy z racji zwiększonego ryzyka lepiej jednak AC dokupić?

 

Odpuść sobie, zakurzone matryce widziałem tylko na youtube i na zdjęciach w internecie.

Mqi7vds.png


Użytkownik gaim edytował ten post 06 grudnia 2018 - 20:26

  • Kowadełko lubi to

#4 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 06 grudnia 2018 - 20:34

Tak a serwisy to żyją z oglądania YT
https://m.fotosik.pl...38665b3ad57fa2e
  • gaim lubi to

#5 shaper

shaper
  • 171 postów

Napisano 06 grudnia 2018 - 21:37

Kurz może być ale nie musi. Używałem ponad 4 lata iMac i matryca czysta. Sprzedałem i kupiłem nowego.

#6 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 06 grudnia 2018 - 22:09

To nie znaczy, że problem nie istnieje.
  • gaim lubi to

#7 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 07 grudnia 2018 - 15:04

Kurde, chyba jednak kupie AC, bo trochę się lękam :) a przy kwocie 12-13 tys to te 7 stówek wielkiej różnicy już nie zrobi.

Przynajmniej będę spokojniej spał :)



#8 Jamal900

Jamal900
  • 14 postów

Napisano 07 grudnia 2018 - 15:11

Używam od roku po 8-10 godzin dziennie, często chodzi nie wyłączany całymi dniami i nie mam żadnego kurzu na matrycy ani innych problemów. 



#9 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 07 grudnia 2018 - 15:16

Używam od roku po 8-10 godzin dziennie, często chodzi nie wyłączany całymi dniami i nie mam żadnego kurzu na matrycy ani innych problemów. 

To pocieszające. Mam nadzieję, że i u mnie obejdzie się bez problemów.

W sumie to już nie mogę doczekać się przesiadki na coś większego (obecnie mam 15").

 

BTW - jak iMac radzi sobie z tą rozdzielczością 5K? Śmiga ładnie?



#10 Jamal900

Jamal900
  • 14 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 12:19

Jest idealnie. 



#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 20:36

...

W 2012 do MBP dokupiłem AppleCare i nie było potrzebne - komp śmiga do teraz. Czy do iMaka mogę to sobie odpuścić, czy z racji zwiększonego ryzyka lepiej jednak AC dokupić?

Ubezpieczasz mieszkanie/dom i też nikt Ci nie da gwarancji że będziesz musiał z tego ubezpieczenia skorzystać.

W internecie ACPP do iMac-a chodzą po ok. 600zł. i masz rok "do namysłu".


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 C3D2

C3D2
  • 23 postów

Napisano 06 lutego 2019 - 19:40

Odpuść sobie, zakurzone matryce widziałem tylko na youtube i na zdjęciach w internecie.

 

Po pierwsze bzdura, a to że widziałeś w życiu jednego iMaca i akurat nie był zakurzony to nic nie znaczy. Po drugie po co wkleiłeś takie wielkie i nic nie wnoszące zdjęcie do posta?

 

 

Potwierdzam w iMacu z 2017 (21,5 cala 4k) pojawił się kurz na matrycy po roku użytkowania. Przy okazji pytanie - jak już się pojawił to będzie go coraz więcej czy na spokojnie?


  • gaim lubi to

#13 gaim

gaim
  • 44 postów

Napisano 07 lutego 2019 - 19:45

Po pierwsze bzdura, a to że widziałeś w życiu jednego iMaca i akurat nie był zakurzony to nic nie znaczy. Po drugie po co wkleiłeś takie wielkie i nic nie wnoszące zdjęcie do posta?

 

 

Potwierdzam w iMacu z 2017 (21,5 cala 4k) pojawił się kurz na matrycy po roku użytkowania. Przy okazji pytanie - jak już się pojawił to będzie go coraz więcej czy na spokojnie?

Przepraszam, masz rację. Zbyt pochopnie się wypowiedziałem, za krótko używam tego sprzętu. Zdjęcie wstawiłem dla potwierdzenia że mam iMaca bez tego problemu (przynajmniej tak było jak pisałem tego posta). Dziś już bym tego nie napisał i też potwierdzam że w iMac 2017 21 cali retina pojawiają się smugi w dolnych rogach ekranu.



#14 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 07 lutego 2019 - 20:41

Jak na takie problemy reaguje serwis Apple? Czy posiadanie AppleCare ma wtedy znaczenie?

#15 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 08 lutego 2019 - 13:35

W okresie obowiązywania gwarancji lub AppleCare wymieniamy matryce bez żadnego problemu. 


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#16 gaim

gaim
  • 44 postów

Napisano 08 lutego 2019 - 18:11

Tutaj można się dopisać do pozwu zbiorowego przeciw Apple-w tym temacie:

https://www.hbsslaw....y-screen-defect



#17 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 08 lutego 2019 - 18:17

Tutaj można się dopisać do pozwu zbiorowego przeciw Apple-w tym temacie:

https://www.hbsslaw....y-screen-defect

No, to jest zdecydowanie najmniej pocieszający wpis w tym temacie :/

Ja jeszcze swojego iMaca nie zamówiłem (możliwe, że to kwestia tygodnia / dwóch), ale trochę mnie ciary przechodzą na myśl wywalenia 13 tysi na coś, co z góry jest niemalże skazane na problemy :/

Sam już nie wiem co robić.


  • gaim lubi to

#18 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 08 lutego 2019 - 23:30

...

Ja jeszcze swojego iMaca nie zamówiłem (możliwe, że to kwestia tygodnia / dwóch), ale trochę mnie ciary przechodzą na myśl wywalenia 13 tysi na coś, co z góry jest niemalże skazane na problemy :/

Sam już nie wiem co robić.

Nonszalancją byłoby kupując iMac-a "za 13 tysi" - zapomnieć o dokupieniu (najpóźniej po roku) rozszerzenia gwarancji AppleCare na kolejne 2 lata za mniej niż 2.5% (rocznie) ceny komputera.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#19 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 08 lutego 2019 - 23:35

Nie zapomnę - kupię wraz z kompem. Ale co po trzech latach?

#20 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 08 lutego 2019 - 23:51

Nie zapomnę - kupię wraz z kompem. ...

Jak chcesz kupować AC od razu z kompem - to negocjuj ze sprzedawcą cenę nie tylko na komputer, ale także na AC (przy zamawianiu komputera z AC można dostać na AC nawet kilkusetzłotowe zniżki)

 

 

Ale co po trzech latach?

Jeżeli będziesz miał problem z kurzem (to zależy od konkretnych warunków użytkowania iMac-a i nikt Ci dziś nie powie czy będziesz miał czy nie) to pojawi się on przed upływem 3 lat, a wtedy należy skorzystać z możliwości bezpłatnej wymiany ekranu. 
Później (o ile problem będzie dotyczył Ciebie i Twojego komputera) wystarczy "pamiętać" oddawać go do serwisu przed upływem 12 miesięcy od ostatniej wymiany.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#21 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 10 lutego 2019 - 09:26

pomyślałem, że nie bede zakładał nowego tematu tylko zapytam tutaj. Mam iMaca 27" od listopada, wczoraj zrobiłem update do 10.14.3 i jak włączam kompa do pracy to slychać wiatraki co wcześniej wydawało mi się niezauważalne. Ktoś zauważył czy po prostu nigdy na to nie zwróciłem uwagi? Jakby wcześniej nie uruchamiały się od startu


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#22 wojtala

wojtala
  • 170 postów
  • SkądPforzheim.DE

Napisano 10 lutego 2019 - 14:09

Witam mam iMaca 21.5 2017 wiatraki wlaczaja sie od razu od wlaczenia iMaca maja stale obroty 1200 jak siedze tylko w internecie nic specjalnego nie robie co by obciazalo procesor.

U mnie jest tak samo jak bylo na 10.14.2


Użytkownik wojtala edytował ten post 10 lutego 2019 - 14:14

  • Bolsu07 lubi to

#23 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 10 lutego 2019 - 14:14

 

Później (o ile problem będzie dotyczył Ciebie i Twojego komputera) wystarczy "pamiętać" oddawać go do serwisu przed upływem 12 miesięcy od ostatniej wymiany.

Czyli po wymianie ekranu, dostaje rok gwarancji na niego?

BTW czy to jest wada wymagająca wymiany ekranu? Nie wystarczy go wyjąć i przeczyścić? (mam na myśli w serwisie przeczyścić).



#24 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 10 lutego 2019 - 14:48

Witam mam iMaca 21.5 2017 wiatraki wlaczaja sie od razu od wlaczenia iMaca maja stale obroty 1200 jak siedze tylko w internecie nic specjalnego nie robie co by obciazalo procesor.

U mnie jest tak samo jak bylo na 10.14.2

czyli w cichym pomieszczeniu lekki słyszalny szum powietrza to norma ? to nie wiem czemu tego nie zauważyłem.. zawsze mi sie wydawało, że odpalam i było słychać start HDD, teraz sekunde później startuje wiatrak. Dzięki za wyjaśnienie moich paranoi :)


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#25 wojtala

wojtala
  • 170 postów
  • SkądPforzheim.DE

Napisano 10 lutego 2019 - 15:04

Jak napisalem wiatrak sie wlacza od razu jak wlacze iMaca nawet jak temperatura procesora ma 25 stopni obroty 1200 mam programik istat menus

 

czyli w cichym pomieszczeniu lekki słyszalny szum powietrza to norma ? to nie wiem czemu tego nie zauważyłem.. zawsze mi sie wydawało, że odpalam i było słychać start HDD, teraz sekunde później startuje wiatrak. Dzięki za wyjaśnienie moich paranoi :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych